Wpis z mikrobloga

W zeszłym roku na wiosnę chciałem kupic z tartaku trochę drewna na ławki ogniskowe, czyli 2m bal przycięty na poł i jakieś mniejsze całe na nogi.

Panie, nie ma czasu na takie tematy, może za miesiąc ale nie obiecuje. Jesteśmy #!$%@?, i nikt tego w sumie nie zrobi, możesz Pan szukać ale wszędzie bedzie to samo. Dzwon Pan za miesiąc to zobaczę.

Dziś byłem w tartaku:

Tak proszę Pana, ładne wybierzemy proszę Pana, takie bez sęków proszę Pana. Transport gratis proszę Pana. I ludzi wyślemy dwóch do rozładunku, bo to ciężkie #!$%@? będą proszę Pana.

#nieruchomosci #budownictwo #budujzwykopem #kredythipoteczny
  • 135
  • Odpowiedz
@nowy_ja: jakieś przesłony powinien montować deweloper na każdym balkonie. Teraz moda na szklane osłony, gdzie pół osiedla widzi Cię na balkonie, a większość chce jednak nieco prywatności. Mogliby dawać chociaż mleczne szyby. Jakieś boczne ścianki jak powyżej też powinny być w opcji za niewielką dopłatą, albo na wszystkich balkonach od razu. Nie każdy chce się widać z sąsiadami z balkonu obok :)
  • Odpowiedz
Mogliby dawać chociaż mleczne szyby.


@zielonka12: też nie rozumiem, dlaczego deweloperzy tak nie robią, skoro widzą jak to wygląda. To samo spółdzielnie przy remoncie, montują stalowe balustrady, które Janusze zaraz zasłaniają, a przecież takie pełne balustrady z PCV są tańsze i później blok nie wygląda jak slums.

Nie każdy chce się widać z sąsiadami z balkonu obok :)


To się dogadujemy na poziomie wspólnoty i montujemy jednakowe przesłony. Przecież na
  • Odpowiedz
@Antoni_Kosiba: W tym roku szanse niewielkie na znaczącą korektę. Ja zajmuje się zawodowo budową dachów i budynków drewnianych i na ten moment nie odczuwam zmniejszenia ilości zleceń. Brat robi pompy ciepła i jedyny problem to sam towar, zleceń więcej niż jest w stanie obsłużyć.
Tamten rok drzewo konstrukcyjne 1000zł, łata 2zł, kontrłata 1.30zł
  • Odpowiedz
@nowy_ja: Jakby takie prawo wyglądało w Polsce - no może pan legalnie zamontować tylko markizy xyz, pasujące do opisu i certyfikatów jedynie jednej firmy, którą przypadkiem prowadzić kuzyn małżonki premiera/prezydenta/whatever.
  • Odpowiedz