Wpis z mikrobloga

Osiedle ludzi silnych

Moim największym marzeniem ostatnich tygodni było zwiedzenie nowej patoinwestycji przy Bonarce. Ilekroć jechałem swoim gruzem spełniającym normę Euro 3, huczącym głośno na chińskich zimówkach i biorącym olej, zastanawiałem się nad tempem poszarzenia elewacji niedokończonego jeszcze bloku, płucach przyszłych lokatorów mających w nim zamieszkać oraz... Nie, nie myślałem o niczym, po prostu gapiłem się na drogę i tylko pod nosem cicho psioczyłem, że coś mi zasłania widok.

Jednak w końcu nadszedł dzień, gdy wyszedłem z domu w celu gruntownego zwiedzenia kolejnej nowej-prestiżowej-inwestycji-w-okolicy-zamieszkałej-przez-osoby-młode-i-dynamiczne. Zapraszam na wspólną wycieczkę.

#zlotawolnoscdeweloperska #krakow #patodeweloperka #mieszkaniedeweloperskie
DerMirker - Osiedle ludzi silnych

Moim największym marzeniem ostatnich tygodni był...

źródło: comment_1653374060yT0jFVrwy5M3jtJfInlZb6.jpg

Pobierz
  • 287
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moje mieszkanie jest zasłonięte od hałasu z wiaduktu i dworca, byłem w takim mieszkaniu które jest bezpośrednio wystawione na dźwięk z wiaduktu i dworca i było niesamowicie cicho (mam nagrania, bo to była jedna z rzeczy które sprawdzałem).

Zalecam w takim razie aparat słuchowy lub wizytę u audiologa w Luxmedzie w Bonarce. Droga nie jest izolowana żadnym ekranem ani przestrzenią, słychać ją wyraźnie pod galerią. Dodatkowe bloki jedynie potęgują echo, bo hałas
  • Odpowiedz
ale muszę przyznać że to jakie fikoły i salta niektórzy prezentują żeby przekonać samych siebie że "idzie się przyzwyczaić" to naprawdę akrobacje pierwszego sortu
  • Odpowiedz
Za plecami mamy staw, relikt po czasach, gdy w Bonarce były zakłady chemiczne i cegielnia. Owszem, jest to teren zielony, lecz w otoczeniu dwupasmowej drogi przelotowej przez miasto i galerii handlowej nie zapewnia żadnego relaksu. Jest to wyłącznie wylęgarnia komarów w lecie.


Oczywiście to skrawek zieleni zapewniony przez miasto.

@DerMirker: Zapewne wszystko obesrane przez psy
  • Odpowiedz
@DerMirker: jedyne co mnie boli to Twój słaby research. Fakt, pierwszy budynek ma słabą lokalizację, ale nie informujesz o tym, że to nie jest przestrzeń do zakupienia. Nie wiesz jaki jest standard wykończenia ani w pierwszym, ani w kolejnym budynku. Co poczyniono, żeby zredukować hałas w mieszkaniach. No chyba, że prowadzisz content pod tytułem "nie znam się, ale się wypowiem" ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: A dlaczego nie? Teraz mieszkam 500m od głównej drogi w bocznej uliczce i też tak robię. Jak masz włączoną klimatyzację to nie chcesz otwierać okien aby ciepłe powietrze nie naleciało do środka.
  • Odpowiedz
  • 5
@DerMirker te słupki na chodniku to spoko że dali, wygląda paskudnie ale inaczej nie nauczysz gdzie mają parkować, w weekend cały chodnik był zajęty przez samochody co do bonarki przyjechały. Ciekawe czy zrobią w bonarce płatny parkingu jak zaczną z bloków parkować XD
  • Odpowiedz
@nors: Te słupki to była konieczność. Zanim ich nie postawili to zamiast chodnika miałeś parking samochodowy.
@elf_pszeniczny: W sensie, że chcesz rozwiązać problem niewystarczającej wentylacji uchylając okna? Współczesne systemy wentylacji mechanicznej są w stanie zapewnić kilkakrotnie większą wydajność niż uchylanie okien.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bboymc: jak słońce świeci przez okno to w środku się nagrzewa mimo że na zewnątrz jest +15, wtedy otwierasz okna i jest chłodno. Wentylacja nie może być tak wydajna jak otwarcie okna bo by szumiała głośniej niż samochody
  • Odpowiedz