Wpis z mikrobloga

Otóż zapewniam cię, że nie ma


@Kwasek666: Ja nie palę (i nie piję) i zapewniam cię, że mam. Serio, niektórzy nie potrzebują pomocy z zewnątrz i potrafią po prostu nie wydawać pieniędzy na głupoty.


@smierdakow: Dokładnie. Lepszym rozwiązaniem byłaby rewizja swoich nawyków finansowych i wyeliminowanie tych złych, ale to już wymaga myślenia i wysiłku, a tu masz pozory, że "coś się samo dzieje" ¯\_(ツ)_/¯
@Mukofag: też nie rozumiem takiego oszczędzania. Jak na początku miesiąca robię opłaty (on-line oczywiście) to przelewam określoną kwotę na konto oszczędnościowe i już, a nie jakieś liczenie ile to pięciozłotówek mi bank w miesiącu wrzuci na oszczędności.

Latwiej odkladac po kawalku za pomoca takiego sposobu oszczedzania, niz odlozyc najpierw a potem podbierac, bo opona przebita, bo lekarz prywatnie, bo cokolwiek.


@marlow: Na przebite opony, itp. to jest taki trik -
@lucynek12: przecież te 5000 to tylko przykład liczbowy, jak chcesz to wpisz sobie inną kwotę.

Po drugie: zakładając małżeństwo to 5000 netto razem to chyba nie jest jakieś niespotykane, co?

Po trzecie: jak ktoś mało zarabia to tym bardziej powinien sam sobie "założyć kaganiec" na początku miesiąca i przelać jakąś kwotę na oszczędności, a nie liczyć na jakieś zaokrąglenia i pięciozłotówki.
@miken1200: no dobra, ale z drugiej strony co za różnica jak ktoś odklada pieniądze? Znam ludzi którzy co miesiąc odkładają stała kwotę 'na czarna godzine' a zaokrąglenia do pełnych 10zl odklafaja sobie na wyjazdy czy wyjścia do restauracji.
@Winden: mi w ten sposób miesięcznie odkłada się ponad 300zl na koncie oszczędnościowym, więc polecam takie oszczędzanie ;)
@Winden: jeśli liczysz nawet na 50 zł miesięcznie to możesz się rozczarować, ale to jak wspomnieli poprzednicy - zależy jak często coś kupujesz. U mnie mam zaokrąglanie do pełnych 5 zł (lub wielokrotności) Czasem wpadnie 5 zł (jak wydam np 10 zł) a czasem jakieś 30,40 groszy. Miesięcznie wychodzi mi koło 100-120 zł co uważam za ok, bo nie odczuwam tych ubytków a i tak zawsze po otrzymaniu pensji, przelewam parę
@Winden ing po miesiącu. Zaokrąglanie do pełnych 10 zł każdej transakcji. Tak więc nawet jak płacę np 11 zł to 9 wpada na to konto. Miałem ustukane ponad 1k po roku ale się wydało na głupoty :)
@elf_pszeniczny jak widzisz, że masz na koncie coraz mniej kasy to siłą rzeczy mniej wydajesz. Mam ustawione to co wyżej plus zaraz w momencie wypłaty 30% przelewam na oszczędności i jeszcze mi zostaje zawsze coś
Lanc - @Winden ing po miesiącu. Zaokrąglanie do pełnych 10 zł każdej transakcji. Tak ...

źródło: comment_1652347234s9KybNdxbesTHZ4gRFIyOw.jpg

Pobierz
@Jarem12:


Przez 4 lata odłożyło mi się 10k

A w normalny sposób coś przez ten czas odkładałes, czy to jedyne oszczędności? Pytam bo staram się zrozumieć do kogo są skierowane takie rzeczy, ja nie widzę w tym sensu bo co miesiąc samodzielnie dużo odkładam.

Dla mojej żony to jest idealne. Sama nie umie sobie odłożyć, bo a nóż się kasa na coś przyda (nie przyda się, albo wywali na pierdoły). A