Wpis z mikrobloga

Ech, dziecko po masło posłałem... Młody wrócił zadowolony, że zaoszczędził ( ͡° ʖ̯ ͡°) Tyle dobrego, że nie kupił więcej.

Producentom tego czegoś życzę jak najgorzej. Mieszkańcy Pasłęka powinni dokonać linczu za naruszenie dobrego wizerunku...

Ten niejadalny syf powinien leżeć w osobnej lodówce z opisem "uwaga, gówno" zamiast koło maseł (°°

#oszukujo #zakupy #zalesie #jedzenie
enron - Ech, dziecko po masło posłałem... Młody wrócił zadowolony, że zaoszczędził ( ...

źródło: comment_16534199001ZmzivQ52iEsOSBkrcnM4a.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@enron: Teraz i tak jest dobrze. 10 lat temu był krótki okres w którym prawie nie dało się kupić masła. Wszystkie półki w sklepach były zawalone miksami.


@AgresywnyKaloryfer: też to pamiętam (ale IMHO bardziej 15-20 lat temu), ba - sam się zachwyciłem w pierwszej chwili "ach jak fajnie, masło i nie jest twarde". Po pierwszym kęsie kanapki z mixem zrozumiałem jak naiwny byłem xD

A co do mixów,
  • Odpowiedz
Byłem u nas biedrze wczoraj w Pasłęku i też zwróciłem uwagę na ten szajs. Ale trzeba być amebą, żeby nie domyślić się, że to nie jest masło skoro kosztuje ok. 3 zł za kostkę, a obok prawdziwe masło za 8 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście robią ludzi w c*uja i jako rodowity Pasłęczanin jest mi za to wstyd i wszystkich tu zgromadzonych
  • Odpowiedz
Dodam jeszcze, że gdy pasłęckie sery były polskie "ICC Pasłęk", to nasze miasto nazywane było stolicą sera. Wtedy nie sprzedawano półproduktów, a pasłęcki ser można było znaleźć w sklepach w całej Polsce i każdy był zadowolony. Od 2002 roku udziały większościowe ma jakaś francuska shit firma, która wprowadziła tego typu rzeczy jak z tego wątku i ograniczyła produkcję serów. No i mamy co mamy...
  • Odpowiedz
@Xodet: Ale od piatnicy to Ty sie odczep, ten minimalny dodatek skrobii jest po to, ze bez niego smietana z duzym prawdopodobienstwem zwazy sie w zupie i bedziesz mial syf ktorego juz nie naprawisz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xodet: nigdy w życiu nie zwróciłam uwagi na to, że jest tam skrobia, a czasem kupuje. Żadnego sosu, żadnej zupy mi nigdy nie zepsuła ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Urzad_Celny: byczq ale masło „zambrowskie” jest takie samo od 20 lat wiec to raczej inni zgapili od nich xd Wiem co mówię bo mieszkałem w okolicy i wtedy przede wszystkim zaopatrywali podlaskie rejony
  • Odpowiedz