Wpis z mikrobloga

Nosz #!$%@?, chciałem zrobić sobie blat z materiału staron - nic nadzwyczajnego 3mx60cm z otworami na zlew i kuchnię. Podobno materiał nie jest idealny bo podatny na rysy ale mi się podobał. Jak dostałem wycenę to zdębiałem. 12.5k czyli 2 miesiące mojej pracy xD

Już bardziej mi się opłaca wziąć bezpłatny urlop i samemu sobie zrobić blat na przykład z żywicy. A branża remontowo-meblowa niech #!$%@?, mam nadzieję że nadchodzący kryzys na nieruchomościach da im mocno po dupie.

#bekazbudowlancow #nieruchomosci #remontujzwykopem #kuchnia #remont
Viado - Nosz #!$%@?, chciałem zrobić sobie blat z materiału staron - nic nadzwyczajne...

źródło: comment_1653600668z5xmWBf1u4UMeJR94yExMO.jpg

Pobierz
  • 60
@marcel_pijak: weź nie przesadzaj gościu. polactwo zapomina o jednej ważnej zasadzie: że nawet jak są dobre czasy dla branży, tak jak teraz, to należy klienta traktować normalnie, bo jak przyjdą gorsze czasy, to już ten klient do ciebie nie wróci. Będzie pamiętał twoją wycenę, nierzadko okraszoną chamskimi tekstami, że jak się nie podoba to wypier..., a dodatkowo powinieneś się cieszyć, że w ogóle majster odebrał albo że narąbany jest tylko lekko.
@Viado nie rób blatu z żywicy, serio. Żeby to miało jakikolwiek sens musiałby być polakierowany. A dobre lakierowanie jest trudne, choć nie twierdzę że niemożliwe, bo zawsze możesz lakier położyć #!$%@? paroma warstwami i później probować to wyszlifować i wypolerować na błysk. Nadal IMO żywica na blat to nie najlepszy pomysł, a siedzę w tym więc wiem o czym mówię :)
@Viado: Powiem tak, zarabiam nie najgorzej. Jednak jak po jednej akcji z hydraulikiem, który za położenie dosłownie 3m rury PP i trochę kucia wziął ode mnie 3.5k ( a pozniej i tak sam musiałem poprawiać ), to kupiłem sobie zgrzewarke i sie nauczyłem.

Teraz jak mam jakiś remont to dosłownie 100% rzeczy robię sam, glazura, sufity podwieszane, elektryka, woda itd.
Nawet meble chciałem sam składać na wymiar, ale jak mi firma
rozumiem, że 9-10k za wymiar, przycięcie, szlifowanie i montaż to odpowiednia cena? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wierchel: otwórz działalność, rób pomiary, przycinaj, szlifuj i zarabiaj miliony. XD
Ja mam blaty z dektonu i też się w pierwszym odruchu oburzylem wyceną jak sobie sprawdziłem ceny płyt w hucie, ale to tak nie działa po prostu. Pomiar, prawie dwie godziny dwóch osób, 4 tygodnie czekania, wycinają precyzyjnymi maszynami, transport,