Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 120
Ale się wnerwiłem i tak wiem ruska onuca. Swoją drogą mieszkaniec Ukrainy jest traktowany przez części wykopków jak papież przez Grażyny, co złego to nie on xD

Ale to wszystko zaczyna iść w ciut złym kierunku. Rozumiem pomoc biednym uchodźcom z Ukrainy ale nie powinna ona polegać na tym żeby traktować Polaków jako ludzi drugiej kategorii. Natomiast imigrantom dawać rybkę zamiast wędki. To tylko dzieli społeczeństwo i pomaga bardziej Kremlowi niż Ukraińcom.

->Smyk daje -30% na zabawki oczywiście tylko dla ob. Ukrainy
->Komunikacja za darmo dla tylko dla Ukraińców
->Plus rozdaje telefony (kurła ukrina to nie jakiś trzeci świat i posiadanie telefonu komórkowego nie jest rzeczą nadzwyczajną w tamtych rejonach)
->Sklepy take and go tylko dla Ukrianców
->Parking w Krakowie za darmo o ile masz ukraińskie tablice
->Możliwość dokończenia studiów w polsce lub rozpoczęcia posiadając ukraińską mature (tam bardzo często się ją kupuje a nie zdaje xD)
->polskie socjale itp nie wspomnę bo szkoda strzępić ryja pdk. (Połowę z tego to nawet bym polskim patusom zabrał co dopiero dawać obcym)
->specustawa o żłobkach i przedszkolach.
->przeliczanie hrywny po lepszym kursie i konta bankowe za darmo tylko dla obywateli Ukrainy

Czekam na nowe przywileje. ból dupy bedzie narastał zarówno we mnie jak i w coraz większej części społeczeństwa kiedy w sierpniu pokażą się wyniki rekrutacji na studia gdzie 70% roku informatyki to będą Ukraińcy lub za dwa miesiące kiedy żłobki zaczyną odmawiać zapisania bo 4 syn Soni z Lwowa ma pierwszeństwo.

Ps. Tak możecie wrzucać memy że uciekają przed wojną a wgl to zbombardowali im dom.
I żeby było jasne nic nie mam do Ukraińców nie ich wina że cfel zza uralu to imperialista. No ale murwa... Sami sobie homonto zakładamy.

#ukraina
annamaria2137 - Ale się wnerwiłem i tak wiem ruska onuca. Swoją drogą mieszkaniec Ukr...

źródło: comment_1647603132T8ImSdqlIgeBp4axuvUENx.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
moga tez np nie parkować w centrum krakowa skoro ich na to nie stac


@YKR23: Jeśli jest za darmo, to ich stać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a najlepiej wyjechac do mniejszego miasta to problem zniknie:)

I w
  • Odpowiedz
@annamaria2137: nie rozumiem czemu denerwuje cię to co robią prywatne sklepy, banki czy usługi? to jest ich sprawa co na tym zyskają bądź stracą. już bardziej można się #!$%@?ć na to co robi rząd i samorządy, bo oni przeznaczają na to zabrane nam w podatkach pieniądze.
  • Odpowiedz
@annamaria2137: widzę, że chciałbyś się zamienić miejscami z tymi ludźmi.

I oczywiście najwięcej mają do powiedzenia czarmandery, to hasło jest już spalone

W Polsce wciąż jest problem z dostępnością pracowników na każdym szczeblu, brakuje przedszkolanek, lekarzy, pracowników fizycznych. A problem jeszcze się zwiększy, bo dużo mężczyzn jednak wróciło, np 30% ukraińskich kierowców zawodowych. I nie, to nie jest mało, a kierowców brakowało już od dawna. Jeśli się ktoś boi, że
  • Odpowiedz
>typowo polska reakcja organizmu na to że "ktoś ma".

Nie "ktoś ma", tylko "ktoś dostaje za damski chj", a to różnica.

Wysadź sobie dom, weź tylko walizkę rzeczy to zafunduję Ci bilet miesięczny, nocleg w komórce na opał i nawet Ci telefon kupię

@fishery: Sprzedaj swój i mu daj, bo do tego się ta narracja sprowadza. Bomby lecą u nich, a nie u nas i pomoc powinna iść dobrowolnie, od
  • Odpowiedz
@annamaria2137 jak zazdrościsz to weź #!$%@? sobie dwie nogi, albo jak masz dziecko to jemu #!$%@? nogi, zrób zrzutkę, gdzie się da i nie będziesz musiał chodzić (haha) do pracy. Ps. Idym na #!$%@? ruska onuco, a żeby na twoich oczach ruski trollu rodzinę ci skrzywdzili. Ha tfu!
  • Odpowiedz
@annamaria2137: robaku kuhwa. Wyobraź se jedno rzecz. Gdyby zamiast Ukrainy ludzie pisaliby o pieskach, że jest teraz dużo bezdomnych itd. Ze trzeba im pomóc i w ogóle. Okazuje się że opiekując się bezdomnymi psami jakieś NGOs może dostać rabat na karmę itd. Potem przychodzi taki Robak jak ty i mowi: ja lubię pieski, ale bez przesady kuhwa. Jak to tak może być, że ja na swojego psa muszę płacić 100%
  • Odpowiedz
@annamaria2137: Wiesz co. Masz racje. Pomaganie ludziom, których domy zostały #!$%@? przez ruskich kacapów jest #!$%@?. Pozwólmy im spać na dworcach. I nic więcej. Jeszcze się roszczeniowi zrobią. Pomoc jest na ten moment chwilowa. Wierz mi tramwajami nie będą do końca życia jeździć. A w ogóle to takie fajne te twoje nastawianie ludzi przeciw uchodźcom wojennym. #!$%@? w pip ludzi chce robotę znaleźć ale ty coś o wędce i rybie
  • Odpowiedz
@annamaria2137: Ale co ma do tego Ukrainiec? To Polacy chcą pomóc jak mogą.

Ja za darmo wynajmuje kilku Ukraińcom mieszkanie, też będziesz miał do nich za to pretensje? Przecież to moja decyzja.
Nawet o konta bankowe dla Ukraińców darmowe się #!$%@?? Przecież to są ludzie którzy potracili cały dobytek a te wszystkie pomoce to są jakieś drobnostki. Darmowy parking czy darmowe konto? Żłobek dla dziecka czy tańsze zabawki dla dziecka
  • Odpowiedz