Wpis z mikrobloga

Dlaczego #ios to taki debilny system? Jak zmienić proporcje zdjęcia na stałe? Zmieniam na 16:9 i w kolejnym uruchomieniu aplikacji aparatu znów jest 4:3. Idąc dalej - jak ustawić dialer tak, żeby działał tak jak na #android, czyli wpisując pierwsze litery kontaktu już wyświetla się kontakt? Jak przypisać domyślą aplikację dla danego formatu pliku, żeby nie musieć jak zwierzę za każdym razem wybierać z listy aplikacji?

Zarąbisty jest ten system #apple, taki upośledzony. Tęsknię za Androidem, a firma zmusza mnie do używania ajfona.
Pobierz K.....0 - Dlaczego #ios to taki debilny system? Jak zmienić proporcje zdjęcia na stał...
źródło: comment_1651230032CdgqSokEA1t6ejIn6QCkFA.jpg
  • 47
@KierownikW10:

Wystarczy, że po uruchomieniu aplikacji Aparat, przesuniecie palcem po ekranie do góry, a menu z dodatkowymi opcjami pojawi się zaraz nad przyciskiem migawki.
@asdfghjkl: pewnie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) wcześniej była totalna dowolność w wyborze, a teraz zaczynamy dbać o bezpieczeństwo firmy.
@Zulf: no i ta zmiana jest do ponownego uruchomienia aplikacji Aparat. Jak to zmienić na stałe? Czyżby się nie dało? Od 10 lat robię wyłącznie zdjęcia 16:9 - lepiej wyglądają na wyświetlaczach telewizorów i komputerów.
@asdfghjkl: @ZippyTobi: @SmellySocks: dziękuję za pomoc z tym pierwszym, tak to jest ukryte, że w życiu bym nie znalazł... Dlaczego ustawienia aparatu nie znajdują się z apce aparatu? Gdzie tu logika?

Masz wyszukiwarkę po nazwach w menu kontakty.


@SmellySocks: nie chcę szukać w kontaktach, chcę szukać w dialerze, tak jest wygodniej. Ale rozumiem, że mam się nauczyć, bo robię to źle xD

Ostatniego nie rozumiem. Jakiego pliku i
@asdfghjkl: jedno trzeba przyznać Apple - zarąbiście telefon zarządza energią. Jak leży i nic nie robi, to się nie rozładowuje prawie zupełnie, a ten SE ma malutką bateryjkę. To jest ekstra w porównaniu do telefonów na Androidzie, które potrafią wciągnąć 10% baterii w 8 h leżenia.
@KierownikW10: > Dlaczego ustawienia aparatu nie znajdują się z apce aparatu? Gdzie tu logika?

Tak było od kiedy pamiętam iOS. Wszystkie ustawienia są w Ustawieniach i tam trzeba ich szukać. Tak samo z EQ do AppleMusic jest w Ustawieniach. Także kwestia przyzwyczajenia. Ja narzekam na Androida właśnie na to, że tam ustawienia masz w każdej aplikacji i każde wyglądają inaczej. Tu jest wszystko w Ustawieniach i tyle.
@asdfghjkl: hitem jest że Microsoft ma w dupie Ajfony i w takim Outlooku nie da się ustawić bożego widoku konwersacji, tj. najnowsze maile na górze. Nie wiadomo dlaczego na iOS najnowsze maile są na dole konwersacji i trzeba to wszystko przewijać za każdym razem xD
nie chcę szukać w kontaktach, chcę szukać w dialerze, tak jest wygodniej. Ale rozumiem, że mam się nauczyć, bo robię to źle xD


@KierownikW10: możesz też z ekranu głównego ściągnąć palcem w dół i wyskoczy ci wyszukiwarka, gdzie możesz wpisać kontakt.

Ogólnie Apple wymusza na użytkowniku niektóre działania, bo według nich tak jest najoptymalniej dla systemu. Jak już się nauczysz to potem wszystko jest spójne i logiczne. Jak ktoś się przesiada
@asdfghjkl: a tu akurat nie winię Apple. Microsoft to rak niezależnie od platformy. Na kompie firmowym na przykład nie mogę mieć żadnych plików na pulpicie, bo OneDrive odpierdziela manianę i obciążą w 100% CPU próbując nieudanie zsynchronizować pliki z pulpitu, pomimo że nie jest on oznaczony jako "do synchronizacji" xD

Rozwiązanie od IT - musielibyśmy przeinstalować system, prościej po prostu nie trzymać nic na pulpicie. Cały system potrafi mi się zwiesić