Wpis z mikrobloga

Dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za miesiąc urodzi mi się pierwsze dziecko - różowa. No i pomyślałem, że może zapytam Was drodzy rodzice o jakieś życiowe rady w kwestii wychowania. Takie pro-life-tipy, które sami chcielibyście usłyszeć, kiedy staliście przed takim wydarzeniem. Dodam, że wychowałem się bez ojca i tak naprawdę temat ojcostwa ugryzę po raz pierwszy w życiu - tylko już z tej drugiej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sporo o tym czytałem tu i ówdzie, obserwowałem innych, by wyciągać te lepsze elementy, a gorsze metody wychowawcze zdecydowanie omijać. Ale z wcześniej przytoczonego powodu czuję, że muszę zapytać się o to również Was.
Thank you from the mountain

#kiciochpyta #dziecko #dzieci #wychowanie #rodzicielstwo #ojcostwo #czujedobrzeczlowiek
  • 13
Zgadzam się że nie ma uniwersalnych protipow. Z mojego doświadczenia pierwszy rok to kluczowy rozwój całego ciała - jeśli na szkole rodzenia nie ćwiczyłeś podnoszenia malucha i nie znasz 10 sposobów jak nosić dzieciaka żeby mu "krzywdy" nie zrobić to pooglądaj Zawitkowskiego. Polecam też odwiedzić sensownego fizjoterapeutę między 6 a 12 miesiącem życia lub jeśli Cię stać- neurologa. Pediatra często coś przeoczy. No a w chwilach zwątpienia pamiętaj - to tylko kilka
@Antol: jako tata na początku będziesz miał rolę wspierająca, szczególnie gdy mama będzie karmić piersią. Staraj się jak najbardziej dzielić z partnerka obowiązkami - kąpiel, przewijanie, spacery, zabawa, usypianie etc. Szczegolnie w połogu będzie to istotne, będziesz też musiał zająć się domem w tym czasie. Zwracaj uwagę na to co mówi kobieta i obserwuj jej nastrój, to ona będzie bardziej obciążona, baby blues i depresja poporodowa to duże zagrożenie. Dobrze jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Antol: jeśli masz czas (a jeszcze nie czytałeś) to poczytaj "jak mówić żeby dzieci na słuchały", "dialog zamiast kar", może do tego "wychowanie bez nagród i kar".

Noś i przytulaj jak najwiecej (może pomóc chusta), poczytaj o IV trymestrze i olewaj teksty, że się dziecko przyzwyczai. No właśnie o to chodzi żeby się przyzwyczaiło, że rodzic reaguje na jego potrzeby i że jest bezpieczne.

Dla mnie ważne było zrozumienie, że ten
@Antol: Mój pierworodny bobas dziś kończy miesiąc, jestem noobem ale kilka tipów mogę dać.
1. Probiotyk Biogaia - My dajemy od powrotu ze szpitala czyli 2 dnia życia.
2. Katarek do odkurzacza - raz był krzyk niemiłosierny w środku nocy - zwrócił mleko i ostało się trochę w nosie - momentalnie poprawił się nastrój bobaska po użyciu tego cuda.
3. Chusta jest spoko, dziecko bardzo się uspokaja i uwielbia być blisko
@Antol: to zapamietaj że to nie dziecko ale mały człowiek:) Przypomnisz sobie jak to było jak sam nim byłeś. Zapomnij o wyspaniu się na dłuższy czas, i zajmuj się tyle ile możesz nim żeby przyzwyczaiło sie też do ciebie i żebyś w razie co był w stanie je umyć, położyć spać. Z tego co widzę inni już sporo dobrych wskazówek napisali.