Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 120
Ale się wnerwiłem i tak wiem ruska onuca. Swoją drogą mieszkaniec Ukrainy jest traktowany przez części wykopków jak papież przez Grażyny, co złego to nie on xD

Ale to wszystko zaczyna iść w ciut złym kierunku. Rozumiem pomoc biednym uchodźcom z Ukrainy ale nie powinna ona polegać na tym żeby traktować Polaków jako ludzi drugiej kategorii. Natomiast imigrantom dawać rybkę zamiast wędki. To tylko dzieli społeczeństwo i pomaga bardziej Kremlowi niż Ukraińcom.

->Smyk daje -30% na zabawki oczywiście tylko dla ob. Ukrainy
->Komunikacja za darmo dla tylko dla Ukraińców
->Plus rozdaje telefony (kurła ukrina to nie jakiś trzeci świat i posiadanie telefonu komórkowego nie jest rzeczą nadzwyczajną w tamtych rejonach)
->Sklepy take and go tylko dla Ukrianców
->Parking w Krakowie za darmo o ile masz ukraińskie tablice
->Możliwość dokończenia studiów w polsce lub rozpoczęcia posiadając ukraińską mature (tam bardzo często się ją kupuje a nie zdaje xD)
->polskie socjale itp nie wspomnę bo szkoda strzępić ryja pdk. (Połowę z tego to nawet bym polskim patusom zabrał co dopiero dawać obcym)
->specustawa o żłobkach i przedszkolach.
->przeliczanie hrywny po lepszym kursie i konta bankowe za darmo tylko dla obywateli Ukrainy

Czekam na nowe przywileje. ból d--y bedzie narastał zarówno we mnie jak i w coraz większej części społeczeństwa kiedy w sierpniu pokażą się wyniki rekrutacji na studia gdzie 70% roku informatyki to będą Ukraińcy lub za dwa miesiące kiedy żłobki zaczyną odmawiać zapisania bo 4 syn Soni z Lwowa ma pierwszeństwo.

Ps. Tak możecie wrzucać memy że uciekają przed wojną a wgl to zbombardowali im dom.
I żeby było jasne nic nie mam do Ukraińców nie ich wina że cfel zza uralu to imperialista. No ale murwa... Sami sobie homonto zakładamy.

#ukraina
annamaria2137 - Ale się wnerwiłem i tak wiem ruska onuca. Swoją drogą mieszkaniec Ukr...

źródło: comment_1647603132T8ImSdqlIgeBp4axuvUENx.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PeaceUN: Powiedz to pracownikom o niskich kwalifikacjach, którzy chcą godnie żyć u siebie w kraju, a nie rywalizować z 1M obywateli obcego państwa, którzy gotowi są pracować za bardzo niskie płace
  • Odpowiedz
@annamaria2137: ludzie popierający te przywileje martwią się co najwyżej o zadanie z przyrki na jutro także na próżno przemawiasz do ich rozsądku. Wywal ze swojej listy wszystko co robią prywatne firmy typu smyk - ich prawo skoro ograniczają zyski / dokładają do interesu to ich sprawa. Natomiast skandalem jest że państwowe instytucje uskuteczniają dyskryminacje polaków - nie chodzi mi o bzdury typu bilety na autobus, ale socjale, żłobi, uczelnie są
  • Odpowiedz
@PeaceUN: O to chodzi w państwie, że powinno dbać o każdego swojego obywatela. Szkoda mi po prostu ludzi, którzy wylewali siódme poty w tym kraju, szkoda mi takiego wujka z wesela, który chcę iść na 8h do pracy, przyjść i spokojnie spędzić czas z rodziną i nie zależy mu na jakimś dzikim pędzie rozwoju. Teraz będzie się martwił, czy Januszex nie wymieni go na 3 Ukraińców... I mówię to z
  • Odpowiedz
@annamaria2137: No i ? To w zasadzie prywatne firmy robią z własnych prywatnych pieniędzy.
A pomoc państwowo/samorządowa w postaci darmowych przejazdów parkingów czy pomoc w urzędach? Toż to chociaż raz ten socjalizm trafił rzeczywiście do potrzebujących, a nie p0lskich madek z bombelkami, którym nie chce się pracować, a stary robi na czarno, żeby nie zabrali zapomogi z MOPSu dymając wszystkich uczciwych podatników.

Patrząc na socjalizm w Polsce to bym jeszcze
  • Odpowiedz
@k-87: niech sie wujek cieszy ze rosja sie na ukrainie zatrzymala i moze spac w mieszkaniu a nie w pwinicy ... minie troche czasu zanim wszystko wroci do normalnosci ale wroci
  • Odpowiedz
@k-87: niestety ktoś powtarzający cały czas to, co gdzieś usłyszał w radiu, że trzeba pomagać za wszelką cenę, nie jest w stanie tego ogarnąć. ja nie wierzę, że ktoś taki nie zarabia max 3k na rękę, po tym jakie pierdoły pisze, a nabija się z prostych pracowników
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@k-87: niech sie wujek cieszy ze rosja sie na ukrainie zatrzymala i moze spac w mieszkaniu a nie w pwinicy ... minie troche czasu zanim wszystko wroci do normalnosci ale wroci

@PeaceUN: jak go wyrypią z roboty i zatrudnią Ukrianców to piwnica będzie szczytem marzeń xD
  • Odpowiedz
->Smyk daje -30% na zabawki oczywiście tylko dla ob. Ukrainy

@annamaria2137: Prywatna firma, więc co nam do tego?

->Komunikacja za darmo dla tylko dla Ukraińców

Ciężko wymagać od ludzi którzy uciekli z kraju, by mogli sobie od razu zacząć opłacać komunikację miejską.
Jakie inne wyjście widzisz? Mają pieszo wszędzie chodzić, dostawać mandaty których nie spłacą, czy wydawać pieniądze których
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Sami sobie homonto zakładamy.

@annamaria2137: p0lak się zesrał, nie dlatego, że ktoś mu coś zabrał. Zesrał się dlstego, że jemu TEŻ SIĘ NALEŻY xD tego nawet Monty python by nie wymyślił xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Sami sobie homonto zakładamy.

@annamaria2137: p0lak się zesrał, nie dlatego, że ktoś mu coś zabrał. Zesrał się dlstego, że jemu TEŻ SIĘ NALEŻY xD tego nawet Monty python by nie wymyślił xD

@pepies: ty jesteś jakiś specjalny ? Ojkofibia widzę trzyma się mocno. Nigdzie nie napisałem że mi się należy :V
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@pepies: Tak. Ta mniej ekhm błyskotliwa część społeczeństwa skoncentrowana jest na oglądaniu tego co inni mają zamiast działać aby samemu mieć.
Takie polskie "A żeby somsiadowi dom się spalił, nieważne że ja som w chlewie mieszkom!"
  • Odpowiedz
@fishery Ja nawet jeszcze nie mam własnego domu to nawet nie mam co wysadzać.
Jak się do ciebie zgłosić po ten bilet miesięczny i telefon? Proszę odpisz
Jak coś mogę udawać ukrainca nie ma problemu
  • Odpowiedz