Wpis z mikrobloga

Naprawdę trzeba mieć gwóźdź w głowie, żeby z przekonaniem twierdzić, że ten samochód zajechał drogę motocyklowi.

Samochód był już w trakcie zmiany pasa na prawy, gdy motocykl 10-15m za nim uderzył w barierę.

Jakbym miał obstawiać, to musiało się wydarzyć coś znacznie wcześniej.

Wątpię żeby samochód Gersdorf miał w tym jakikolwiek udział.

Jeżeli ktoś to spowodował, to zatrzymał się przed moto.

#motoryzacja #motocykle #bekazprawakow
Pobierz
źródło: comment_1650187247e2uxBAEUOMOwURR8Koj3E9.jpg
  • 59
via Wykop Mobilny (Android)
  • 127
@FlasH: Biorąc pod uwagę, że motocykl już po uderzeniu w barierę zdołał wyprzedzić samochód to musiał #!$%@?ć jak dziki. W takim układzie do zajechania drogi mogło dojść nawet nieświadomie bo moto mógł być w ciul daleko podczas zmiany pasa przez osobówkę. Z resztą - to czyste spekulacje. Prawaki i PiSowcy i tak będą wiedzieć swoje, jak ze Smoleńskiem.
@ciezki_przypadek: Chłop zaliczył ślizg. Pewnie spanikował, kupił sobie sporta i nie ogarnął. Nie musiał zapieprzać 200. Moto leżało na ziemi, szybko prędkości nie wytraci(popatrz wypadki na motogp). Nie wierzę, że jechał więcej jak 140-160. Może nie było bezpośredniego wymuszenia. Ale nie wierzę, że te gbury nic nie słyszały, ani widziały. Jest to glośne jak kładziesz moto. Para, tym bardziej 'publiczna' powinna beknąć za to, że nie udzielili pomocy. Ale w naszym
@FlasH: nawet jeśli nie miała z tym nic wspólnego to czemu nawet się nie zatrzymała? Jak bezdusznym podczłowiekiem trzeba być żeby po prostu odjechać. Nie zauważyła motoru który prawie jej wjechał w samochód? Co ze szczególną ostrożność podczas jazdy? Prawko znalazła w chipsach czy była zajęta czymś innym? A może bała się kontroli trzeźwości? Myślę właśnie to jest największym problemem a nie propagandowy filmik z TVPiS na który wyznawcy opozycyjnych bożków
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FlasH: gościu #!$%@? i nie wyrobił jak mu wjechała na lewy pas. Co nie zmienia faktu, że na bank nawet nie spojrzała w lusterko. Tam jest długa prosta, nawet #!$%@? z 2km było by ten motocykl widać i każdy kto spojrzy w lusterko dłużej niż milisekundę to ogarnie, że dany pojazd zbliża się mega szybko - nie #!$%@? się. Ale to plaga na autostradach, ludzie mogli by bez lusterek jeździć bo
@FlasH: masz prawo jazdy czy jeszcze jesteś za młody? Jak jedziesz autem musisz praktycznie cały czas rejestrować zarówno co się dzieje przed tobą jak i wokół Ciebie w lusterkach. Po co miała się zatrzymać? Może po to żeby pomóc albo wezwać karetkę jako osoba która była najbliżej wypadku? To jest właśnie przykre, że siedzisz w święta w internecie i piszesz szczerze z serca(wierzę że nie jesteś funkcjonariuszem partyjnym a zwykłym mirkiem
@FlasH: Panika. Jak nie wiesz co robić to kładziesz moto - proste. Sam raz miałem sytuację gdziej już chciałem się kłaść, ale jakoś wyszedłem z tego. Jak droga jest równa, masz na sobie dobre kombi to nic tylko kłaść moto na prostej.
masz prawo jazdy czy jeszcze jesteś za młody?


@fificent: powiedzmy, że nie mam prawa jazdy, ale z pewnością ty masz i wiesz kiedy należy zachować szczególną ostrożność. Mógłbyś się podzielić tą wiedzą?
@FlasH: Dobra gościu, nie będę z Tobą dyskutował bo zakłądam, że rower komunijny to jedyny jednoślad na którym siedziałeś. Chłop może był niedoświadczony i zahamował, #!$%@?ł się. To normalne, że jak nie masz już jak się ratować to ratujesz się ślizgiem. Jeżdzę od 11 sezonów na plastikach i nieco o tym wiem. Ale Ty jesteś wykopowym ekspertem, siadaj do świątecznego stołu i dziś już lepiej nie wypowiadaj się na tematy o
@FlasH: Uwaga partyjny trolu notuj: Zawsze trzeba zachować szczególną ostrożność. Od momentu wejścia do samochodu do momentu wyjścia z niego. Nawet na parkingu. Podczas jazdy nie można np pisać smsów, scrollować walla lub przeklejać na wykop przekazu partyjnego. Jak ci jeszcze politbiuro nie podesłało szczegółów zagadnienia to zrobię to dla Ciebie za nich:

art. 2, pkt. 27 Kodeksu Drogowego "Szczególna ostrożność - ostrożność polegająca na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika
Zawsze trzeba zachować szczególną ostrożność. Od momentu wejścia do samochodu do momentu wyjścia z niego


@fificent: i ty masz prawko? Jezu...

Szczególną ostrożność trzeba zachować w konkretnych wymienionych w ustawie sytuacjach. Może dlatego nazywa się "szczególną"?
@fificent Wy macie jakiś mózg czy tylko jakieś zamienniki z lego? Na takiej drodze musieliby pod prąd jechać by się do niego cofnąć stwarzając znacznie większe ryzyko. W takiej sytuacji pomóc powinna się zamknąć na telefonie jeżeli byli go świadomi i nic więcej. Osoba za motocyklistą powinna zatrzymać auto na drodze i ustawić trojkat a nie kurna ktoś kto po zatrzymaniu byłby kilkaset metrów z przodu.
@ciezki_przypadek motocyklista jechał zgodnie z przepisami. Jak by jechał 200+ to jego części ciała latalyby w powietrzu a motor poszedłby w drzazgi.

Zakładam że jechał 120 - 140 a auto 90 albo wolniej.

@Argonzz

Pochodzę z Zambrowa. Mój kolega pracuje w straży i akurat miał wyjazd do tego wypadku. Poczytaj sobie na lokalnych forach, co z tego motocyklisty zostało.
to po co osobówka zmienia pas skoro ma pusto przed sobą i jedzie z limitem prędkości?


@Neaopoliti: po to, żeby kulturalnie wpuścić tira, który zbliża się do wlotu, tak jak to się robi w całej cywilizowanej Europie. Podpowiem, zmieniasz pas gdy pojazd jest jeszcze na, albo przed wlotem więc prawy pas masz w momencie zmiany pasa pusty. Włączający widzi wolny pas i nie musi kombinować czy zwalniać czy grzać po pasie