Wpis z mikrobloga

Jaki procent zarobków miesięcznych każdy facet powinien przelewać swojej partnerce?

Zakładając, że są oni po ślubie, a jego pieniądze = jej pieniądze oraz to, że on zarabia od niej 2x więcej a wydaje tyle co ona, choć mógłby więcej, a rodzice ich nie wspomagają oraz to, że nie mają dzieci.

#zwiazki #pieniadze
jmuhha - Jaki procent zarobków miesięcznych każdy facet powinien przelewać swojej par...

źródło: comment_1649135832eEmZFtenCX0B18AHQ5ihvE.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • 10% 13.2% (288)
  • 20% 1.8% (40)
  • 30% 1.5% (33)
  • 40% 1.0% (21)
  • 50% 8.0% (175)
  • Więcej % 74.4% (1621)

Oddanych głosów: 2178

  • 211
  • Odpowiedz
czym się zajmowaliście?

@krt_kddo:
Kontraktornia IT. Tak właściwie to na początku (przed wejściem w IT) zarabiała ze 2 lata więcej ode mnie, potem mniej przez kilka lat a jak dorwała managerskie stanowisko i minimalnie przekroczyła moje zarobki to w pół roku jej nie było razem z oszczędnościami. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Skąd Wy bierzecie takie dziewczyny, żony. To jest dramat. Małżeństwo to pod względem finansowym, takie mało przedsiębiorstwo, trzeba umieć tym zarządzać, nie każdy się do tego nadaje, a przede wszystkim nie każda kobieta.
  • Odpowiedz
Dzień przed rozwodem wyczyściła to konto bo "to były jej pieniądze a ja wszystko wydawałem i się do nich nie dokładałem"


@smk666: I jak sprawa tej kasy się zakończyła? Bo wydaje mi się, że na takie rzeczy są paragrafy.
  • Odpowiedz
I jak sprawa tej kasy się zakończyła? Bo wydaje mi się, że na takie rzeczy są paragrafy.

@Wycu91:
Konto wspólne ma w umowie, że każdy ze współwłaścicieli ma równe prawa do dysponowania środkami znajdującymi się na nim. Jedyne do czego miałem prawo to pokrzyczeć w niebo i zamknąć je po wyczyszczeniu, żeby mnie nie #!$%@?ło na liście rachunków.

Równie dobrze sam mogłem przelać sobie wszystko ale nie tak zostałem wychowany,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@NitrousOxide: mam z żoną wspólne konto, na którym wpływają wypłaty i wypływa hipoteka i rachunki za mieszkanie/auta/ubezpieczenia.
Ona ma dodatkowo polskie konto i swoje prywatne holenderskie do Vinted. Ja mam revoluta do przewalutowania i #!$%@? na krypto
  • Odpowiedz
Konto wspólne ma w umowie, że każdy ze współwłaścicieli ma równe prawa do dysponowania środkami znajdującymi się na nim


@smk666: To akurat ma najmniejsze znaczenie, bo jeśli mieliście wspólnotę majątkową, to kasa jest 50/50.
Co z podziałem majątku na rozprawie? Nie było? Chcieliście zrobić to poza sądem i dopiero wtedy wyszło, że Cię wyruchała?
  • Odpowiedz
nieźle Cię zrobiła ohui

@bartez_94:
Wiesz, mi się ten układ całkiem podobał, bo oszczędności "w rodzinie" rosły, ja miałem trochę kasy co do której się nie #!$%@?ła jak wydałem na siebie (wcześniej bywały jazdy o moje wydatki). Nie przewidziałem tylko, że po 15 latach mnie bez skrupułów zdradzi i okradnie.

Ale nie robiliście podziału majątku na rozprawie? Skapnąłeś się, dopiero po zakończeniu spraw rozwodowej?

@dplus2:
Nie było nic
  • Odpowiedz
@jmuhha: Jedyną sytuacją w której facet powinien dzielić się z małżonką pieniędzmi jest jeśli jej pracą jest utrzymywanie domu i dbanie o męża/dzieci.
  • Odpowiedz
@jmuhha po co ma przelewać jej pieniądze skoro to wspólne środki? Nooo mamy wspolne środki, ale ja proszę na własne konto do którego tylko ja mam dostęp i to też są wspólne środki - tylko dla mnie xD
  • Odpowiedz
@smk666: kobiety nienawidzą wydawania kasy na faceta.

Cytujac klasyka, gdy kobieta siega po portfel jej cipka staje się sucha. Mozg wysyla sygnal do cipki ze chlop nie jest wart moczenia.

Ja ostatnio postanowilem oddac mamie 20 tys ktore pozyczyla nam na dzialke i partnerka też #!$%@? ze musi się dokladac XD
  • Odpowiedz