Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Czy można cokolwiek zrobić z taką sytuacją, że idioci sąsiedzi mają w bloku dużego psa, nie ma ich gdzieś od 7 do wieczora bo pracują, a ten pies pod ich nieobecność wariuje i szczeka. Cały dzień słychać jego durne szczekanie, rano mnie budzi i nie pozwala spać. W ciągu dnia mi przeszkadza bo słychać go naprawdę dobrze. #pytanie #psy #patologiazmiasta #zalesie #policja #zwierzeta #prawo
  • 43
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anon2139: zawiadomienie o wykroczenia na komisariat oraz wniosek do wspólnoty/spółdzielni o wydanie upomnienia właścicielowi psa. Ostatecznym krokiem jest eksmisja lokatora.
Możliwość taką daje ustawa o własności lokali. Jej przepisy umożliwiają członkom wspólnoty mieszkaniowej wyeksmitować lokatora zarówno w sytuacji, gdy zalega przez długi czas z zapłatą opłat za mieszkanie, ale także gdy zakłóca porządek w bloku, przez co mieszkanie z taką osobą jest uciążliwe.
@Wincyyyyj: xD
Czekaj czekaj, wytłumacz mi to. Zadzwonisz do dzielnicowego, op go wpuści na klatkę, ten będzie stał pod drzwiami i nasłuchiwał, czy pies szczeka 'normalnie czy uciążliwie' po czym wróci o 19 wlepić sąsiadowi mandat za psa szczekającego w środku dnia?

Ja rozumiem, że jest to uciążliwe i całkowicie popieram #!$%@? opa ale spójrz na to realnie.
zawiadomienie o wykroczenia na komisariat oraz wniosek do wspólnoty/spółdzielni o wydanie upomnienia właścicielowi psa. Ostatecznym krokiem jest eksmisja lokatora.


@Maro88z: Sąsiad (pijak) mojej babci regularnie robił libację w bloku, spraszał szemranych typów którzy spali, śmiecili lub szczali na klatce, zalewał sąsiadów przez rozwalony sedes średnio raz w miesiącu.

Rok się bujali z administracją, policją i jak mieszkał, tak dalej mieszkał póki nie zmarł rok później. Naprawdę nie przewiduje wielkich sukcesów gdy
@Wincyyyyj: Bo w nocy mógłbyś podciągnąć to pod mityczne zakłócanie 'ciszy nocnej' (która w praktyce nie istnieje). Tutaj nie widzę żadnych podstaw do interwencji bo równie dobrze mógłbyś zadzwonić do dzielnicowego jakby sąsiad za ścianą za głośno telewizor oglądał o 14stej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: w Polsce problem jest taki, że obywatel który ma coś do stracenia jest łatwy do skorygowania gdy się źle zachowuje, że skrajna patologia jest problem bo to trwa ale też działa.
Wiem, że takie sprawy trwają ale są rozwiązywane przez policje sądy.
Co do dzielnicowego to tak, może pójść i porozmawiać z właścicielami psa, od tego jest żeby rozwiązywać takie pierdoły nim sprawa nabierze tempa i trafi do sądu.
A
@Anon2139: Moja znajoma miała podobna sytuacje; rodzice wyjechali do Holandii, a ona od 7 do 16 była w szkole, pies w tym czasie szczekał, demolował wrecz mieszkanie. Nic ja to poradzić nie mogła, sasiedzi dzwonili na policję itd ale pies miał prawo szczekać od 6 do ciszy nocnej
@Anon2139: W całym tym temacie brakuje jednego - informacji czy po ludzku poszedłeś z ludźmi pogadać. Bo tak jak ktoś Ci tu pisał, równie dobrze mogą nie mieć pojęcia o problemie a Ty, zamiast go naświetlić, szukasz porad jak to dowalić policją czy administracją.

Kolega zajmował się super grzecznym psiakiem matki przez tydzień i dopiero po 3 dniach dowiedział się od sąsiadki, że 8h dziennie ujada pod drzwiami jak nie ma