Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 135
Pierwsze spanie z synem pod chmurką.
Moje też.( ͡° ͜ʖ ͡°)
U znajomych w ogródku.
Umówiliśmy się że jak nas rano nie będzie to nie dlatego że ich nie lubimy tylko tak wyszło.

Śpimy w chińskim śpiworze który ma napisane -10 stopni a było plus 10 a i tak było zimno.
Syn się obudził o 5:30 z okrzykiem "przeżyliśmy" i śpi dalej.
Młodszy śpi w hamaku. Mam nadzieję że żyje.
Żona w namiocie od znajomych.

Sorawy do przemyślenia:
Kupić lepsze śpiwory czy lepsze ciuchy do spania? Śpię w termo do biegania i tak średnio.

Coś pod głowę do spania.

Coś na buty rosy nie ma ale jakby była to mokre buty.

Śpimy na trzech karimatach. Znajomi pożyczyli. Pytanie czy jedna wystarczy w lesie.

Czy spać pod drzewem gwiazd nie widać.
Czy na otwartej przestrzeni. Rosa.

Księżyc a teraz słońce jak czasami przyświeci to oczy bola. Dałoby się jakoś wyłączyć?

Plecy mnie nie bola. O dziwo.

Następny etap: spanie na polu namiotowym.

Polecam dla usłyszenia radości w głosie syna.
Chociaż wieczorem narzekał że tak w ogródku 100 metrów od domu bez sensu.

#bushcraft #tatacontent #chwalesie
Slwk_1 - Pierwsze spanie z synem pod chmurką.
Moje też.( ͡° ͜ʖ ͡°)
U znajomych w ogró...

źródło: comment_1652589720YqQOQVeC5RBxqpFEFV0vsJ.jpg

Pobierz
  • 34
@Sl_w_k_1: na jednej karimacie da radę, dobre są takie cienkie pompowane materace, dużo miejsca nie zajmują. Śpiwór bardzo ważny, lepiej zainwestować w śpiwór niż w bieliznę termoaktywną. Jak jest naprawdę źle to idziesz i tak spać w ubraniu i jeszcze butach xD. Co do pola namiotowego to dzieciak największą frajdę będzie miał na dziko lub na polach namiotowych z bardzo małym ruchem. Nie ma nic fajnego w biegających pijakach z obcych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krypec: na koniec wakacji idziemy na kilka dni na dziko. Także spokojnie.
Zbieramy doświadczenie.
A te piankowe to nie xa ciężkie.
Bo to nosić będzie trzeba.
@Sl_w_k_1: Polecam thermo reactor - taka wkładka docieplajaca do śpiwora. Coś jak cienki śpiwór wewnątrz śpiwora ze specjalnego materiału zwiększa odczuwalna temperaturę o 15 stopni. Możesz tez dokupić takie biwakowe plastry rozgrzewające naklejane od wewnątrz ubrania które dają dodatkowe źródło ciepła. Sporo daje tarp rozłożony nad hamakiem/legowiskiem a jak masz obok żarzące się ognisko to już całkiem bajka.
Mesk - @Slwk_1: Polecam thermo reactor - taka wkładka docieplajaca do śpiwora. Coś ja...

źródło: comment_1652595579GdGaWvqrmCLovYIIMFZzFn.jpg

Pobierz
@Sl_w_k_1: Zdecydowanie śpiwór, karimata styknie ale jak wyżej ktoś pisał, pomyśl o macie samopompującej, dużo wygodniejsza. Jak do lasu idziecie to nie głupim pomysłem będzie kupno moskitiery, teraz nie ma jeszcze tyle komarów ale za miesiąc nie dadzą Wam żyć. Buty do śpiwora albo do plecaka, możesz też powiesić na jakieś gałęzi, byle tylko nie leżały same na trawie.
Coś pod głowę do spania.


@Sl_w_k_1: Poduszka dmuchana. ¯\_(ツ)_/¯ Mała masa, mało zajętego miejsca w plecaku.

Chyba, że podjeżdżasz samochodem pod samo miejsce biwakowania, wtedy zwykła turystyczna wystarczy.

Jak potrzebujesz mega lekkiej opcji, to skołuj jakiś mały worek i wypchaj do koszulkami, których używasz w czasie wyprawy. Ale osobiście średnio mi się widzi taka opcja.

Polecam thermo reactor - taka wkładka docieplajaca do śpiwora


@Mesk: Ooo, właśnie, OPie @Sl_w_k_1.