Wpis z mikrobloga

Serio pytam. Co teraz zrobić z pieniędzmi? Krypto leci na #!$%@?, tak samo normalne udziały w firmach, trzymanie gotówki to tez bieda bo inflacja szaleje (nie tylko w Polsce ale też za granicą), trzymać kasę źle, inwestować źle, kupić mieszkanie (na co dotychczas zbierałem) to teraz też głupota… A i tak wydaje się że ceny z roku na rok lecą w górę i mimo coraz większego wkładu stać mnie na coraz gorsze mieszkanie/dom.

Serio od paru dni mam uczucie żeby po prostu mieć to wszystko w dupie i kupić sobie jakieś 2 letnie auto za gotówkę i mieć wywalone, albo pojechać na jakieś giga wakacje życia żeby mieć co na starość opowiadać ( ͡° ʖ̯ ͡°) przynajmniej inflacja nie zje #zalesie #finanse #kryptowaluty #bitcoin #gielda
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaaban: slyszalem to już kilkanascie (albo kilkadziesiąt) razy przez lata, szczególnie przy spadkach


@CzulyTomasz: No to dobrze ze słyszałeś. A ile razy to słyszałeś przy bessie na giełdzie, wysokiej inflacji i podwyższeniu stóp?
  • Odpowiedz
@kuhwa: Złoto? Chociaz może srebro lepsze, bo państwo tego nie śledzi... A może wydać pieniądze na wyprowadzę do normalnego kraju?
  • Odpowiedz
  • 4
W siebie.
Nie ważne czy kursy, szkolenia, studia czy wakacje, narkotyki, czy cokolwiek innego. Wspomnienia zostaną.
  • Odpowiedz
@kuhwa:
Nie wiem jak z BTC, zwlaszcza ze sytuacja w kolo Tether moze mu raczej solidnie zaszkodzic, ale zawsze mozesz sie przewalutowac na jedna ze stabilniejszych walut - GBP, CHF, EUR.
Zawsze to mniejsza strata, bo wobec kogo tracisz majac kase w topowych walutach?
  • Odpowiedz
@mk321: Zobacz sobie wykres liry tureckiej albo argentynskiego peso do usd. Od 2018 kiedy zaczęły sie tam problemy z inflacja. To ze teraz drogo nie znaczy ze nie moze byc jeszcze drozej. PIS #!$%@? gospodarke a to co ostatnio robia to 14 emerytura haha. Przeciez oni nawet nie probuja walczyc z inflacja. (Nbp probuje, ale to niby ma byc odzielna instytucja, a stanowisko rzadu jest fatalne).
  • Odpowiedz
@mk321: Zobacz sobie wykres liry tureckiej albo argentynskiego peso do usd. Od 2018 kiedy zaczęły sie tam problemy z inflacja. To ze teraz drogo nie znaczy ze nie moze byc jeszcze drozej. PIS r******l gospodarke a to co ostatnio robia to 14 emerytura haha. Przeciez oni nawet nie probuja walczyc z inflacja. (Nbp probuje, ale to niby ma byc odzielna instytucja, a stanowisko rzadu jest fatalne).


@Corona_Beerus: Inflacja
  • Odpowiedz
@kaaban: REPO Crisis w USA, po tym inflacja bardzo przyśpieszyła, bo amerykance musieli wydrukować wiecej hajsu zeby załagodzić sytuacje, a przez to slabsze waluty przyspieszyly na inflacji. Nas tez to czeka jesli nie zdlawia inflacji jak najszybciej.
  • Odpowiedz