Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 120
Ale się wnerwiłem i tak wiem ruska onuca. Swoją drogą mieszkaniec Ukrainy jest traktowany przez części wykopków jak papież przez Grażyny, co złego to nie on xD

Ale to wszystko zaczyna iść w ciut złym kierunku. Rozumiem pomoc biednym uchodźcom z Ukrainy ale nie powinna ona polegać na tym żeby traktować Polaków jako ludzi drugiej kategorii. Natomiast imigrantom dawać rybkę zamiast wędki. To tylko dzieli społeczeństwo i pomaga bardziej Kremlowi niż Ukraińcom.

->Smyk daje -30% na zabawki oczywiście tylko dla ob. Ukrainy
->Komunikacja za darmo dla tylko dla Ukraińców
->Plus rozdaje telefony (kurła ukrina to nie jakiś trzeci świat i posiadanie telefonu komórkowego nie jest rzeczą nadzwyczajną w tamtych rejonach)
->Sklepy take and go tylko dla Ukrianców
->Parking w Krakowie za darmo o ile masz ukraińskie tablice
->Możliwość dokończenia studiów w polsce lub rozpoczęcia posiadając ukraińską mature (tam bardzo często się ją kupuje a nie zdaje xD)
->polskie socjale itp nie wspomnę bo szkoda strzępić ryja pdk. (Połowę z tego to nawet bym polskim patusom zabrał co dopiero dawać obcym)
->specustawa o żłobkach i przedszkolach.
->przeliczanie hrywny po lepszym kursie i konta bankowe za darmo tylko dla obywateli Ukrainy

Czekam na nowe przywileje. ból dupy bedzie narastał zarówno we mnie jak i w coraz większej części społeczeństwa kiedy w sierpniu pokażą się wyniki rekrutacji na studia gdzie 70% roku informatyki to będą Ukraińcy lub za dwa miesiące kiedy żłobki zaczyną odmawiać zapisania bo 4 syn Soni z Lwowa ma pierwszeństwo.

Ps. Tak możecie wrzucać memy że uciekają przed wojną a wgl to zbombardowali im dom.
I żeby było jasne nic nie mam do Ukraińców nie ich wina że cfel zza uralu to imperialista. No ale murwa... Sami sobie homonto zakładamy.

#ukraina
annamaria2137 - Ale się wnerwiłem i tak wiem ruska onuca. Swoją drogą mieszkaniec Ukr...

źródło: comment_1647603132T8ImSdqlIgeBp4axuvUENx.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 565
@annamaria2137: Boli? bardzo dobrze że boli, typowo polska reakcja organizmu na to że "ktoś ma". Wysadź sobie dom, weź tylko walizkę rzeczy to zafunduję Ci bilet miesięczny, nocleg w komórce na opał i nawet Ci telefon kupię ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@annamaria2137: No faktycznie zajebiście #!$%@?ć ze swojego domu, który jest pod ostrzałem i dostać możliwość poszukania pracy przez darmową komunikację miejską. Na prawdę wspaniale dostać jakiś gówniany telefon (jeśli to w ogóle prawda) i móc się skontaktować w razie czego z częścią rodziny, która została w kraju, albo po prostu móc coś załątwić w obecnym miejscu zamieszkania. Szczerze? To akurat bardziej wg mnie się należy jakikolwiek socjal 'na start' ludziom,
  • Odpowiedz
@annamaria2137: apropos studentów była afera jeszcze przed tym wszystkim, gdzie większość studentów na kierunku to byli ukraińcy, bo uczelnia dostawała za nich więcej pieniędzy, niż za uczącego się Polaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PeaceUN: Polacy nie są temu winni i nie jest sprawiedliwe pogarszanie standardu (i tak już niskiego) naszego życia przez wojnę. Nie jesteśmy nic winni. Pomagajmy w miarę możliwości, a nie, że rozwalimy własną gospodarkę
  • Odpowiedz
@fishery: to śmieszne, że kiedyś wszyscy #!$%@? na 500+ bo patola itd., pieniądze im się nie należą, a kiedy przyjeżdżają głównie rodziny z dziećmi i dostają od razu 500+ to nie można nic powiedzieć, bo ktoś napisze "typowo polska reakcja organizmu"
  • Odpowiedz
@PeaceUN: Ale te dzieci mają bezpieczną przystań w Polsce i nikt do nich strzela, dlatego Twój argument jest bezzasdny. W Poslce nie ma dla nich miejsc w szkołach, złobkach, itd, dlatego sprawa (niestety) sprowadza się do tego: Ukrainiec albo Polak (obywatel w swoim kraju)...
  • Odpowiedz
oni tak specjalnie podpalaja swoje mieszkania i przyjezdzaja zeby sie tramwajami za darmo krecic po miastach...serio... kolega


@PeaceUN: #!$%@? się w łeb. Polacy im te domy podpalają? Nie? To dlaczego polskie dzieci mają na tym cierpieć. Po raz kolejny Polska sprawiedliwym wśród narodów świata, szkoda tylko że kosztem własnych obywateli. Udzielenie pomocy i schronienia tak, ale w granicach rozsądku. Dostępność przedszkoli i żłobków była już do tej pory tragiczna a
  • Odpowiedz
@PeaceUN: myślisz, że każdy Polak to programista? wiele ludzi pracuje za minimalną krajową, w fabryce czy w sklepie, a teraz przyjdzie ukrainiec, który będzie robił po 12 godzin i każdą sobotę, ciężej będzie znaleźć pracę ludziom zarabiającym mało. a jak ktoś pracuje za 6-7 tysięcy na rękę i przyjdzie ukrainiec, który rzuci stawką 4k?
  • Odpowiedz