Wpis z mikrobloga

jakie to przepisy?


@pokpok: Nie chwal się ludziom, że masz prawo jazdy

KODEKS DROGOWY - PRAWO O RUCHU DROGOWYM
Art. 19.

2. Kierujący pojazdem jest obowiązany:


1) jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym;
Ja robię tak samo, wyprzedzam to wyprzedzam jadąc prędkością na jakie pozwalają warunki i w dupie mam to że jakiś typ w beemce mi na zderzaku siedzi i miga światłami bo 130-140km/h to dla niego za malo. Dorosnijcie.


@eskejper: A kto tutaj pisze, że masz jechać szybciej? Dyskusja dotyczy nie bycia zjebem, który wyprzedza innych osobówką z różnicą prędkości 2km/h i jeszcze wjeżdża ludziom pod maskę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pokpok: Jeśli wyprzedzasz z różnicą 2km/h to sprawa jest bardzo prosta - stwarzasz zagrożenie. Siedzisz wyprzedzanemu przez długi czas w martwym polu i może Cię zwyczajnie nie zauważyć jeśli sam zechce zmienić pas, ale po co w ogóle o czymś takim myśleć, nie? Znak z ograniczeniem to wyrocznia i nie można tego przepisu złamać ani na 10 sekund.

@JC97: ooo i to jest bardzo istotne. Ile razy widziałem takich wyprzedzaczy
Widzisz jak szybko przeszedłeś do inwektyw? Żyłka na drodze też ci pewnie szybko pęka xD


@nikifor: Ale że to ma coś udowadniać? xD Ja tylko stwierdzam fakty. Nie potrafisz pisać merytorycznie i pyskujesz to dostajesz odpowiednią łatkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

CIekawe czy ty widzisz, że piszesz jak głupek od samego początku?( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
po prostu zmieniłem pas. Jak widzę samochód 50 metrów za mną, to nie muszę oceniać jego prędkości - mam prawo zakładać, że on też jedzie przepisowo. Zgadza się?

@pokpok: Chciałbym zauważyć że prędkość 138 km/h to w przeliczeniu 38 m/s, więc auto na innym pasie 50 m za Tobą przy tej prędkości, to bardzo blisko. Masz prawo zakładać że jedzie przepisowo, ale praktycznie wpieprzasz mu się pod maskę i to w
Chciałbym zauważyć że prędkość 138 km/h to w przeliczeniu 38 m/s, więc auto na innym pasie 50 m za Tobą przy tej prędkości, to bardzo blisko. Masz prawo zakładać że jedzie przepisowo, ale praktycznie wpieprzasz mu się pod maskę i to w przypadku kolizji Ty jesteś główną składową zdarzenia drogowego


@Thermao: Buahahaha faktycznie tak jest. Dopiero ty zwróciłeś na to uwagę. 2x 38m = 76m xD

Dziekuję mireczkowi wyżej. Poprawnie zauważył,
@pokpok manewr wyprzedzania powinien być możliwe krótki. Jak ktoś jedzie 138, a ty chcesz 140 to albo odpuszczasz i jedziesz za nim, albo przyspieszasz na chwilę do tych 150 i wyprzedaże normalnie.