Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 120
Ale się wnerwiłem i tak wiem ruska onuca. Swoją drogą mieszkaniec Ukrainy jest traktowany przez części wykopków jak papież przez Grażyny, co złego to nie on xD

Ale to wszystko zaczyna iść w ciut złym kierunku. Rozumiem pomoc biednym uchodźcom z Ukrainy ale nie powinna ona polegać na tym żeby traktować Polaków jako ludzi drugiej kategorii. Natomiast imigrantom dawać rybkę zamiast wędki. To tylko dzieli społeczeństwo i pomaga bardziej Kremlowi niż Ukraińcom.

->Smyk daje -30% na zabawki oczywiście tylko dla ob. Ukrainy
->Komunikacja za darmo dla tylko dla Ukraińców
->Plus rozdaje telefony (kurła ukrina to nie jakiś trzeci świat i posiadanie telefonu komórkowego nie jest rzeczą nadzwyczajną w tamtych rejonach)
->Sklepy take and go tylko dla Ukrianców
->Parking w Krakowie za darmo o ile masz ukraińskie tablice
->Możliwość dokończenia studiów w polsce lub rozpoczęcia posiadając ukraińską mature (tam bardzo często się ją kupuje a nie zdaje xD)
->polskie socjale itp nie wspomnę bo szkoda strzępić ryja pdk. (Połowę z tego to nawet bym polskim patusom zabrał co dopiero dawać obcym)
->specustawa o żłobkach i przedszkolach.
->przeliczanie hrywny po lepszym kursie i konta bankowe za darmo tylko dla obywateli Ukrainy

Czekam na nowe przywileje. ból d--y bedzie narastał zarówno we mnie jak i w coraz większej części społeczeństwa kiedy w sierpniu pokażą się wyniki rekrutacji na studia gdzie 70% roku informatyki to będą Ukraińcy lub za dwa miesiące kiedy żłobki zaczyną odmawiać zapisania bo 4 syn Soni z Lwowa ma pierwszeństwo.

Ps. Tak możecie wrzucać memy że uciekają przed wojną a wgl to zbombardowali im dom.
I żeby było jasne nic nie mam do Ukraińców nie ich wina że cfel zza uralu to imperialista. No ale murwa... Sami sobie homonto zakładamy.

#ukraina
annamaria2137 - Ale się wnerwiłem i tak wiem ruska onuca. Swoją drogą mieszkaniec Ukr...

źródło: comment_1647603132T8ImSdqlIgeBp4axuvUENx.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@annamaria2137: ta pomoc byłaby do przełknięcia gdyby miała trwać góra dwa miesiące licząc od początku wojny a nie bezterminowo. Polaków w zasadzie wyrzucamy z dużych miast a ich miejsce zajmą Ukraińcy którzy to zrobią bo po prostu mogą
  • Odpowiedz
  • 22
@annamaria2137: będzie jak z covidem - na początku wszyscy przyklaskiwali obostrzeniom, ludzi co bez maseczki chodzili chciano do więzień wsadzać i tego typu klimaty. Minęło trochę czasu i narracja wykopków zmieniła się o 180 stopni. Tu będzie tak samo. Nie twierdzę, że mamy mieć wywalone, ale 2 miliony gratisowych ludzi stanie się dla nas problemem i to patrząc na nieudolność rządzących wcześniej niż później, bo planu jak zwykle nie ma
  • Odpowiedz
Boli? bardzo dobrze że boli,


@fishery: Mnie to juz 500 plus bolalo. W ogole kazdy socjal. Zabralbym od razu, nawet jakby bombelek mial z glodu zdechnac. Obowiazek utrzymania czy alimentacyjny spoczywa na rodzicach, a nie calym spoleczenstwie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Boli? bardzo dobrze że boli,


@fishery: Mnie to juz 500 plus bolalo. W ogole kazdy socjal. Zabralbym od razu, nawet jakby bombelek mial z glodu zdechnac. Obowiazek utrzymania czy alimentacyjny spoczywa na rodzicach, a nie calym spoleczenstwie.

@dr3vil: Rozumiem że gość walczący o własny dom, kraj ma w wolnym czasie od walki wykonywać pracę zarobkową w zdewastowanym mieście i przesyłać zarobki żonie w Polsce? Bo o tym jest
  • Odpowiedz
->Parking w Krakowie za darmo o ile masz ukraińskie tablice


@annamaria2137: k---a, mają miesiąc w strefie, żeby mogli sobie abonament mieszkańca ogarnąć jak ich ktoś przygarnął xD
  • Odpowiedz
@annamaria2137: Przecież to co oni dostają to jest minimum do przetrwania. Rozumiem gdyby państwo rozdawało za darmo mieszkania własnościowe albo za nic gruby hajs, ale tak nie jest i nie będzie. Jaką ty niby wędkę chcesz dawać osobie, która nie ma ze sobą nic poza walizką i dwójką głodnych dzieci?

Zapewniam, że większość uchodźców wolałaby studiować i pracować u siebie. A co do studiów, to też się zastanów - wszyscy
  • Odpowiedz
ale czemu budujesz narrację o pieniądzach, których nie mają? Na granicy im zabierali hajs z konta, czy jak?


@henk:
1) Sądzisz, że jak nagle milion ludzie chce zmienić swoje pieniądze z jednej waluty, na inną, to wszystko pójdzie bez problemu?
2) Wartość ich pieniądza realnie mocno spadła. Na wykopie miałeś sporo informacji, że kantory nie chciały skupować hrywien.
3) Dostęp do ich konta bankowego może być "trochę" utrudniony przez problemy z ich działaniem z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@annamaria2137: Nie moje, ale trafne.

Pół roku temu wprowadziłeś się do swojego nowego wymarzonego mieszkania na warszawskich Bielanach, kredyt przyznany, niedawno była podwyżka, u żony tez, będzie git, żyje się fajnie. 23 lutego położyłeś się wcześniej, bo miał być ciężki dzień w pracy, trzeba się wyspać. Nie myślisz o tym co przed snem pokazywali w telewizji, ile można myśleć o tym straszeniu wojną. 5 rano, budzi Cię eksplozja gdzieś w stronę Łomianek.
Słychać wycie syren, coś się dzieje. Podbiegasz do okna, bo w autach włączył się alarm, pies piętro wyżej zaczął szczekać, małe dziecko sąsiada zza ściany się rozpłakało. Kolejne dwie eksplozje, niebo zrobiło się pomarańczowe.

Odpalasz telewizję - Putin wydał rozkaz wjechania do Polski, jednak nie straszył. Bombardowania w dzielnicach mieszkalnych Elbląga, Białegostoku i Suwałk. Do Warszawy idzie front z Białorusi. Deszcz powiadomień na telefonie, znajomi panikują, piszą że rakieta spadła komuś na uliczkę pod blokiem. Powiadomienie ze strony z wiadomościami - wprowadzono stan wojenny, sytuacja jest dynamiczna, nic nie wiadomo, ale ludzie rzucają się do ucieczki. Szef pisze, żebyś nie przychodził do pracy, tylko kierował się do najbliższego schronu, on jest w metrze. Nie chcesz przezywać tego, co Twój kuzyn, który stracił nogę i nabawił się PTSD po walkach z separatystami na wschodzie Polski. Pakujesz kilka walizek, biegniecie do auta, ruszacie byle
  • Odpowiedz
@Wiesmin: moga tez np nie parkować w centrum krakowa skoro ich na to nie stac, a najlepiej wyjechac do mniejszego miasta to problem zniknie:)

a poza tym to na paliwo po 7zl to juz ich stac xD
  • Odpowiedz