Wpis z mikrobloga

- Zmarnowane mnóstwo miejsca - są zwyczajnie ciasne w środku


@aksal89: dokładnie tak, większe koła --> większe nadkola co ma nawet wpływ na miejsca z przodu - np. w wypożyczonym Fordzie Kuga ledwo co wyrobiłem dwa dni
  • Odpowiedz
-siedzi się wyżej

-jest bezpieczniejszy

-lepszy komfort na dziurawych drogach

-jak jest 4x4 to może się przydać na działce

-są po prostu ładne (tu subiektywna opinia)


@Podlaski_warmianin:

1. Tak, siedzi się wyżej, ale ja lubię niżej
2. Komfort na dziurawych drogach jest gorszy, bo bardziej buja (większy skok zawieszenia), tłumienie nierówności jest na takim samym poziomie
3. Tak, SUVy miewają napęd 4x4 jako opcja, tak samo jak np. kompakty. Może się
  • Odpowiedz
-siedzi się wyżej


@Podlaski_warmianin: nie każdy lubi wysoko siedzieć xD

jest bezpieczniejszy


to prawda

lepszy komfort na dziurawych drogach


lepszy od czego? możesz kupić zwykłe auto osobowe (francuskie) i też będzie dobrze tłumić dziury

jak jest 4x4 to może się przydać na działce


nie każdy ma działkę xD a i tak większość suvów ma dołączane 4x4 elektronicznie, więc jedynie kiedy to się rzeczywiscie przydaje to w zimie

są po prostu ładne
  • Odpowiedz
@Podlaski_warmianin
1. To nie plus ani minus, tylko kwestia subiektywna
2. To mit
3. Ale gorszy na dobrych, ale krętych drogach
4. Prawda ale przypadki gdzie rzeczywiście SUV będzie miał przewagę nad zwykłym samochodem są bardzo rzadkie, dla większości ludzi nie bedzie to miało znaczenia, plus dotyczy to tylko prawdziwie terenowych suvów jak Range Rover, a nie takich które udaja terenowe
5. Tak jak piszesz kwestia subiektywna

Oprócz tego są minusy, największy
  • Odpowiedz
@Podlaski_warmianin Minusy? Proszę bardzo
- po pierwsze niepotrzebna cholernie duża szerokość, która powoduje że kierowcy suvów zajmują 2 miejsca w galeriach. Powinien być zakaz wjazdu suvem do galerii.
- po drugie cena. Suvy są droższe od swoich "klasycznych" odpowiedników
- 4x4? Nie rozśmieszaj mnie, 95% suvów nie ma 4x4 a ich zdolności terenowe są gorsze od seicento z pizzerii
- wyższe spalanie
-+ przestrzeñ- okej, więcej niż w hatchbacku czy sedanie ale
  • Odpowiedz
-siedzi się wyżej


@Podlaski_warmianin: i przez to gorzej się prowadzi.

-jest bezpieczniejszy


@Podlaski_warmianin: nie jest, z kilku względów. Po pierwsze większa masa to większa siła przy tej samej prędkości. Po drugie wyższy środek ciężkości to większe ryzyko dachowania. Po trzecie kierowcy SUVów mają złudne poczucie bezpieczeństwa przez co częściej są sprawcami wypadków (są na to badania). Po czwarte są mniej bezpieczne dla pieszych. Jedyna sytuacja w której SUV jest bezpieczniejszy
  • Odpowiedz
@Podlaski_warmianin: #!$%@? nie wiem komu wierzyć, randomowemu wykopkowi który prawdopodobnie nie ma nawet prawa jazdy a auto widział jak wujek przyjechał, czy może raportom sprzedaży i ogólnej popularności samochodów typu SUV na świecie.
  • Odpowiedz
@Podlaski_warmianin:
Mnie najbardziej #!$%@? jak widzę jak to teraz w miastach wygląda. Co trzecie auto to SUV, bo to takie niby duże, niby luksusowe, niby auto dla rodziny.

Paranoja. Jeszcze dodaj jak jedzie w środku panienka solo bez żadnych pasażerów.

A potem sobie spoglądam na komentarze pod artykułami o komunikacji miejskiej.

Polaka z biedy wyciągniesz, ale biedy z polaka chyba nigdy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Podlaski_warmianin: nie jest trudno znaleźć powód:
- gorsze aero i masa, które podnoszą spalanie w erze downsizgu
- gorsza stabilność ze względu na wyższy środek ciężkości
- zajmuje masę miejsca a bagażnik przeciętny
- wygląda jakby był nie wiadomo o ile podniesiony, ale prześwit jest niewiele większy w niektórych autach

Nie zmienia to faktu, że masz też plusy i zwyczajnie może się podobać.
  • Odpowiedz