Wpis z mikrobloga

@Mukofag: no widzisz i nie wiesz jak się oszczędza. Mając pieniądze prędzej czy później na cos je wydasz. W 99% na jakąś #!$%@?. No ale podobno rozumiesz jak działa oszczędzanie to co ja ci będę tłumaczył.
@Winden: nie polecam - bo środki na koncie znikają przy tej metodzie w zastraszającym tempie i nie masz kontroli (wydaje Ci się, że na koncie powinno być o wiele więcej, a tu nagle masz mniej).
Najlepiej zaraz po wypłacie przelać na oszczędnościowe określoną kwotę. Serio, to jest tak proste i tak skuteczne.

Tylko to musisz zrobić zaraz po wypłacie - na koniec miesiąca to się nie uda ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Winden: zaokrąglenie do pełnej złotówki to trochę mało, myślę że intensywnie kupując uzbierasz max 20 złotych miesiecznie (albo jeszcze mniej biorąc pod uwagę że większość paragonów kończy się kwotą x.99, x.98 itd.)

15 miesięcy temu ustawiłem odkładanie z zaokrąglaniem do 5 złotych plus automatyczna konwersja na Złoto, mam teraz z tego 2200zł (a może być więcej gdy kurs złota wzrosnie)
@Mukofag: dlatego zakładasz konto bez karty :) zawsze oczywiście możesz zrobić przelew. Ale już pokazałeś ze nie rozumiesz mechanizmu oszczędzania i tyle. Dobrze, że już masz odłożone te 100 tys albo więcej :)
@Winden: jak założyłem konto w mbanku to miałem też to domyślnie włączone ale z czasem zauważyłem, że jakoś te kwoty mi się nie zgadzają. Okazało się, że jeżeli wykonałem więcej niż 1 transakcję dziennie to była naliczana opłata od tych "oszczędnoścI" i tak mi ginęło za każdym razem kilkadziesiąt groszy - 1 zł. W końcu się #!$%@?łem aby to wyłączyć i wtedy konsultant się wygadał, że jest opłata więc tym bardziej