Wpis z mikrobloga

Od razu zaznaczam ze jestem noobem jeśli chodzi o soulsy

Próbuje pokonać margita. Mam lvl 30, walczę mieczem i tarcza. Za każdym razem zjedzie mnie ten boss z wytrzymałość po blokach. Unikać po prostu nie umiem w ogóle, za każdym razem jak próbuje tylko unikać to rozjeżdża mnie jak walec.

Jestem w stanie z nim walczyć do momentu as wyciągnie młot, później to już krótka piłka z jego strony.

Jest nadzieja czy mam to raczej sprzedać w cholerę?

#eldenring
  • 22
  • Odpowiedz
Unikać po prostu nie umiem w ogóle, za każdym razem jak próbuje tylko unikać to rozjeżdża mnie jak walec.


@bartdziur: wszystkiego w grze raczej na tarcze nie przyjmiesz, czas sie naumiec unikow
  • Odpowiedz
@bartdziur: pocwicz na jakis rycerzykach, mozesz te od razu parry pocwiczyc, wielu bosow da sie tym wybic ale to juz dla hardkorow, duze ryzyko

ale polecam tez wypróbować kontre po bloku i mocne ataki z wyskoku, wielu wrogow w tym bosow da sie tak wytracic latwo z rownowagi

staraj sie robic unik we wroga, np jak robi poziomy zamach to w jego atak, najlepiej celowac pod pache, bardzo czesto wtedy kolejny
  • Odpowiedz
@Minetqa:
Jeden daje Nepheli przy okraglym stole jak ja spotkasz w zamku i przyzwiesz do walki z godrickiem (+15%)
Wersja +1 jest w ktoryms podziemiu na plaskowyzu atlus (+17%)

Najlepsza wersja +19% jest w caelidzie jak przy takim gigantycznym sloiku zrobisz wyzwanie i pokonasz 3 przyzwanych npc (po kolei).

Oprocz tego w startowej lokacji na tym cmetarzu jak sie otworzy droge 2 kamiennymi kluczami zaraz przed winda na open worlda to
  • Odpowiedz
  • 0
@3mortis: @Kubeczekgoracejwody: @synbozy777:

Zabiłem go xD

Rozwiązaniem okazał się mix tarczy i uników. Jako totalny nieogar nie wiedziałem ze toczę się wolno przez high load xD

Powiedzcie mi jeszcze proszę o co chodzi z tymi statami przy broni. Mam miecz i przy attribute scaling jest str D i dex D. To w końcu z czego mi się miecz skaluje, z siły czy ze zręczności? Bo nie wiem w co
  • Odpowiedz
@bartdziur: Z tego i z tego ale słabo. Na początku raczej ciężko znaleźć broń z lepszym skalowaniem. Skalowanie od najsłabszego do najlepszego: E D C B A S. Jeszcze taki tip, polecam wbijać dużo Wigoru. HP jest bardzo przydatne :)
  • Odpowiedz
Bo nie wiem w co pakować lvle


@bartdziur: to skalowanie mozna tez lekko zmienic, nakladajac prochy poza zmiana umiejetnosci pod L2, mozna tez zmienic skalowanie, np obrazenia swiete dodadza skalowanie od wiary ale oslabia inne, magiczne ulepszenia dodadza obrazenia magiczne ale zmniejsza skalowanie pozostalych statystyk, "ciezki" zwiekszy skalowanie w sile i oslabi inne. Dodatkowo w miare ulepszania broni czesto mozna wskoczyc o dodatkowa literke w gore wiec z takiego miecza C/C
  • Odpowiedz