Wpis z mikrobloga

W zeszłym roku na wiosnę chciałem kupic z tartaku trochę drewna na ławki ogniskowe, czyli 2m bal przycięty na poł i jakieś mniejsze całe na nogi.

Panie, nie ma czasu na takie tematy, może za miesiąc ale nie obiecuje. Jesteśmy #!$%@?, i nikt tego w sumie nie zrobi, możesz Pan szukać ale wszędzie bedzie to samo. Dzwon Pan za miesiąc to zobaczę.

Dziś byłem w tartaku:

Tak proszę Pana, ładne wybierzemy proszę Pana, takie bez sęków proszę Pana. Transport gratis proszę Pana. I ludzi wyślemy dwóch do rozładunku, bo to ciężkie #!$%@? będą proszę Pana.

#nieruchomosci #budownictwo #budujzwykopem #kredythipoteczny
  • 135
  • Odpowiedz
@Ogau: ja tu widzę, jednakowe mleczne balustrady, więc brak syfu zasłaniającego. Markizy różnią się odcienie, ale serio porównujesz to do tego co jest w Polsce? W większości budynków maż jednolite markizy. Stolarka okienna zawsze jest jednolita. U nas ciężko spotkać budynek z jednolitą. Jedynie te nad którymi czuwa konserwator zabytków się wyróżniają. Przez co rynki miast przynajmniej wyglądają ok.

Porównanie z Czechami:
n.....a - @Ogau: ja tu widzę, jednakowe mleczne balustrady, więc brak syfu zasłaniają...

źródło: comment_1653328248NsXW5VSN5DZtIeYYTosUCY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Porównanie z Czechami:


@nowy_ja: Tyś był kiedyś w Czechach xD ? Tam jest zatrzęsienie bloków z wielkiej płyty w pastelowych kolorach bez gustu, zupełnie jak u nas. Ten blok ze zdjęcia to chyba z pół godziny szukałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zarzudka: oczywiście, że mają tez pstrokate elewacje. Ale u nich stolarkę okienną wymienia wspólnota/spółdzielnia przez co jest jednolita. Balkony też mają w większości z pełnych balustrad + jeśli są dodatkowe szyby, to takie specjalne do balkonów jak na zdjęciu wyżek.

Kravina: https://www.google.com/maps/@49.8561844,18.5563825,3a,75y,163.93h,102.9t/data=!3m6!1e1!3m4!1sjJAYCSNwoJJGbK3EGYauMw!2e0!7i16384!8i8192

Weź sobie "pochodź" po ulicach. Dużo lepiej to wygląda niż u nas. A to jedno z biedniejszych miast w Czechach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@ostatniwrankingu: wkurzało mnie to zawsze w Polsce. Takie podejście chłopa pańszczyźnianego oderwanego od pługa - idzie interes, jest git, to sra na klientów i ma wywalone zamiast spróbować jeszcze bardziej skapitalizować koniunkturę to będzie bucem. A później jak się zesra, przyjdzie kryzys to nagle "królu złoty, oczywiście, że zrobimy etc."

To jest dramat i zawsze mam dość dłuższego okresu prosperity w tym kraju. Tak jest ze wszystkim, z rynkiem pracownika
  • Odpowiedz
@nowy_ja: dwa wybrane pod tezę bloki, jako dowód na cokolwiek xD

Serio, nie byłeś to rzuć sobie ludzika ze street view do Barcelony, Rzymu czy Aten i zobacz jak to wygląda.
  • Odpowiedz