Wpis z mikrobloga

Moja matka jest dyrektorką w szkole i jakiś czas temu przyjęła , dwójkę dzieci z Ukrainy (szczegóły na dole). Wyjechali w zeszłym tygodniu przed świętami do domu, do Żytomierza i dzisiaj ich matka takie coś wysłali na pocztę mamy. Nie musiała nic robić bo i tak matka jako dyrektora wykonywała tylko swoje obowiązki, ale mimo to podziękowała za wszystko. Naprawdę życzę im wszystkiego najlepszego i żeby już nigdy nie musieli uciekać jak po wybuchu tej chorej wojny

Wpis z wcześniej: https://www.wykop.pl/wpis/64556331/do-szkoly-gdzie-dyrektoruje-moja-matka-zapisano-dw/
#ukraina #uchodzcy #uchodzcyzukrainy #szkola #wojna
Kagernak - Moja matka jest dyrektorką w szkole i jakiś czas temu przyjęła , dwójkę dz...

źródło: comment_1650559805zjzUn2Kqqu1dIJ0UJEOBT5.jpg

Pobierz
  • 43
@Kagernak: Miałem podobnie. Miałem rodzinę z Ukrainy(babcia +3 dzieci) również zdecydowali się na powrót do Ukrainy. Ale nie pyklo im coś i wrócili do Polski, ale tym razem wyladowali koło Gdańska.
@Kagernak: Dziwne. Wojna sie przecież nie skończyła, w każdym momencie front może pójść dalej i wrócić do każdego miejsca. Nie ma sensu nic odbudowywać bo zaraz może runąć znowu, to nie jest koniec wojny.

Ciekawe czy wróciła bo przyjechała załatwić tylko socjał i rozejrzeć się ew. a teraz woli ryzykować życie dzieci w kraju póki co bez przyszłości bo albo ma tam dom i fajną pracę albo chodzi o męża czy
@arinkao: Żytomierz jest 150 km bliżej Polski niż Kijów. Od 2 tygodni w tej połowie kraju nie ma wojsk ruskich, i raczej nie wrócą, póki nie zdobędą Donbasu. A z tym może być jak ze zdobywaniem Kijowa.

Na więcej niż połowie Ukrainy nie toczą się żadne walki.
Do domów wróciło już 800 tys. Ukraińców

To tylko psychoprawacy wieszczyli, że oni zaleją Polskę, będą nam siedzieć wiecznie na głowach, i nie raczą