Wpis z mikrobloga

Jaki procent zarobków miesięcznych każdy facet powinien przelewać swojej partnerce?

Zakładając, że są oni po ślubie, a jego pieniądze = jej pieniądze oraz to, że on zarabia od niej 2x więcej a wydaje tyle co ona, choć mógłby więcej, a rodzice ich nie wspomagają oraz to, że nie mają dzieci.

#zwiazki #pieniadze
jmuhha - Jaki procent zarobków miesięcznych każdy facet powinien przelewać swojej par...

źródło: comment_1649135832eEmZFtenCX0B18AHQ5ihvE.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • 10% 13.2% (288)
  • 20% 1.8% (40)
  • 30% 1.5% (33)
  • 40% 1.0% (21)
  • 50% 8.0% (175)
  • Więcej % 74.4% (1621)

Oddanych głosów: 2178

  • 211
Zależy od wielu czynników. Czy żona pracuje, czy gotuje, czy sprząta, z kogo konta ściągany jest ewentualny kredyt, kto płaci rachunki itd. ¯_(ツ)_/¯
Bo jak zarobki są równe to 0.
Jak żona zarabia mniej, ale mąż pracuje ciężej to powinien przelać te 20%. Ale jak przychodzi mąż po ciężkiej pracy do domu i musi wypakować zmywarkę i zrobić sobie obiad na jutro to już nie koniecznie ( )
@jmuhha:
W pierwszym małżeństwie zarabialiśmy +/- równo po 9k, przelewałem 0% ale płaciłem ze swojego wszystkie kredyty, rachunki, utrzymywałem samochód i robiłem zakupy a te kilka stówek co mi zostało było moim "kieszonkowym". Ex z kolei wydawała swoją wypłatę tylko na imprezy, ciuchy i kosmetyki, sporadycznie zrobiła jakieś zakupy za 20 zł typu chleb po drodze z pracy a resztę przelewała na konto wspólne jako oszczędności na wkład własny.

Dzień przed
@jmuhha: Wspólne wydatki procentowo od wypłaty, a reszta do własnej dyspozycji. Nie ma co tu szukać równości, bo kobieta więcej wyda np. na ciuchy (nawet głupie rajstopy za 10 zł to masz średnio na 3 razy, a faceci raczej nie noszą rajstop), kosmetyki, fryzjera/kosmetyczkę, ale za to np. mniej je, raczej mniej alkoholu pije i zazwyczaj jest tańszy.