Wpis z mikrobloga

Taką mam informację dla #!$%@?.

Jeżeli wyprzedzam samochód, który jedzie 138 km/h, to musisz poczekać.
Na tempomacie mam 140 km/h i #!$%@? mnie serdecznie, że masz sraczkę i mrugasz światłami - jak wyprzedzę, to zjadę. Pierd się...


#autostradypolska #autostrady #motoryzacja
  • 531
  • Odpowiedz
@nikifor: no jeden gość już raz mnie tak zatrzymał na ekspresówce :p ale potem obsrał zbroje, nie chciał gadać i uciekł :p

miał farta tylko dlatego że tablice były nie do odczytania, bo miał #!$%@?ą :p
  • Odpowiedz
Nie, że tyle masz na tempomacie, tylko takie v-max w aucie,


@F1A2Z3A4: to znaczy, że każdy może jeździć tyle ile wyciąga jego samochód? Czy co, bo nie rozumiem.
  • Odpowiedz
Ja robię tak samo, wyprzedzam to wyprzedzam jadąc prędkością na jakie pozwalają warunki i w dupie mam to że jakiś typ w beemce mi na zderzaku siedzi i miga światłami bo 130-140km/h to dla niego za malo. Dorosnijcie.


@eskejper: A kto tutaj pisze, że masz jechać szybciej? Dyskusja dotyczy nie bycia zjebem, który wyprzedza innych osobówką z różnicą prędkości 2km/h i jeszcze wjeżdża ludziom pod maskę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pokpok: Jeśli wyprzedzasz z różnicą 2km/h to sprawa jest bardzo prosta - stwarzasz zagrożenie. Siedzisz wyprzedzanemu przez długi czas w martwym polu i może Cię zwyczajnie nie zauważyć jeśli sam zechce zmienić pas, ale po co w ogóle o czymś takim myśleć, nie? Znak z ograniczeniem to wyrocznia i nie można tego przepisu złamać ani na 10 sekund.

@JC97: ooo i to jest bardzo istotne. Ile razy widziałem
  • Odpowiedz
Widzisz jak szybko przeszedłeś do inwektyw? Żyłka na drodze też ci pewnie szybko pęka xD


@nikifor: Ale że to ma coś udowadniać? xD Ja tylko stwierdzam fakty. Nie potrafisz pisać merytorycznie i pyskujesz to dostajesz odpowiednią łatkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

CIekawe czy ty widzisz, że piszesz jak głupek od samego początku?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
po prostu zmieniłem pas. Jak widzę samochód 50 metrów za mną, to nie muszę oceniać jego prędkości - mam prawo zakładać, że on też jedzie przepisowo. Zgadza się?

@pokpok: Chciałbym zauważyć że prędkość 138 km/h to w przeliczeniu 38 m/s, więc auto na innym pasie 50 m za Tobą przy tej prędkości, to bardzo blisko. Masz prawo zakładać że jedzie przepisowo, ale praktycznie wpieprzasz mu się pod maskę i to w przypadku kolizji Ty jesteś główną składową zdarzenia drogowego. Jest coś takiego jak kultura jazdy i zasada ograniczonego zaufania.
Wyprzedzanie kogoś kto jedzie 2km/h od Ciebie przez 10 minut (bo nie przekroczysz limitu) to właśnie ten brak kultury. Mentalność kierowcy TIRa. Do paczkomatu też srasz bo nie ma napisane, że nie wolno?

Nie mówię tu o sytuacjach gdzie wyprzedzasz legitnie kolumnę TIRów, a jakiś frustrat jadący wcześniej 200 km/h mruga Ci, że masz zjechać. Sam bym takich #!$%@?ł
  • Odpowiedz
@axelrodi: op nawet nie ma prawka, po prostu wykopki są mega łatwym targetem do zdziadkowania xD śmiali się z zielonek maturzystów. tu na starych wyjadaczy działają za każdym razem te same rzeczy
  • Odpowiedz
Chciałbym zauważyć że prędkość 138 km/h to w przeliczeniu 38 m/s, więc auto na innym pasie 50 m za Tobą przy tej prędkości, to bardzo blisko. Masz prawo zakładać że jedzie przepisowo, ale praktycznie wpieprzasz mu się pod maskę i to w przypadku kolizji Ty jesteś główną składową zdarzenia drogowego


@Thermao: Buahahaha faktycznie tak jest. Dopiero ty zwróciłeś na to uwagę. 2x 38m = 76m xD

Dziekuję mireczkowi wyżej. Poprawnie zauważył, że @pokpok: i jego lemingowate poklepywacze jak @nikifor:
  • Odpowiedz
@pokpok manewr wyprzedzania powinien być możliwe krótki. Jak ktoś jedzie 138, a ty chcesz 140 to albo odpuszczasz i jedziesz za nim, albo przyspieszasz na chwilę do tych 150 i wyprzedaże normalnie.
  • Odpowiedz