Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@miken1200: no tak tylko ze wez zarob 3k czy 4 i sobie odloz 1k od razu z bomby xd W dodatku jak ktos mieszka w jakims starym domu czy cos to co miesiąc ma dodatkowe wydatki, ogolnie masz racje ale to w idealnym scenariuszu ktorych u nas w #!$%@? nad wisla jest bardzo maly %
@Winden: w mBanku coś takiego działa od dłuższego czasu, z tych końcówek cały #!$%@? mi się odłożył (jakieś 2k w rok), ale teraz zmieniłem na % i już całkiem konkretnie się odkłada a w ogóle tego nie zauważam.
no tak tylko ze wez zarob 3k czy 4 i sobie odloz 1k od razu z bomby xd


@lucynek12: ale wiesz, że to tylko przykład liczbowy - jeden odłoży 1000 zł, drugi 500 zł, a trzeci 2000 zł. Nigdzie nie pisałem, że każdy ma odkładać 1000 zł.
Po drugie: ten tysiąc to może być łącznie dla małżeństwa.
Po trzecie: jak mało zarabiasz to tym bardziej powinieneś zaraz po wypłacie odłożyć część,
A w normalny sposób coś przez ten czas odkładałes, czy to jedyne oszczędności? Pytam bo staram się zrozumieć do kogo są skierowane takie rzeczy, ja nie widzę w tym sensu bo co miesiąc samodzielnie dużo odkładam


@elf_pszeniczny: To pewnie dla tych, którzy jak widzą, że nie wyczyścili się do zera w tym miesiącu, to ich nosi aby przewalić na głupoty, a w taki sposób te drobniaki „znikają” z twojego salda i
no dobra, ale z drugiej strony co za różnica jak ktoś odklada pieniądze?


@JohnTheRevelator: a to musi być jakaś różnica, by skomentować? Wyraziłem swoją opinię i tyle. Nie widzę sensu takiego oszczędzania (chyba, że jako dodatek do normalnego przelewania kwoty na oszczędności).

A jak bardzo chcesz różnicę to proszę bardzo - jak po wypłacie odłożysz stałą kwotę to masz większą dyscyplinę wydatków, bo masz mniej do wydania (pod warunkiem, że odkładasz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stanleymorison: Pewnie tacy tez są. Ale ja akurat nie - zawsze pozostałość wrzucam na oszczędnościowe. A Smart Saver, jak już wspominałem, tworzy mi zaskórniaki na czarną godzinę w razie nieprzewidzianych wydatków. Tak żeby za bardzo nie bolały