Wpis z mikrobloga

@Podlaski_warmianin: Clarkson w którymś odcinku tg mówił, że suvy są bez sensu. Ni to pies ni wydra. Chcesz mieć kombiaka, kup se kombiaka. Chcesz terenówkę, kup sobie terenówkę. Suv jest połączeniem minusów kombi i terenówki.
  • Odpowiedz
Siostra kupila SUVa bo duzy, duzo miejsca. Mam kombiwana i mam wiecej miejsca z przodu wiecej miejsca z tylu większy bagażnik. Jednoczesnie moje auto jest krotsze i o niebo tansze.
Niech kazdy jezdzi czym chce ale SUVy maja duzo odbiorców, ktorzy kupuja je bo "duze i takie uniwersalne" ale zastanawiali sie lacznie nad tym 10 sekund .
  • Odpowiedz
Cała Ameryka jeździ w suvach (jak akurat nie jeździ pickupami) i w automacie xD


@yhbgrobdoivbvwamsv: no jeżdżą w suvach bo tam masz kult dużych aut i jest to wyznacznik statusu społecznego. Mam uznać ze suvy są super bo każdy w Ameryce ma? Co to niby za kretyński argument
  • Odpowiedz
@Podlaski_warmianin: ja nie mam bólu dupy, ja nie kumam fenomenu. Suv to jest zaprzeczenie idei auta miejskiego które ma mało palić i się wszędzie mieścić a ludzie kupują go bo się wyżej siedzi a potem zdziwko że olaboga tyle pali a sąsiad pod blokiem się spruł że parkuje na dwóch miejscach.

Nie umiem znaleźć racjonalnego powodu do zakupu tak dużego auta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Podlaski_warmianin: Zasłaniają całą drogę normalnym samochodom krowy #!$%@? i są powolne. To jakiś kult z USA by jeździć jak największym kapskiem. Ford Transit ma więcej miejsca, lepiej się prowadzi, jest bezpieczniejszy i pali podobnie a nie jeździ nim 50% społeczeństwa xD

Gdybym miał kupić sobie bydle to wolałbym Dodge RAM czy Forda F150 a nie jakieś Audi A3 z wodogłowiem.
  • Odpowiedz
@Podlaski_warmianin: Bo dla polaków jest szklanka zawsze do połowy pusta.

- mają podobną ilość miejsca w środku jak znacznie mniejsze auta
- więcej palą (aerodynamiki nie oszukasz)
- często ich możliwości "terenowe" kończą się na owej działce (Ale tylko 1% jedzie gdzieś dalej w las)
- są droższe
  • Odpowiedz
@Podlaski_warmianin: suv to ma sens jak sie ma te minimum 50 lat siedzisz wysoko, wsiada sie elegancko, jedziesz sobie do lasu na grzyby i nie martwisz sie ze gdzies nie przejdziesz. Jak widze młodych ludzi w autach typu T-roc czy inna toyota c-hr to sie zastanawiam czym oni sie kierowali. Ani to 4x4 nie ma, wiecej pali, gorzej sie prowadzi, mniej miejsca w srodku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Podlaski_warmianin: ból dupy jest dlatego, że ludzie nim jeżdżący uważają się za wyższą kastę i dlatego ich #!$%@?ć.
A co do argumentów, to też są upośledzone:
-1- tak, ale to akurat powoduje patologiczne podejście
-2- nie jest. Bezpieczniejsze są sedany, a można to porównać np przy testach zderzeniowych, gdzie suvy mają tendencję do mocniejszego zgniatania przez dużą masę, dodatkowo środek ciężkości jest wyżej, co powoduje gorszy wynik przysymbolicznym teście łosia,
  • Odpowiedz