Wpis z mikrobloga

#retrogaming #retrocomputing #pcmasterrace Wczoraj pisałem o moich próbach naprawy starego laptopa z 8088 Toshiba T1000. Naprawa to za dużo powiedziane bo stan tego laptopa jak na swoje lata jest genialny, nawet wbudowany akumulator działa (a jest on oryginalny). Ale wracając do rzeczy. Problem był z napędem dyskietek. Zostałem naprowadzony że trzeba ustawić głowice, próbowałem uzyskać pomoc w serwisie w którym pracuje gość który kiedyś to robił ale zostałem zbyty. Wkurzyłem się i rozebrałem napęd dyskietek. Wcześniej przy smarowaniu ruszyłem taką blaszkę która odpowiada za sensor zerowej ścieżki. Postanowiłem ją poruszać tak długo aż napęd zaczyta dyskietkę sformatowaną na PC i udało się ! Prawdopodobnie nie jest to książkowa naprawa tego problemu (raczej taka na 30%), ale nie mam wiedzy i sprzętu by zrobić to lepiej.

Zamiast tego macie tu film pokazujący jak działa ten sprzęt.
https://www.youtube.com/watch?v=ILjJMHnd0x0

Podziękowania dla @MrAndy i @aegypius
Pobierz kepak - #retrogaming #retrocomputing #pcmasterrace Wczoraj pisałem o moich próbach na...
źródło: comment_1648199978uMEjwHg5sKVaGvwecQbru6.jpg
  • 8
@kepak: Prawdopodobnie przez zaznaczenie że film jest "przeznaczony dla dzieci" zablokowało Ci komentarze i zakwalifikowało go do Youtube Kids. To opcja dla bajek i innych tego typu materiałów.
A tak poza tym to fajny ten kalkulator. Teraz są dużo mniejsze ;)