Wpis z mikrobloga

Taką mam informację dla #!$%@?.

Jeżeli wyprzedzam samochód, który jedzie 138 km/h, to musisz poczekać.
Na tempomacie mam 140 km/h i #!$%@? mnie serdecznie, że masz sraczkę i mrugasz światłami - jak wyprzedzę, to zjadę. Pierd się...


#autostradypolska #autostrady #motoryzacja
  • 531
  • Odpowiedz
lub oszacować prędkość samochodu za tobą.


@zaczalem_cwiczyc: ale prawo zwalnia mnie z szacowania prędkości samochodu za mną. Bo jeżeli jadę z maksymalną dopuszczalną prędkością, to oznacza, że samochód za mną jedzie z taką samą albo mniejszą.
  • Odpowiedz
@pokpok: W Polsce jest kultura #!$%@?, jak jedziesz przepisowo to jesteś frajer a jak wyprzedzasz jadąc 30 km/h szybciej, niż jest ograniczenie to i tak jesteś wolny i masz ustępować tym, co #!$%@?ą 200 km/h lewym pasem. A potem się dziwią, że wypadki i wiele śmierci na drogach a wszyscy jeżdżą #!$%@? i nabuzowani
  • Odpowiedz
@pokpok:

Na tempomacie mam 140 km/h i #!$%@? mnie serdecznie, że masz sraczkę i mrugasz światłami - jak wyprzedzę, to zjadę


A jak coś z naprzeciwka jedzie, lub pas się kończy, to też cie to tak serdecznie #!$%@??
  • Odpowiedz
@pokpok: jak jedziesz Pandą 1 to Twoje rozpędzanie ze 138 na 140 trwa tyle co wyprzedzanie tira przez tira, oczywiście w idealnych warunkach z górki z wiatrem w plecy, oczywiście to dopiero rozędzanie, a gdzie manewr wyprzedzania? :D
  • Odpowiedz
@pokpok: Najgorsze jak wyprzedzasz dwa ale jeden od drugiego 150m a ty jedziesz szybciej od nich 2-3km/h i za uja w między tymi dwoma nie zjedziesz na prawy pas. BO JEDZIE JANUSZ Z GRAŻYNA Z MAJÓWKI I 140 max bo milicjant mandat da.
  • Odpowiedz
Dobry kierowca to ktoś kto przewiduje różne sytuacje i przede wszystkim jedzie płynnie i stara się zachować płynność ruchu, bo wie że jeśli inni zrobią tak jak on to na drogach będzie bezpieczniej i będą mniejsze korki.


@cwlmod: pięknie napisane. Mi od roku chodzi po głowie założenie specjalnego tagu z postami opisującymi jak można ułatwić życie sobie i innym kierowcom przewidując do przodu co się dzieje na drodze.
  • Odpowiedz
W PoRD nie ma ważniejszych i mniej ważnych wykroczeń. Kiepsko zostałeś nauczony na kursie.


@nikifor: Rozumiem. Czyli możemy cię rozstrzelać za spacer złą stroną drogi tak?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak widzę samochód 50 metrów za mną, to nie muszę oceniać jego prędkości - mam prawo zakładać, że on też jedzie przepisowo. Zgadza się?


@pokpok: nie
  • Odpowiedz
pięknie napisane. Mi od roku chodzi po głowie założenie specjalnego tagu z postami opisującymi jak można ułatwić życie sobie i innym kierowcom przewidując do przodu co się dzieje na drodze.


@malinq: Też myślałem nad czymś takim ale trzeba by mieć jakieś dobre forum do dyskuji. Jak widać po tym wątku, głupków, którzy nie myslą, jest sporo
  • Odpowiedz