Wpis z mikrobloga

@kezioezio: Z drugiej strony porównaj jak niskie były np. w 2020 czy 2021 roku w zestawieniu z latami rządów Platformy. Nie żebym broniła PiSu, natomiast porównaj może okresy o podobnym poziomie inflacji. Nie dziwcie się, że ludzie nie chcą głosować na partię, która marnie sobie radziła. W dużej mierze dzięki tej marności rządów opozycyjny wtedy PiS wygrał wybory w 2015 roku. Stopy były za PO dużo wyższe w okresach na poziomie
@cotidiemorior: Sam wkleiłeś grafikę, która pokazuje pomarańczowe górki średnio znajdujące się wyżej za rządów PO niż za PiSu, oraz czarną krechę pokazującą stopy będące niżej przez prawie całe rządy PiSu niż kiedykolwiek przed 2015 rokiem, aż do niedawna. I kto tu bredzi? I nie, nie bronię PiSu. Zwyczajnie wytykam błąd w logice libków, którzy w swoim zatraceniu w idolizowaniu Platformy kolejny raz odlecieli i odkleili się od faktów. Zrozumcie wreszcie, że
@Phyrexia: jak ty patrząc na tę grafikę widzisz sensowne działania i sukcesy PiS-u i marne radzenie sobie przez PO to z takimi wyborcami jak ty faktycznie PiS nie ma się co martwić. Najwyżej za parę lat rzucą jakiś milion+. xD

Zrozumcie wreszcie, że dopóki Wasza ulubiona bezideowa partia jest opozycją, PiS może być spokojne że wygra wybory na easy mode. ¯_(ツ)_/¯

Ze mnie jest taki wyborca PO i libek jak z
jak ty patrząc na tę grafikę widzisz sensowne działania i sukcesy PiS-u


@cotidiemorior: Napisałam coś o sukcesach PiSu? Może zacznij odnosić się do faktycznych treści zamiast budować straw mana i przeinaczać moje wypowiedzi?

to z takimi wyborcami jak ty


Nigdy nie głosowałam na PiS. Poraz kolejny zarzuty na poziomie urojeń i marne argumentum ad personam. Parafrazując można powiedzieć, że z takimi wyborcami jak Ty, PO może liczyć na te kilkanaście procent.
@chigcht: no jak dla mnie durny pomysł, ale oni od dawien dawna nic sensownego nie zaproponowali społeczeństwu, więc niczego się po nich nie spodziewam. powiedzą absolutnie wszystko, by zdobyć głosy, a po wyborach zrobią jak im się podoba, jak było w 2007 roku.

no jak dla mnie NBP powinien podnosić stopy procentowe wraz z dorzucaniem kasy do pieca przez rząd.
od 2018 wraz z kolejnymi programami społecznymi za każdym razem +0,5
być ekonomicznym analfabetą, nie potrafić myśleć logicznie i czytać ze zrozumieniem


@cotidiemorior: Postaram Ci się zatem rozbić to na krótkie zdania, abyś mógł zrozumieć.

1. OP naśmiewa się z tweeta.
2. Kontekst sugeruje, że informacja w tweecie jest błędna i używa sformułowania "robienie z siebie idioty"
3. Naprostowuję OPa podając oficjalne zestawienie stóp w poszczególnych latach
4. Źródło podaje, że faktycznie stopy za PO były wyższe
5. Wklejasz grafikę, która potwierdza
@cotidiemorior
@Phyrexia to jest szokujące jak ten sam bezwzgledny wykres różne osoby odczytują inaczej xD

@Phyrexia PiS w 2015 dostał Zajebiste państwo i wszystko zniszczył w 5 lat :)
Wykres się czyta z przesunięciem, patrz jakie dane zostawił PiS w poprzednich rządach i jak PO walczylo skutecznie z inflacja i jakie teraz o zgrozo mamy ujemne stopy.

I nie kompromituj się już lalka.
@Phyrexia:
Na wykresie, który wkleiłaś jedyna niepokojąca wartość to skok w 2013 roku ubóstwa ustawowego, a można go wyjaśnić bardzo szybko, tylko trzeba poszukać przez 2 minuty, dlaczego:

tak znaczny wzrost ubóstwa ustawowego wynika jednak głównie ze zmiany w październiku 2012 r. wartości progów interwencji socjalnej, a nie ze zmiany sytuacji bytowej gospodarstw domowych.


Od 2008 rok, czyli początku ich rządów ubóstwo relatywne spadało cały czas, ubóstwo ustawowe spadało (jak weźmiemy
Sam wkleiłeś grafikę, która pokazuje pomarańczowe górki średnio znajdujące się wyżej za rządów PO niż za PiSu,


@Phyrexia: Przypominam, że w 2008 był ogromny kryzys finansowy z ktorym PO poradzilo sobie wzorowo, a z drugiej strony masz PiS ktore intensywnie zadluża panstwo podczas ogólnoświatowej hossy
Skoro mowa o wykresach. Może odniesiesz się do wykresu stopy bezrobocia i skonfrontujesz z nim swoją ideę "zaj*bistego państwa" za PO? /sarkazm


@Phyrexia: masz i się doucz trochę
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_finansowy_(2007%E2%80%932009)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_zad%C5%82u%C5%BCenia_w_strefie_euro

Przeczytaj sobie o tym, poczytaj sobie o skutkach kryzysów finansowych i skonfrontuj to z wykresem, który wkleiłaś i spróbuj zrozumieć czemu tak to wyglądało. Sięgnij dodatkowo po podręcznik do ekonomi makroekonomicznej to wszystko będzie dla ciebie jasne
@wiecznylowcaumyslow: Może inaczej?

Ubóstwo skrajne w 2008: 5,6
Ubóstwo skrajne w 2015: 6,5

Przez 8 lat rządów PO ubóstwo skrajne wzrosło. Trzy lata po przegranej PO spadło o całe 2 punkty.

Ubóstwo ustawowe w 2008: 10,6
Ubóstwo ustawowe w 2015: 12,2

Przez 8 lat rządów PO ubóstwo ustawowe wzrosło. Trzy lata po przegranej PO spadło o ponad 3 punkty.

Wy libki żyjecie w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, gdzie ubóstwo spadło dzięki PO
@wiecznylowcaumyslow: Ale jak to za PO rosło, a za PiSu spadło? Przecież twierdzicie, że za PO było wspaniale i "zostawili zaj*biste państwo" a PiS je zrujnował. A jednak po przegranych przez Platformę wyborach bezrobocie spadło, nagle też ubóstwo które rosło za PO zaczęło gwałtownie spadać? Wytłumacz mi to, bo nie przeczytałam podręczników do ekonomii/finansów, które wyjaśniają w jaki sposób wzrosta bezrobocia i ubóstwa za PO był okay ale jego spadek gdy
@Phyrexia: masz przerażająco niską wiedzę o ekonomii i historii gospodarczej polski i świata. Rzucasz wykresami bez kontekstu otoczenia w jakim znajduje się Polska i nie potrafisz wziąć pod uwagę skutków dwóch kryzysów finansowych w latach 2008/9 i 2011/12. Pracą u podstaw jaką wykonało PO jest bardzo dużo i chociaż popełniali błędy to i tak pozwoliło im to stworzyć podwaliny pod socjal, który stworzył pis. PO miało wysoką stopę inwestycji w PKB,
@Phyrexia:

zatem usprawiedliwiasz też obecny poziom inflacji kryzysem pandemicznym?


Nie, nie robię tego. Znam dane makroekonomiczne i znam też szacunki, że polityka socjalna PiS obecnie jest odpowiedzialna mniej więcej za 2-3 p.p inflacji w Polsce. Można im zarzucić również odstawienie inwestycji w zieloną energię i inwestowanie w drogą energie węglową, tylko trudniej to oszacować.

Za to nie usprawiedliwiam ich, że problem z inflacją pojawił się w Polsce pod koniec 2019 roku
polityka socjalna PiS obecnie jest odpowiedzialna mniej więcej za 2-3 p.p inflacji w Polsce


@wiecznylowcaumyslow: Czyli dość niewiele biorąc pod uwagę ile bytów zostało wyciągniętych z odmętów ubóstwa, ilu dzieciom zapewniono szansę na dorastanie w warunkach umożliwiających godną egzystencję czy też brak konieczności "zbierania szczawiu i mirabelek" jak to poinstruował kiedyś pewien polityk zapewne wiesz której partii. Przypomnij mi ile sumarycznie wyniosła inflacja przez 8 lat PO? Poczekaj, sprawdzę. Znienawidzone przez
czemu nie powiesz, że bezrobocie zaczęło spadać w 2013 roku, za rządów platformy


@wiecznylowcaumyslow: Dlatego, że gdy przejęli władzę w 2008 roku wynosiło 9,5%, a podczas trwania ich rządów wzrosło do ponad 14% by spaść do poziomu nadal wyższego niż na początku ich sprawowania rządów? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Phyrexia: dobra kończę, bo nie mam zamiaru kopać się z przygłupim koniem. Po raz kolejny utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że na razem mogą głosować tylko ekonomiczny analfabeci. Zostań przy HR i dręczeniu stażystów w gównofirmie, bo inna praca wymagająca od ciebie myślenia i jakiejkolwiek wiedzy, może skutkować przegrzaniem twojego pustego łba. Nie pozdrawiam
o kryzysach dwóch kryzysach finansowych, które wypadły akurat w okresie rządów PO i jaki wpływ na gospodarkę ma kryzys finansowy


@wiecznylowcaumyslow: Wytłumacz mi różnicę pomiędzy tymi kryzysami finansowymi, które wpłynęły na inflację w Polsce za PO a kryzysem pandemicznym, którego jakoś nie używasz jako argumentu bronienia wysokiego poziomu inflacji gdy nie dotyczy Twojej ulubionej partii? Na tym polega hipokryzja libków.