Wpis z mikrobloga

Dziwi mnie znowu najazd na kredytobiorców z gadaniem typu "kredyty się spłaca". Nie tylko osoby które wzięły hipotekę mają gorzej ale nawet zwykli przedsiębiorcy czy po prostu ludzie biorący przecież samochody czy jakieś inne rzeczy w leasing też dostali po kilkaset złotych podwyżki nie wspominając o cenach usług i produktów w sklepach, hurtowniach, cenach transportu i paliwa. Nie wiem nie boli was to że wszytko jest zdecydowanie droższe? ¯_(ツ)_/¯

#nieruchomosci #kredythipoteczny #inflacja #kredyt #leasing
  • 14
@lubiep: a kto niby wpakowal pieniądze z drukarki na rynek, nasz rząd, NBP niskimi stopami i wszyscy z kredytami właśnie wpakowali te pieniądze na rynek, całe to zaburzenie to właśnie kasa z wszelkiej maści kredytu która nie powinna się pojawić na rynku ¯\_(ツ)_/¯ stąd mamy inflację właśnie (głównie przez zadłużanie kraju bocznymi kanałami i latami zaniżanie stóp procentowych)
@lubiep: rozumiem twój punkt widzenia, ale niestety ale mam zbyt dużo znajomych PRZEDSIĘBIORCÓW gdzie auto w leasing to jest nowe BMW 4 w leasing, do dzwonienia do matki jest IPHONE 13 PRO MAX na raty, w kredycie MIESZKANIE 7X m2 gdzie jest firemka, co 2 mce wakajki, CATERING bo tak wygodnie na codzień, ewentualnie LANCZE z uber eats, a siedzą i klikają w kąkutery jako radcy prawni na b2b za ~10k
@Louis_de_Pointe_du_Lac to że wypowiadają się w kwestiach "dla dorosłych" a sami nigdy nie byli na własnym utrzymaniu i zapewne nigdy nawet się nie dokładali do rachunków już nie mówiąc o tym że po prostu nie znają realiów życia. Uproszczając to tak jakby "mechanik" który nigdy klucza nie trzymał wypowiadał się o pracy w zawodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lubiep: to też nie do końca dorosłość. Na to przypada wiele wiele czynników, nie tylko finansowych. Ktoś może sam na siebie zarabiać, mieszkać samemu, ale 80% wypłaty #!$%@?ć na jakieś kasyna albo skoki ze spadochronem nad atlantykiem, co nie jest zbyt dojrzałe