Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 120
Ale się wnerwiłem i tak wiem ruska onuca. Swoją drogą mieszkaniec Ukrainy jest traktowany przez części wykopków jak papież przez Grażyny, co złego to nie on xD

Ale to wszystko zaczyna iść w ciut złym kierunku. Rozumiem pomoc biednym uchodźcom z Ukrainy ale nie powinna ona polegać na tym żeby traktować Polaków jako ludzi drugiej kategorii. Natomiast imigrantom dawać rybkę zamiast wędki. To tylko dzieli społeczeństwo i pomaga bardziej Kremlowi niż Ukraińcom.

->Smyk daje -30% na zabawki oczywiście tylko dla ob. Ukrainy
->Komunikacja za darmo dla tylko dla Ukraińców
->Plus rozdaje telefony (kurła ukrina to nie jakiś trzeci świat i posiadanie telefonu komórkowego nie jest rzeczą nadzwyczajną w tamtych rejonach)
->Sklepy take and go tylko dla Ukrianców
->Parking w Krakowie za darmo o ile masz ukraińskie tablice
->Możliwość dokończenia studiów w polsce lub rozpoczęcia posiadając ukraińską mature (tam bardzo często się ją kupuje a nie zdaje xD)
->polskie socjale itp nie wspomnę bo szkoda strzępić ryja pdk. (Połowę z tego to nawet bym polskim patusom zabrał co dopiero dawać obcym)
->specustawa o żłobkach i przedszkolach.
->przeliczanie hrywny po lepszym kursie i konta bankowe za darmo tylko dla obywateli Ukrainy

Czekam na nowe przywileje. ból dupy bedzie narastał zarówno we mnie jak i w coraz większej części społeczeństwa kiedy w sierpniu pokażą się wyniki rekrutacji na studia gdzie 70% roku informatyki to będą Ukraińcy lub za dwa miesiące kiedy żłobki zaczyną odmawiać zapisania bo 4 syn Soni z Lwowa ma pierwszeństwo.

Ps. Tak możecie wrzucać memy że uciekają przed wojną a wgl to zbombardowali im dom.
I żeby było jasne nic nie mam do Ukraińców nie ich wina że cfel zza uralu to imperialista. No ale murwa... Sami sobie homonto zakładamy.

#ukraina
annamaria2137 - Ale się wnerwiłem i tak wiem ruska onuca. Swoją drogą mieszkaniec Ukr...

źródło: comment_1647603132T8ImSdqlIgeBp4axuvUENx.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
  • 1
@annamaria2137 mam nadzieję, że jak ty uciekniesz z domu mając w kieszeni garść gówno wartych złotówek i pojedziesz np do takiej Norwegii, to za wszystko będziesz płacił norweskie ceny w koronach i nie dostaniesz żadnej pomocy na miejscu
  • Odpowiedz
Możliwość dokończenia studiów w polsce


@annamaria2137: Akurat to jest słabe i mogą wyjść potem kwiatki z lekarzami i inżynierami. Największy problem jest z uznawaniem dyplomów szkół wyższych od tak - na studia niech idą - to akurat dobre jest.
  • Odpowiedz