Wpis z mikrobloga

twierdzenie że niskie stopy przy wysokiej inflacji to coś dobrego


@cotidiemorior: Niby gdzie to Twoim zdaniem napisałam? Ironicznie piszesz o bredniach a sam opierasz argumentację na urojonych przez siebie twierdzeniach, które nie padły.
  • Odpowiedz
@cotidiemorior
@Phyrexia to jest szokujące jak ten sam bezwzgledny wykres różne osoby odczytują inaczej xD

@Phyrexia PiS w 2015 dostał Zajebiste państwo i wszystko zniszczył w 5 lat :)
Wykres się czyta z przesunięciem, patrz jakie dane zostawił PiS w poprzednich rządach i jak PO walczylo skutecznie z inflacja i jakie teraz o zgrozo mamy ujemne stopy.

I nie kompromituj się już lalka.
  • Odpowiedz
PO walczylo skutecznie z inflacja


@kipowrot: Potrafisz przytoczyć na czym konkretnie wspomniana przez Ciebie walka polegała?

w 2015 dostał Zaj*biste państwo


Porównaj sobie jeszcze poziom bezrobocia i skrajnego ubóstwa za PO i zrewiduj swoje stwierdzenie.
  • Odpowiedz
@Phyrexia PO rządziło w czasach kryzysu, nie chciałabyś zobaczyć PiSu u sterów w tamtym czasie.
Musisz prześledzić historie ekonomii w ostatnich 20 latach, żeby móc tu prowadzić dyskusje, a ja nie mam czasu Cię uczyć.
Rozbawiło mnie tylko podejście do tego wykresu xD
  • Odpowiedz
PO rządziło w czasach kryzysu


@kipowrot: Wy libki jednak poza wyuczonymi hasełkami nie potraficie sami ruszyć głową. Bronicie też PiS i twierdzicie że inflacja obecnie jest winą globalnego kryzysu popandemicznego? Nie? Ale zdziwko.
  • Odpowiedz
@Phyrexia:
Na wykresie, który wkleiłaś jedyna niepokojąca wartość to skok w 2013 roku ubóstwa ustawowego, a można go wyjaśnić bardzo szybko, tylko trzeba poszukać przez 2 minuty, dlaczego:

tak znaczny wzrost ubóstwa ustawowego wynika jednak głównie ze zmiany w październiku 2012 r. wartości progów interwencji socjalnej, a nie ze zmiany sytuacji bytowej gospodarstw domowych.


Od 2008 rok, czyli początku ich rządów ubóstwo relatywne spadało cały czas, ubóstwo ustawowe spadało (jak weźmiemy korekte na rok 2013) cały czas, a ubóstwo skrajne rosło nieznacznie i jest to związane ze wzrostem ceny koszyka uważanego, za
  • Odpowiedz
Sam wkleiłeś grafikę, która pokazuje pomarańczowe górki średnio znajdujące się wyżej za rządów PO niż za PiSu,


@Phyrexia: Przypominam, że w 2008 był ogromny kryzys finansowy z ktorym PO poradzilo sobie wzorowo, a z drugiej strony masz PiS ktore intensywnie zadluża panstwo podczas ogólnoświatowej hossy
  • Odpowiedz
Przez 8 lat rządów PO ubóstwo ustawowe wzrosło.


@Phyrexia: tak znaczny wzrost ubóstwa ustawowego wynika jednak głównie ze zmiany w październiku 2012 r. wartości progów interwencji socjalnej, a nie ze zmiany sytuacji bytowej gospodarstw domowych.

Jesteś przygłupem i nie rozumiesz tego, co czytasz?
  • Odpowiedz
@wiecznylowcaumyslow: Ale jak to za PO rosło, a za PiSu spadło? Przecież twierdzicie, że za PO było wspaniale i "zostawili zaj*biste państwo" a PiS je zrujnował. A jednak po przegranych przez Platformę wyborach bezrobocie spadło, nagle też ubóstwo które rosło za PO zaczęło gwałtownie spadać? Wytłumacz mi to, bo nie przeczytałam podręczników do ekonomii/finansów, które wyjaśniają w jaki sposób wzrosta bezrobocia i ubóstwa za PO był okay ale jego spadek
  • Odpowiedz
@Phyrexia: masz przerażająco niską wiedzę o ekonomii i historii gospodarczej polski i świata. Rzucasz wykresami bez kontekstu otoczenia w jakim znajduje się Polska i nie potrafisz wziąć pod uwagę skutków dwóch kryzysów finansowych w latach 2008/9 i 2011/12. Pracą u podstaw jaką wykonało PO jest bardzo dużo i chociaż popełniali błędy to i tak pozwoliło im to stworzyć podwaliny pod socjal, który stworzył pis. PO miało wysoką stopę inwestycji w
  • Odpowiedz