Wpis z mikrobloga

Moja matka jest dyrektorką w szkole i jakiś czas temu przyjęła , dwójkę dzieci z Ukrainy (szczegóły na dole). Wyjechali w zeszłym tygodniu przed świętami do domu, do Żytomierza i dzisiaj ich matka takie coś wysłali na pocztę mamy. Nie musiała nic robić bo i tak matka jako dyrektora wykonywała tylko swoje obowiązki, ale mimo to podziękowała za wszystko. Naprawdę życzę im wszystkiego najlepszego i żeby już nigdy nie musieli uciekać jak po wybuchu tej chorej wojny

Wpis z wcześniej: https://www.wykop.pl/wpis/64556331/do-szkoly-gdzie-dyrektoruje-moja-matka-zapisano-dw/
#ukraina #uchodzcy #uchodzcyzukrainy #szkola #wojna
Kagernak - Moja matka jest dyrektorką w szkole i jakiś czas temu przyjęła , dwójkę dz...

źródło: comment_1650559805zjzUn2Kqqu1dIJ0UJEOBT5.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@Kagernak: odbudowują miasto po wojnie? przecież wojna się u nich nie skończyła i nie wiadomo jak się potoczy, być może za miesiąc znowu będą musieli uciekać...
  • Odpowiedz
@Kagernak: Miałem podobnie. Miałem rodzinę z Ukrainy(babcia +3 dzieci) również zdecydowali się na powrót do Ukrainy. Ale nie pyklo im coś i wrócili do Polski, ale tym razem wyladowali koło Gdańska.
  • Odpowiedz
@Kagernak: ludzie tacy jak Twoja matka robia wiele dobrego dla polski na arenie miedzynarodowej, opinia o nas zmienila sie w ostatnich miesiacach diametralnie, dzieki ()
  • Odpowiedz
@Kagernak: Ja na lotnisku w Wwa usłyszałem od Ukrainki z dzieckiem tyle dobrego na temat Polaków ,że jak wracałem do domu to aż serce sciskalo.Bylem tylko na chwilę.Bylo to na początku marca.
Powiedziała ,że o was Polakach będą w książkach pisać.
Widok ludzi wystraszonych z jedną reklamówką daje do myślenia.
  • Odpowiedz
@Kagernak: Dziwne. Wojna sie przecież nie skończyła, w każdym momencie front może pójść dalej i wrócić do każdego miejsca. Nie ma sensu nic odbudowywać bo zaraz może runąć znowu, to nie jest koniec wojny.

Ciekawe czy wróciła bo przyjechała załatwić tylko socjał i rozejrzeć się ew. a teraz woli ryzykować życie dzieci w kraju póki co bez przyszłości bo albo ma tam dom i fajną pracę albo chodzi o męża
  • Odpowiedz
@arinkao Z jednej strony się dziwisz, że odbudowują miasto pomimo wojny, a za chwilę wyjeżdżasz z domem i dobrą pracą w kraju, gdzie się jeszcze wojna nie skończyła i te dwie rzeczy nie mają tam obecnie zbyt dużej wartości. Sama sobie przeczysz, niezła logika.
  • Odpowiedz
@arinkao: Żytomierz jest 150 km bliżej Polski niż Kijów. Od 2 tygodni w tej połowie kraju nie ma wojsk ruskich, i raczej nie wrócą, póki nie zdobędą Donbasu. A z tym może być jak ze zdobywaniem Kijowa.

Na więcej niż połowie Ukrainy nie toczą się żadne walki.
Do domów wróciło już 800 tys. Ukraińców

To tylko psychoprawacy wieszczyli, że oni zaleją Polskę, będą nam siedzieć wiecznie na głowach, i nie
  • Odpowiedz