Wpis z mikrobloga

Witam po drugim niesłusznym banie. Na wstępie pragnę podziękować Mirkom za za stałe wsparcie w czasie sztumu @RazumichinZiK @Aquamen @Denatur0v @Koniasz i wielu wielu innym. Tzw. "ruskie trolle/onuce" a tak naprawdę ludzie, którzy mają odwagę myśleć inaczej niż reszta.

W żadnym miejscu podkreślam w żadnym miejscu nie złamałem regulaminu wykopu i nie powtarzam rosyjskiej propagandy. Często wrzucam proukraińskie źródła i szanowanych polskich ekspertów, którzy starają się obiektywnie patrzeć na przebieg wojny (straty, front, możliwości).

Podtrzymuję swoje zdanie odnośnie śmierci ojca i syna Ukraińców, którzy zginęli w obronie Bachmutu, że im dłużej będzie trwać wojna i Ukraina nie będzie chciała rozpocząć negocjacji tym więcej takich ofiar będzie w niestety w przyszłości.

Źródło Ukraina nie chce negocjacji z prezydentem Rosji Putinem: https://wiadomosci.onet.pl/politico/nie-bedzie-zadnych-negocjacji-zdecydowane-stanowisko-kijowa/8j8ts4e

Ciekawą informacją jest też to - Ukraińcy nie mają czym robić ofensywy, bo nie mają odpowiedniej jakości i ilości uzbrojenia. Źródło proukraińskie: https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/03/25/7395056/

#wojna #ukraina
  • 139
@Grooveer: nie ma takiego czegoś jak Rosja, jest Moskowia - używamy prawdziwej, historycznej nazwy.

zresztą, to nie decyzja Moskowii, żeby się wycofać, tylko imperium Chińskiego. Ukraina też się nie wycofa, bo po prostu nie ma jak tego zrobić bez tracenia własnego państwa.

Więc w takiej sytuacji, jeśli codziennie ginie 1000 moskowian, to Ukraina wychodzi na plus i jakiekolwiek poddanie się zwiększy liczbę ofiar.
@Grooveer: No fajnie, ale jak to sobie wyobrażasz? Że Zelensky z Bidenem wyjdą i uścisną dłoń Putinowi który jest ścigany listem gończym i powiedzą że to jest nieważne i teraz będzie pokój? No i powiedz mi na czym mają polegać te negocjacje pokojowe skoro Rosja nie idzie na żadne ustępstwa? Chyba na tym negocjacje nie polegają?
@manjan: chcesz to sobie tak nazywaj Rosję. Ja wolę zostać przy oficjalnej nazwie kraju. Piszę o negocjacjach a nie o poddaniu się. Ukraińcy też giną codziennie a oni szanują bardziej swoje życie niż Rosjanie.
@Grooveer:

@Dawixo: mógłby być wysłannik w imieniu Putina np. Łavrow. Skąd info, że Rosja nie chce iść na żadne ustępstwa?

Stąd że od czasu rozpoczęcia wojny nie zmieniła swoich żądań a wręcz je zwiększyła? A taka Ukraina np była gotowa zrezygnować z członkostwa NATO. Widzisz różnice?
@Grooveer: negocjacje ze zbrodniarzami faktycznie beda trudne. Duzo Ukraincow nigdy by ich nie zaakceptowalo.

Przy czym tak relanie poki co to bez znaczenia. By mozna bylo zaczac faktyczne negocjacje pokojowe Rosja musialaby wycofac swoje sily z Ukrainy.
A obecnie robi odwrotnie. Kolejne fale mobilizacji i szkolen zolnierzy, bron i amunicja z Chin i przestawienie swojej gospodarki na wojenna.

Wszystko to oznacza ze wojna potrwa jeszcze conajmniej kilka lat. A to z
@Grooveer:

@Aster1981: w tym roku udało się uzbierać czołgi dla Ukrainy a co będzie w przyszłym roku? Wszystko zależy od USA.

W przyszłym roku mają wlecieć Abramsy podczas gdy rosja już teraz wyciąga z zapasów T-55