Wpis z mikrobloga

@zloty_wkret: dokładnie o tym samym pomyślałem, gdy na tapecie był koronawirus. Kiedyś ponoć wszyscy szli jak jeden mąż do takich rzeczy (chociaż w sumie ja też nie chciałem, zaszczepiłem się bo musiałem). A teraz to już illuminati, new word order i takie tam.
Gdzieś też w tych latach tv zaczęła masowo promować paradokumenty typu Trudne Sprawy. Oj, dużo jest czynników
@Madnesh: Można się kłócić, kiedy zaczął upadać, ale jeżeli teraz Europą rządzi organizacja, która sama na siebie nakłada kary za produkcję energii, to rozkład jest już w fazie zaawansowanej...
Kiedyś ponoć wszyscy szli jak jeden mąż do takich rzeczy (chociaż w sumie ja też nie chciałem, zaszczepiłem się bo musiałem). A teraz to już illuminati, new word order i takie tam.

Gdzieś też w tych latach tv zaczęła masowo promować paradokumenty typu Trudne Sprawy. Oj, dużo jest czynników


@Madnesh: i to jest cos zlego? xd
ze ludzie juz nie ida jak stado baranow i chca wiedziec po #!$%@? im szczepionka
Kilkanaście lat temu ludzie gadali, że wcześniej nie było trąb powietrznych. I rzeczywiście nie było - ale nie trąb powietrznych, tylko kanałów informacyjnych, które mogłyby o tym powiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wigr: nie rozumiem, dlaczego kiedys wiadomosci miałyby nie podać takiej informacji jak trąba w polsce bo rozumiem, ze mówisz o tej anomalii
@wigr: nie rozumiem, dlaczego kiedys wiadomosci miałyby nie podać takiej informacji jak trąba w polsce bo rozumiem, ze mówisz o tej anomalii


@kfiatek_na_parapecie: Bo kiedyś nie było możliwości nagrania smartfonem trąby i wysłania mailem do redakcji, więc to była informacja, którą często posiadało tylko kilka osób?
@M4rcinS: skoro nie wiesz to dlaczeo wysmiewasz moja wypowiedz, ktora nota bene jest zgodna z faktami?

Na wikipedii piszą tak: " W 2012 roku Halina Lorenc z IMGW stwierdziła, że w ostatnich 10 latach w Polsce klimatolodzy zaobserwowali regularniejsze występowanie tego zjawiska"
@kfiatek_na_parapecie: Ale to ty ciągniesz dyskusję, nigdzie nie podważyłem, że nie pojawiały się informacje dawniej o tornadach, nawet sam podałem ci taki przykład, ale np.: w społeczeństwie, w którym 60-70% było analfabetami (carska Rosja z końca XIX wieku), obieg takich informacji był o wiele mniejszy.
@kfiatek_na_parapecie: @M4rcinS: Po pierwsze poinformowanie redakcji o takim zjawisku pogodowym było mocno skomplikowane, bo nie było wcześniej ani komórek, ani możliwości łatwego sprawdzenia numeru telefonu do redakcji. Nie było też takiego zwyczaju, żeby o tym informować media. Ponadto nie było całodobowych programów informacyjnych.
@Antybristler:

@wigr: ale ekstremalne zjawiska pogodowe też się nasilają, bo trochę zepsuliśmy klimat.


To prawda, ale przykładów można podać znacznie więcej. W tym samym czasie ludzi ogarnęło też przekonanie, że na ulicach zrobiło się strasznie niebezpiecznie i wszędzie czyhają zagrożenia, których wcześniej nie było. Z tego samego powodu.
@CegielniaPL: coś w tym jest co napisałeś. ja mam około trzydziechy, a przed 10. nie interesowałem się zbytnio polityką (no może bardziej niż inni, ale bardziej skupiałem się np. na ganianiu za piłką). no ale też to był czas względnego spokoju. nie spodziewałem się wojny militarnej w naszym regionie. raczej przepychanek słownych i wojny hybrydowej. zaraz mnie tutaj zjecie i wyzwiecie od Janusza, ale ja nie widzę przesłanek do tego, żeby