Wpis z mikrobloga

@Radysh ale to w sumie nie do końca jest prawda. Wielu zuli nie pracuje bo nie chce. Zależy czego oczekujesz od życia. Ba. Nawet nie musisz być żulem. Taki Dan Osman chciał się wspinał i mieszkał w namiocie. Żył z tego co mu ludzie dali i wspinał się bo to kochał. Nie musiał pracować w mieszkał w USA gdzie jest kult pracy
@wez_idz_sobie: Poprawiam mema - Bycie częścią cywilizowanej kultury to niewolnictwo w takim ujęciu, że trudno korzystać z jej zdobyczy bez akceptowania/naginania panujących w niej zasad ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Człowiek to na ogół stworzenie stadne i będące częścią kultury/cywilizacji. "Wolność" to trochę abstrakcyjny koncept. Kto dawniej był bardziej "wolny" - grupa łowców-zbieraczy z podziałem ról będąca w stanie zabezpieczyć swoje przetrwanie na dłużej niż 2 dni, czy
no to rzuc prace i zobacz czy dasz rade zyc xD


@marcooo80: pewnie, że się da, ale mi moja praca i mój poziom życia za bardzo mi odpowiada, żeby to rzucić ( ͡° ͜ʖ ͡°) To op ma problem, a nie ja. Napisałem wyżej kilka postów jakie są alternatywy dla zwykłego życia i pracy
@wez_idz_sobie: Niewolnictwo to praca na własnej działalności, gdzie w pracy jesteś 24h na dobę, bo cały czas o tym myślisz, nie da się magicznie wyłączyć myślenia o pracy na własny rachunek. Zadzwoni ci klient o 22 w sobotę to odbierzesz, bo może dobry interes ci ucieknie. Na etacie robisz swoje przez 8h i jesteś wolny resztę czasu, plus w weekendy i urlopy naprawdę zapominasz o robocie.