Wpis z mikrobloga

@wiewior_s: oczywiście, że się ma. Po pierwsze jest związane z dziećmi, po drugie z tym że dzieci nie proszą się na swiat tylko jest to decyzja dorosłych. Po trzecie właśnie takie podejście jak Musk powinni mieć wszyscy rodzice.
Tag #antynatalizm dałem dla zasięgu i dlatego że na tym tagu nie wrzuca się tylko treści z wypowiedziami: mam dziecko żeby mi ktoś na starość podał szklankę wody
nie wiem jak to się ma do antynatalizmu xD


@wiewior_s: bardzo mocno, ponieważ wskazuje kto jest odpowiedzialny i kto jest winien. Rodzice. Jedyne co nie jest zgodne z antynatalizmem to fakt, że podjął taką decyzję jaką podjął, ale przynajmniej rozumie podstawy.

@Mac02: Masz coś merytorycznego do powiedzenia? Bo na razie na dwa komentarze pod wpisem puściłeś dwa śmierdzące bąki bez żadnej treści.
@ciemnienie: A kto pisze o siłowym narzuceniu. Wolałbym jakieś programy w tv na ten temat, więcej artykułów w necie itd. Jest to oczywiście powolny proces ale wystarczy spojrzeć na to jak do antynatalizmu podchodzą ludzie +50 a jak dzisiejsi 20-30 latkowie.
Ja sam siebie określiłbym raczej częściowym antynatalistom bo bardziej skupiam się na tym aby ludzie odpowiedzialnie podchodzili do posiadania dzieci a czasami ich po prostu nie mieli nawet jeśli chcą
@Nobody32: chyba mylisz pojęcia. Antynatalizm to totalna egzotyka i większość ludzi o tej "filozofii" nic nie wie. Do tego mam wrażenie że większość uznałaby to za totalny nonsens. Niezależnie od wieku. Ja w realnym świecie nie spotkałam żadnego antynatalisty.

Pocieszę cie, że bardziej świadome rodzicielstwo jest coraz bardziej popularne, wiedza o psychologii i rozwoju, potrzebach dzieci jest łatwo dostępna i bez problemu dociera do parentingowego mainstreamu (np. Instagram). Pozycji wydawniczych masz
w większości antynatalisci tutaj to dzieci, a więc nie ma szans na poważną merytoryczną rozmowę

obserwuję tag bo lubię czasem wejść w jakaś dyskusje i wymienić się poglądami


@Mac02: Te dwie rzeczy się ze sobą kłócą. Poza tym nie wiem czy widziałem kiedyś jakiś merytoryczny komentarz w twoim wykonaniu. Na razie pod tym wpisem 100% to obrażanie, 0% argumenty merytoryczne.
@P35YM1574
Chociażby ze wczoraj. Wpis został bez odpowiedzi

@Zerero to teraz pokaż mi badanie o IQ i posiadanej liczbie dzieci. Przeczytaj i opowiedz mi o metrologii, ile osób badali, jaka była próbka, jakie podgrupy, ile osób z jakiej grupy społecznej.

Jak badasz Afrykę to jasne że IQ tam jest niskie. Ale zbadaj np sama Szwajcarię i to z konkretnej grupy społecznej to wtedy będzie odpowiedź czy mądrzy czy głupi mają dzieci.

Statystyka