Wpis z mikrobloga

@UnderThePressure: W sumie o ile większość argumentów jest zwyczajnie fałszywych czy głupich tak zawsze mam niesamowitą bekę z tych "wyjątkowych genów". Zawsze jak takiego gagatka spytasz co w jego genach jest takiego wyjątkowego, to nie odpowie(bo wie że to bzdura), tylko się spruje, że "no Twoje to na pewno nie są", czy coś w tym stylu. Właściwie najłatwiejszy do zaorania argument pro-natalistów, i najłatwiejszy sposób by zbić ich z pantałyku
  • Odpowiedz
@UnderThePressure: w sumie to nie wiem po co jakikolwiek natalista miałby podawać jakikolwiek powód z tej listy. Wystarczy, że nie uznaje płodzenia dzieci za niemoralne i już, to wystarczy. A z tym nie da się dyskutować, bo antynatalisci nie mają monopolu na definicję moralności
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ToksycznySocjopata:

w sumie to nie wiem po co jakikolwiek natalista miałby podawać jakikolwiek powód z tej listy. Wystarczy, że nie uznaje płodzenia dzieci za niemoralne i już, to wystarczy. A z tym nie da się dyskutować, bo antynatalisci nie mają monopolu na definicję moralności


A to spoko, ja uważam, że zabójstwa i gwałty są moralne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
czyli co, nie ma doslownie żadnej moralnej opcji według was na dziecko?


@Diamond-kun: antynatalizm jako pogląd uznaje, że tworzenie nowych dzieci jest niemoralne w każdych okolicznościach właśnie wobec tego potencjalnego dziecka, bo jest podejmowaniem ryzyka za tę osobę.
  • Odpowiedz
@Diamond-kun:

czyli co, nie ma doslownie żadnej moralnej opcji według was na dziecko?

Moralną opcją jest adopcja. Sprowadzenie nowego bytu według filozofii antynatalistycznej jest niemoralne(brak możliwości uzyskania zgody, niepewność co do życia nowego człowieka, doznanie cierpienia, śmierć itd.).
  • Odpowiedz
@ToksycznySocjopata: Rozumiem Twój formalny sprzeciw wobec formułowania radykalnych wniosków i przedstawiania ich w formie stuprocentowej prawdy i dziękuję za pochwalenie stylu mojej wypowiedzi, gdzie napisałem co uznaje antynatalizm. Natomiast ciekaw jestem jak wyobrażasz sobie system etyczny, w którym można znaleźć uzasadnienie do tworzenia nowego życia. Czy potrafisz sobie wyobrazić system, w którym zmuszasz kogoś do czegoś bez zgody ryzykując, że ta osoba dozna wyłącznie krzywdy i będzie miała o to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Somsiad7231:

Żyjący antynatalista jest taki człowiek, co wetknął nos w kupę i narzeka że śmierdzi.


Jeśli za kupę przyjmiemy życie, to można powiedzieć, że nam je narzucono poprzez zmuszenie do
  • Odpowiedz