Wpis z mikrobloga

Wczoraj byłem pierwszy raz na zajęciach praktycznych w OSK, dostałem XJ6 i "tu masz ósemkę, tu masz pachołki i jeźdź". Co prawda instruktor przychodził co jakiś i dawał jakieś rady które nie bardzo potrafiłem przełożyć na jazdę i generalnie poszło mi słabo. Dzisiaj mam drugie jazdy i mam pytanie do osób które mają doświadczenie z XJ6: Ósemka na półsprzęgle, przeciwsiadzie? Na biegu pierwszym, drugim? Jak dzisiaj piątek trzynastego to bez Waszej pomocy będę zaliczać glebę za glebą (ʘʘ)
#xj6 #uczesie #szkolajazdy
#motocykle
  • 43
@Morcin14 różnie ludzie robią, ja osobiście ósemkę bez problemu robiłem na pierwszym biegu bez gazu. Czasami też z lekką pracą gazem. Na pewno nie robiłem tego na pół sprzęgle. A co do pozycji to byłem bardzo odchylony lecz plecy i ręka po stronie zakrętu wyprostowana, tak że mogłem robić ósemkę jedną ręką. Może znajdę gdzieś filmik to ci podeślę.
@Morcin14: pożycz sobie skuter i spróbuj na nim. Ogarniesz balans ciała, co prostować i co zginać, w pewnym momencie nabierzesz wprawy i ręka sama będzie regulować manetką. 2-3 razy po 2h na skuterze i XJ6 będziesz robił z marszu, tylko na ciut niższych obrotach niż w skuterze.

Normalnie robi się na jedynce, ale jak masz problem ze zbyt szybkim nabieraniem prędkości przy regulacji pochylenia (za mocno odkrecasz manetkę żeby wróć do
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Morcin14:
Mnie instruktor powiedział żebym robił ósemki i na początku nie patrzył na linie i się nimi nie przejmował, "jeździj po ósemce tak jak Ci wygodnie, a z czasem sam będziesz zacieśniał i mieścił się w liniach". Do tego dorzucał porady typu: "przesuń dupe na lewo, na prawo". Wszystko na pierwszym biegu bez hamulca i bez sprzęgła. Już na drugi dzień śmigałem jak trzeba. Może to jest metoda?

I tak jak
@Morcin14: Jak napisał kolega wyżej, na początku nie stresuj się liniami, a z czasem będziesz zacieśniał sam. Ja na ósemce nie dotykałem gazu, bo to tylko wytrącało mnie z równowagi. U nas w szkole było kilka XJ-tek i jedna z nich na pierwszym biegu jak była rozgrzana, to jechała 8-9km/h, a to już dla mnie było trochę z a wolno i zdarzało mi się podeprzeć, więc w tej wpinałem dwójeczkę, wtedy
@Morcin14: Na ósemce najważniejsza jest praca wzrokiem, musisz zawsze wyprzedzać zakręt wzrokiem, wtedy wychodzi pięknie. NIe wiem jaką prędkość na jedynce ma xj6, ale ósemke można robić na 10-15km/h spokojnie. Jak mają to weź pojeździj na jakieś 300-tce, jest lżejsza, musisz też pokonać strach przed składaniem motocykla, mocno trzymaj się baku, góra luźna. Ja po sezonie na 125, na mt-07 zrobiłem łuk i wolny slalom na pierwszych zajęciach, nawet mi to