Wpis z mikrobloga

Wróciłem na tag napisać tylko to: xDDDDDDDDDDDD przypominam że 14 mln jest z samych preorderów i mega hypu, a estymacje wynosiły z 60+ mln kopii do 2024 xD A tu po premierze widząc w jakim stanie ta gra jest, ludzie kupili tylko dodatkowe 4 mln sztuk xD To chyba precedens w historii branży, żeby produkt sprzedał tak się żałośnie po premierze względem sprzedaży przedpremierowej
#cyberpunk2077
stefan8800 - Wróciłem na tag napisać tylko to: xDDDDDDDDDDDD przypominam że 14 mln je...

źródło: comment_16499605173JWPXSg57erpOOTYWKzIY4.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
ludzie kupili tylko dodatkowe 4 mln sztuk xD To chyba precedens w historii branży, żeby produkt sprzedał tak się żałośnie po premierze


@stefan8800: zakup gry był zablokowany m.in. przez sony, przez niemal cały rok ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
no na pewno z kilka milionów osób nie mogło przez SONY kupić crapa na playstation


@Wormditt: skoro kilka milionów osób zdołało grę kupić, pomimo tego że sprzedaż cyfrowa na oficjalnych największych sklepach była niemożliwa przez niemal rok, to jak najbardziej można założyć, że wynik sprzedaży byłby dużo większy, gdyby ludzie mieli możliwość zakupu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tarkaz: a jakie to oficjalne największe sklepy zablokowały kupno cybera poza psstore?
Ciężko to wyliczyć, myślę że jak ktoś był bardzo napalony na cybera na playstation to zawsze mógł kupić pudełko, których było pełno. Osoby które nie mogły zagrać w ogóle - czyli ktoś z digital PS5 - to taki margines że szkoda nawet o tym wspominać.
  • Odpowiedz
to taki margines że szkoda nawet o tym wspominać


@Wormditt: przeważnie margines to są te fizyczne kopie, a że było ich aż 4mln, co i tak jest imponującym wynikiem zważywszy na okoliczności, można założyć, że gdyby gra nie została wycofana ze sprzedaży to pewnie sprzedaliby w ciągu roku średnio ok. 10mln szt... na te chwilę to gdybanie, wyniki za 2022 będą bardziej wymierne, niemniej jednak to co OP postuje, że
  • Odpowiedz
to co OP postuje, że gra sprzedała się żałośnie to fałsz, cyberek zwrócił się już w momencie premiery, wielu twórców może jedynie pomarzyć o takich wynikach


@tarkaz: jak na budżet gry to sprzedała się żałośnie. To że się zwróciła nie znaczy że to sukces. Wiele gier i filmów zwraca się, ale kontynuacje są porzucane, bo zarobiły wg wydawców za mało i środki na produkcje można przerzucić na lepsze projekty. Do
  • Odpowiedz
żenujący wynik


@Wormditt: tylko według wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°) cyberek będzie się sprzedawał dalej, niezależnie od tego jaki kwik podniosą Mireczki na tagu, jak dotąd ten tytuł jest dopiero półtora roku na rynku, z czego przez niemal rok był niedostępny w normalnej sprzedaży w ps storze, a i tak sprzedaje się w milionach egzemplarzy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@tarkaz: no nie tylko ale nie będę dalej tłumaczył bo i tak albo nie czytasz ze zrozumieniem, albo specjalnie omijasz niewygodne dla swojej wizji fakty. I dalej nie dowiedziałem się jakie sklepy zablokowały sklepy poza psstore XD
  • Odpowiedz
niewygodne dla swojej wizji fakty


@Wormditt: no tu nie masz co tłumaczyć, możesz jedynie zakrzywiać rzeczywistość zgodnie z wykopkową narracją ( ͡° ͜ʖ ͡°) fakty są takie, że gra sprzedała się w kilku milionach egzemplarzy i to pomimo wszelkich kontrowersji i faktu zablokowania jej przez prawie rok na ps storze ¯\_(ツ)_/¯ OP postawił tezę, że te MILIONY sprzedanych egzemplarzy to jest słaby wynik i ja stwierdzam,
  • Odpowiedz
@tarkaz: Ale Cyberek nie sprzedaje się od premiery więc nie wiem o czym ty gadasz xD 14 milionów kopii w grudniu 2020, 18 milionów kopii w kwietniu 2022, 4 miliony sprzedane w półtora roku od premiery gry i to tylko dzięki przecenom, bo do póki ich nie było to kwartalnie sprzedawali po 250 tysięcy kopii czyli całe gówno. I to z rekordowym w branży budżetem z którym konkuruje tylko RDR2
  • Odpowiedz
Złe kitajce wprowadziły sankcje na mesjasza gamingu.


@Zdziszko: dokładnie tak było ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cyberek nie sprzedaje się od premiery więc nie wiem o czym ty gadasz


@Tasde: właśnie o tym Mireczku gadam, że wynik z 2021 nie jest miarodajny, bo cyberek nie miał jak się sprzedawać, gdyż niemal cały rok był zablokowany przez sony, a OP używa liczby 4mln manipulując faktami, a
  • Odpowiedz
@tarkaz: Jakie niemal? Wrócił do sprzedaży w czerwcu co nawet blisko nie stoi przy "niemal". Mogłeś go kupić od 2019 do 18 grudnia 2018 a później od 21 czerwca aż po dziś dzień, do tego każdego jednego dnia mogłeś kupić wersję pudełkową a sprzedaż na inne platformy niż Playstation była bez przeszkód, więc jaki wpływ miało to, że przez 180 dni nie dało się kupić Cyberpunka w PS Store? Sądzisz,
  • Odpowiedz
@Tasde: cyberpunk miał premierę w 2020r Mirku, dokładnie 10 grudnia, 18-go został usunięty z ps store i wrócił dopiero 21 czerwca 2021, czyli był dostępny przez tydzień, a następnie pół roku nie mógł być kupiony, właściwie mozna powiedzieć, że we właściwej sprzedaży gra jest na chwilę obecną mniej, niż rok i mimo tego sprzedano miliony egzemplarzy¯\_(ツ)_/¯ czy możesz mi podać przykład innej gry, która osiągnęła taki wynik w podobnych warunkach?
  • Odpowiedz