Wpis z mikrobloga

Mamy w #pracbaza niezłe dymy, produkcja niedługo rusza. No i wczoraj kolega który dużo robi wziął urlop na żądanie. No spoko, nie byłoby w tym nic dziwnego, pewnie coś się stało, pożar albo coś innego. Wieczorem patrzę na strave a ten... był na całodniowej wycieczce rowerem... No aż się zagotowałem, my zapierdzielamy jak mrówki a pan królewicz sobie na rowerze popyla. Napisałem do niego z pretensjami co on odpierdziela. Jego odpowiedź w obrazku. Nie no, nie jestem zjebem żeby go podpierdzielać do HR czy coś (ale przy następnej takiej sytuacji chyba tak zrobię), ale chciałem się po prostu wyżalić. #bekazpodludzi
t.....o - Mamy w #pracbaza niezłe dymy, produkcja niedługo rusza. No i wczoraj kolega...

źródło: comment_1651735850bXjmG4g2CpBy33jmIMv57q.jpg

Pobierz
  • 227
No więc tak:
- Pracownik mógł sobie UŻ wykorzystać na cokolwiek, bo UŻ jest urlopem wypoczynkowym. Czyli jak chce #!$%@?ć rowerem to może #!$%@?ć rowerem.
- Pracownik może iść na UŻ tylko za zgodą pracodawcy, który to nie musi wyrażać na nią zgody.
- Pracodawca NIE MUSIAŁ udzielać UŻ, gdyż "Pracodawca powinien go uwzględnić, jeżeli zwolnienie urlopowe we wnioskowanym czasie nie koliduje z koniecznością zapewnienia normalnego toku pracy. “
- Skoro Pracodawca
@tanie_wino: nie wiem gdzie tu ludzie widzą bait. OP nie mówił że mu nie wolno, tylko że jest #!$%@? bo musiał nadganiać za pedalarza. Ofc w świecie wykopków, oni powiedzieliby w twarz szefowi że nie robią więcej, jakby się rzucał to wypowiedzenie i cyk to innej pracy za 15k. A w realnym świecie chłop ma pewnie rodzinę na utrzymaniu, kredyt na dom, a kolejne miejsce pracy oddalone o 30 km.
- Pracownik może iść na UŻ tylko za zgodą pracodawcy, który to nie musi wyrażać na nią zgody.


@markhausen: Musi, jeśli nie występują pewne okoliczności, jak np. zagrożenie interesu firmy. ;) Przy czym to też ma swoje granice i przed sądem ciężko jest udowodnić, że pracownik był absolutnie niezbędny, bo lekki spadek produktywności na jeden dzień to nie jest krytyczne zagrożenie interesów, bo są inni pracownicy.