Wpis z mikrobloga

@Lalaker: Te, miras, to nie łatwiej byłoby po prostu zapytać o taki młynek, niż od razu obrażać i wyzywać od audiovoodoo?? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ja używałem Hario Smart G, tez się nadawał. Prosty w konstrukcji, łatwy w transporcie, na entry level w sam raz.
@Lalaker: znam to xD różowa kupowała jakieś zajebiste ręczne młynki do kawy, którymi musiałem kręcić jak #!$%@?.

#!$%@?łem się, kupiłem elektryczną esperanze za ~20 zł, zmieliłem kawę i podstępem zaserwowałem wybrance. Różnicy nie stwierdziła, po pokazaniu filmiku z przygotowania kawy mało się nie zesrała ale już nie pajacuje z kręceniem xD
@Lalaker: A ty automatyczny w ogóle chcesz xD
A to nie wiem tbh, ja ręcznych używam
Ale ten delonghi to nożowy, raczej w środowisku hejtowany xD
Ciężko mieć pod jakąkolwiek kontrolą jednorodność przemiału miras. Ale jak chcesz, to bierz śmiało. Masz poradnik jak można poprawić jakość i powtarzalność kawki z takim gagatkiem nożowym:

https://youtu.be/3y7d-5KWHCU

Ale raczej polecam coś z żarnami kupić, mniej zachodu xD
@aegispolis: nie polecałbym skertona - straszny rozrzut wielkości przemiału.
@Lalaker: Poluj na XeoLeo 45/50 na Aliexpress, albo Amazonie - dużo lepsza stabilizacja niż Skerton, ale do kolby może nie dać rady. Do wszystkich przelewówek, dripów, aeropressów itp bardzo polecam.
I polecam sobie kupić taką małą wagę jubilerską do odmierzania porcji - kosztuje ze 30-40zł, przydaje się w domu, a dużo prościej robić powtarzalną kawę. Tylko nie kupuj takiego gówna jak
Pobierz Rachey - @aegispolis: nie polecałbym skertona - straszny rozrzut wielkości przemiału....
źródło: comment_16481247621IbzFJwRnobjSVj2Ob1V2t.jpg
@Rachey: Tego nie znałem, choć kosztuje nieco więcej niż 150 zł. Anyways Skertona też można zmodować, wystarczy ustabilizować jakąś tulejką/podkładką trzpień i jest sporo lepiej, jak kto chce się bawić.
@Lalaker: Ale różnica jest taka, że commanadante to obiektywnie jeden z najelpszych ręcznych młynków na rynku, a jakością mielenia potrafi przebić młynki elektryczne. No i to chyba jeden z nielicznych młynków ręcznych który potrafi zmielić kawę na espresso. To da się sprawdzić. Nie da się natomias udowodnić lepszego grania zestawu audiofilskiego zamieniając dobre kable, na super magiczne z łez jednorożca, albo dodając magiczne dostawki eliminujące fluktuacje promieniowania kosmicznego.
@Lalaker:

Niektórzy twierdzą że młynek jest ważniejszy niż woda i kawa. Owszem czymś kawę trzeba zmielić ale bez przesady xD

Konkurencyjny młynek z Ali to koszt ok 200-250 zł i nie ustapuje jakością wykonania ani mielenia. Ale nie jest taki śliczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jaki jest szum na grupie jak ktoś w paczce kawy znajdzie kamyczek i sobie nie daj boziu taki młynek za 1.5k