Wpis z mikrobloga

@knur3000:
Mnie #!$%@?ą te widoki syfu w mieszkaniach biednych ludzi. Bieda biedą, ale do jasnej ciasnej sprzątnięcie bałaganu i umycie kafelków na ścianie czy podłogi nic nie kosztuje.
  • Odpowiedz
@smk666: A mnie rozwala, że ludzie dalej wtrącają nos nie tam, gdzie powinni. Zła sytuacja finansowa dość często prowadzi do depresji, a depresja u każdego objawia się inaczej, również brakiem chęci do sprzątania.
  • Odpowiedz
@smk666: Z drugiej strony płyn żeby umyć te kafelki kosztuje no ale ogarnięcie bałaganu w domu to faktycznie żaden wysiłek fizyczny i finansowy
  • Odpowiedz
A mnie rozwala, że ludzie dalej wtrącają nos nie tam, gdzie powinni. Zła sytuacja finansowa dość często prowadzi do depresji, a depresja u każdego objawia się inaczej, również brakiem chęci do sprzątania.

@peszek_leszek:
Możliwe ale nie każdy w trudnej sytuacji finansowej ma depresję.

Miałem w czasach szkolnych (~20 lat temu) przyjaciela, który mieszkał w rodziną (rodzice, dwóch dorosłych braci i dorosłą siostra) w typowym gospodarstwie rolnym, przy czym rodzeństwo i
  • Odpowiedz
@smk666: Nie każdy ma depresję, ale czy to oznacza, że warto oceniać ludzi w ten sposób? Nie Twoje mieszkanie to dlaczego Ciebie to interesuje? A druga sprawa- nie jesteś w stanie stwierdzić bez diagnostyki czy ktoś nie ma zaburzeń psychicznych.
  • Odpowiedz
@peszek_leszek:
Mi by było wstyd zaprosić znajomych do takiej nory. Zresztą taki stan domu nie świadczy o biedzie tylko o lenistwie kiedy spośród czworga młodych i w pełni sprawnych osób i dwojga starszych już rodziców (również bez niepełnosprawności), z czego czworo ma jakieś tam zarobki poza przychodami z roli nikt nie wpadł na to, żeby ogarnąć dom ale na E36 czy Omegę (we wczesnych latach 2000) już się pieniążki znalazły.
  • Odpowiedz
@smk666: Właśnie udowadniasz jak niskie pokłady empatii posiadasz. W dodatku takie gadanie nie różni się niczym od obgadywania przez starsze osoby na wsi. Naprawdę polecam nie patrzeć tak na innych, dużo lepiej się żyje.
  • Odpowiedz
@peszek_leszek:
Nie jestem empatyczny, bo nie pochwalam lenistwa i tumiwisizmu u ludzi? O braku empatii moglibyśmy rozmawiać w sytuacji w której dwie osoby opiekują się czwórką niepełnosprawnych dzieci i jednocześnie próbują związać koniec z końcem z zasiłku opiekuńczego a nie kiedy masz sześcioro zdrowych ludzi, z czego większa część zarabia jakieś pieniądze i taki stan to tylko efekt ich olewczego podejścia.

To tak jakbyś mi zarzucał, że nie mam empatii
  • Odpowiedz
Bieda biedą, ale do jasnej ciasnej sprzątnięcie bałaganu i umycie kafelków na ścianie czy podłogi nic nie kosztuje.


@smk666: może dlatego są biedni, jak nie chce im się porządku w domu zrobić to jak będą porządek w pracy utrzymywać. To już taki styl
  • Odpowiedz