Wpis z mikrobloga

Osiedle ludzi silnych

Moim największym marzeniem ostatnich tygodni było zwiedzenie nowej patoinwestycji przy Bonarce. Ilekroć jechałem swoim gruzem spełniającym normę Euro 3, huczącym głośno na chińskich zimówkach i biorącym olej, zastanawiałem się nad tempem poszarzenia elewacji niedokończonego jeszcze bloku, płucach przyszłych lokatorów mających w nim zamieszkać oraz... Nie, nie myślałem o niczym, po prostu gapiłem się na drogę i tylko pod nosem cicho psioczyłem, że coś mi zasłania widok.

Jednak w końcu nadszedł dzień, gdy wyszedłem z domu w celu gruntownego zwiedzenia kolejnej nowej-prestiżowej-inwestycji-w-okolicy-zamieszkałej-przez-osoby-młode-i-dynamiczne. Zapraszam na wspólną wycieczkę.

#zlotawolnoscdeweloperska #krakow #patodeweloperka #mieszkaniedeweloperskie
DerMirker - Osiedle ludzi silnych

Moim największym marzeniem ostatnich tygodni był...

źródło: comment_1653374060yT0jFVrwy5M3jtJfInlZb6.jpg

Pobierz
  • 287
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Do hałasu można się przyzwyczaić, sratatata. Nie, nie można.

@Antorus: Mooożna, sam piszesz, że ludzie tam mieszkają, myślisz, że oni wszyscy też nie śpią w nocy?
Wiem po sobie jak przeprowadziłem się z cichej kamienicy z widokiem na park do wieżowca z oknem na dość ruchliwą ulicę z tramwajem. Na początku mnie tak #!$%@? strzelał, że co każde przejeżdżające auto pauzowałem filmy na YouTube, bo nie słyszałem xD Później mi
  • Odpowiedz
@bboymc: Po pierwsze - przy takich pomiarach jest niestety sporo miejsca do nadużyć. Wraz z rozbudową osiedla zmienia się akustyka w przestrzeniach między blokami. Dodatkowo planowane jest zwiększenie przepustowości linii kolejowej (co prawda symulacje uwzględniały tę sytuację ale zawsze to wpływa na niekorzyść). Po prostu wg mnie jest tutaj zbyt wysokie ryzyko niedoszacowania.

Po drugie, ale to już tylko moja opinia - normy hałasu są zdecydowanie zbyt wysokie. Izolacja akustyczna
  • Odpowiedz
A że ktoś se zaglada? Niech się patrzy! To w PL mamy manię na punkcie zasłaniania się, w Skandynawii ludzie są bardziej wyluzowani i nie przejmują się tak sąsiadami.


@ciemnienie: w sumie wystarczy zwykłe firanki zawiesić i w dzień sąsiad nic nie zobaczy ¯\_(ツ)_/¯
I zgadzam się, parter jest bardzo wygodny.
  • Odpowiedz
@bboymc: Mam nadzieję, że przy przebudowie drogi i budowie osiedla pomyślano o odwodnieniu, bo mieszkając w okolicy już niejeden raz zdarzało mi się brnąć przez zalaną ulicę. Niemniej życzę powodzenia, obym we wszystkim się mylił :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMirker: nie wiem czy ktoś dodał ale jak rok temu były ala powodzie to lustro wody w tym stawie było prawie na równo z ziemią obok ciebie gdzie stałeś robiąc jego zdjęcie...
  • Odpowiedz
Po pierwsze można mieć kawałek ogródka.


@ciemnienie: Nigdy nie zrozumiem, po co ludziom ten wybieg, nazywany ogródkiem xD Siedzisz sobie za płotem na leżaku czy krześle jak człowiek na wystawie albo w klatce xD Wolałbym już pójść nad ten staw obok.
  • Odpowiedz