Wpis z mikrobloga

Osiedle ludzi silnych

Moim największym marzeniem ostatnich tygodni było zwiedzenie nowej patoinwestycji przy Bonarce. Ilekroć jechałem swoim gruzem spełniającym normę Euro 3, huczącym głośno na chińskich zimówkach i biorącym olej, zastanawiałem się nad tempem poszarzenia elewacji niedokończonego jeszcze bloku, płucach przyszłych lokatorów mających w nim zamieszkać oraz... Nie, nie myślałem o niczym, po prostu gapiłem się na drogę i tylko pod nosem cicho psioczyłem, że coś mi zasłania widok.

Jednak w końcu nadszedł dzień, gdy wyszedłem z domu w celu gruntownego zwiedzenia kolejnej nowej-prestiżowej-inwestycji-w-okolicy-zamieszkałej-przez-osoby-młode-i-dynamiczne. Zapraszam na wspólną wycieczkę.

#zlotawolnoscdeweloperska #krakow #patodeweloperka #mieszkaniedeweloperskie
Pobierz DerMirker - Osiedle ludzi silnych

Moim największym marzeniem ostatnich tygodni był...
źródło: comment_1653374060yT0jFVrwy5M3jtJfInlZb6.jpg
  • 287
@TheHatefulCoder: absolutnie nic złego w nich nie widzę, no może oprócz starych instalacji z gazem na czele. W nowym budownictwie nie widziałam bardziej zielonego terenu niż ten omawiany, a analizuję na bieżąco inwestycje z Krakowa i Warszawy.
@DerMirker widzę że ktoś ma turbo zazdro do ludzi co mają na swoim. Wszędzie masz smog taki sam w NH też wali wszystkim. Mieszkałem dwa lata na NH niby elitarne miejsce na centralnym a tam gorzej niż na Białorusi. Na klatce sraja, staży ludzie śmieci przez okno wyrzucają i połowa mieszkań ma dlugi że nic nie da się wyremontować. Rozumiem absurd mieszkań przy węźle ale w głąb może być spoko. Sam mieszkam
@SLesiuk: OK rozumiem. Sam jestem w miarę na bieżąco z ofertami i muszę przyznać rację - ciężko znaleźć coś w prawdziwej zielonej okolicy w nowym budownictwie. Jeśli to co powyżej to wg Ciebie szczyt marzeń to ja zostaję przy dobrze odremontowanym starym budownictwie w normalnej dzielnicy :)
@PodniebnyMurzyn: To powiem swoim przykładem - prawie kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego w bloku który był krzywy. Dowiedziałem się czym jest rektyfikacja budynku. Blok miał być stawiany do pionu w przeciągu roku, a minęły trzy i dalej stoi krzywy.

Nie mam złudzeń - ludzie kupują sercem a nie rozumem, czują presję i przeliczają kredyt do spłaty zamiast patrzeć na plan zagospodarowania terenu.

Ba. Kupujący mieszkania w tym miejscu pewnie nawet byli
Nie wypada mówić, że ta okolica jest zabetonowana. Sam teren stawu jest spory. Dodatkowo kawałek dalej są obszerne zielone tereny z ogródkami działkowymi oraz Kopcem Kraka z widokiem na całe miasto.
@TheHatefulCoder: Tak samo teraz samochody elektryczne wchodzą i na tym osiedlu zaoferowano mi doprowadzenie ładowarki dla samochodu elektrycznego do miejsca w parkingu podziemnym. Na osiedlu z PRL też nie będę tego miał.