Wpis z mikrobloga

Powtórzę raz jeszcze.

- Mężczyźni popełniają 7 razy więcej samobójstw w stosunku do kobiet
- Mężczyźni 9 razy częściej mają wypadki śmiertelne w pracy
- Mężczyźni wykonują cięższe i bardziej ryzykowne prace w złych warunkach
- Mężczyźni statystycznie pracują więcej
- Mężczyźni przechodzą na emeryturę 5 lat później niż kobiety jednocześnie żyjąc od nich krócej
- 40 domów samotnej matki, żadnego domu samotnego ojca
- W przypadku rozwodu sąd przyznaje prawo do opieki nad dzieckiem praktycznie zawsze kobiecie
- To mężczyźni zawsze giną na wojnie i czołgają się pod ostrzałem wroga, kobiety mogą uciec
- W wyniku klęski lub wypadku to kobiety z dziećmi mają pierwszeństwo w ewakuacji. Mężczyźni zostają na sam koniec
- 10-30% mężczyzn wychowuje nieświadomie cudze dziecko
- Więcej funduszy zdrowia idzie na kobiety niż na mężczyzn
- Mężczyźni mają wyższe progi i wymagania w rekrutacji do służb mundurowych
- Mężczyźnie znacznie rzadziej udzielana jest pomoc mentalna w chwilach załamania
- Samotny mężczyzna, który chce seksu musi płacić, kobieta może swoje ciało sprzedać.
- 6x więcej funduszy jest przydzielane na leczenie raka piersi niż raka prostaty u mężczyzn.
- 80% bezdomnych to mężczyźni
- Mężczyźni otrzymują 60% dłuższe wyroki za te same przestępstwa co kobiety.
- System sprawiedliwości jest bardziej przychylny kobietom
- Mężczyźni otrzymują gorsze wsparcie ze stron samorządów i programów socjalnych w stosunku do kobiet
- 20% oskarżeń o gwałt przez mężczyzn jest fałszywa
- Bodyshaming nie dotyczy mężczyzn
- Nawet nieatrakcyjna kobieta ma niemal pewne szanse na znalezienie partnera. Nieatrakcyjny mężczyzna jest skazany na samotnośc
- Samotność dotyka częściej mężczyzn, w grupie wiekowej 18-29 lat 51% mężczyzn jest singlami, kobiet tylko 32%
- Samotni mężczyźni czują się gorzej niż samotne kobiety
- Młodzi mężczyźni są gorzej traktowani w szkołach
- Statystycznie rodzice poświęcają więcej uwagi i opieki córce niż synowi
- W procesie rekrutacji na studia i do pracy kobieta będzie bardziej faworyzowana na to samo stanowisko.
- Socjal jest skierowany głównie dla kobiet
- Kobiety inicjują 75% rozwodów
- Mężczyźni są gorzej traktowani w zakładach pracy niż kobiety na tych samych stanowiskach
- Egzaminatorzy prawa jazdy bardziej faworyzują kobiety podczas egzaminów
- Mężczyźni częściej zapadają na ciężkie choroby psychiczne
- Płaczący mężczyzna ma metkę nieudacznika i często jest wyśmiewany, płacząca kobieta natychmiast otrzymuje tabuny
wsparcia
- Mężczyzna musi zaakceptować obelgi w stosunku do jego wyglądu zewnętrznego, zrobienie tego samego w stosunku do kobiety zostanie uznane za seksizm
- Mężczyźni aby osiągnąć sukces finansowy muszą ciężko pracować, kształcić się i nieustannie rozwijać. Kobiety mogą przy minimalnym wysiłku zarabiać sprzedając swoje ciało na sex kamerkach lub portalach typu only fans
- Społeczeństwo nie wymaga praktycznie niczego od kobiet w porównaniu do mężczyzn
- Na miano mężczyzny trzeba zasłużyć, kobietą po prostu się rodzi.

#blackpill #logikarozowychpaskow #przegryw #p0lka #zwiazki #pieklokobiet #zwiazki #pieklomezczyzn #feminizm #rozowepaski
  • 41
@Fekalny_okuratnik:
- mężczyźni częściej porzucają partnerkę/rozwodzą się w przypadku urodzenia się dziecka niepełnosprawnego
- mężczyźni mają większe tendencje do wpadania w uzależnienia i działania autodestrukcyjne
- mężczyźni są odpowiedzialni za stworzenie, utrzymanie, piętnowanie środowiska i archetypu męskości, który zakłada ekspresję emocjonalną jako okaz słabości i mierności
- mężczyźni przez większość istnienia ludzkości nie próbowali stworzyć jakiegokolwiek społecznego systemu wsparcia psychicznego dedykowanego płci męskiej (może poza klasztorami XD)
- biologiczni mężczyźni nie
@JustTheDude: W sądach rodzinnych więcej sędziów to kobiety, a mówienie że mężczyźni każą mężczyznom się czołgać pod ostrzałem to normalnie victim blaming xd Kobiety same są sobie winne że muszą rodzic martwe płody zagrażające ich życiu i zdrowiu, bo Przyłębska, kobieta tak zadecydowała.

Dalej nie czytam

@sikalafou: znowu to naziolskie #!$%@?... ale już nieważne, czy Ukrainki pod groźbą kary więzienia a nawet kary śmierci będą miały obowiązek urodzenia co najmniej
@Fekalny_okuratnik: OK. Znamy fakty.
Pytanie zatem - co z tym zrobimy. Bo jeśli nic to jęczenie jak przysłowiowa baba nic nie da a jedynie sprawi że będą chodzić po ulicach chłopaki którzy robią sami z siebie ofiary i sami będą się podkopywać.

Bądź jak chłop i podając problem - zaproponuj rozwiązanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zero_dwa: a, miało być "na #!$%@? wysyłasz link do strony francuskiej", nie mam nic przeciwko innym językom, ale dawanie języka którego rozumie może 2% wykopków wydaje mi się całkiem bezsensowne.
pardon za pomyłkę
@Krynicka: Tak to jest victim blaming bo co - chcesz mi zabrać nawet prawo do zwracania uwagi na niesprawidlowość? - ktoś kto stworzył te wszystkie dyskryminujące prawa miał te same genitalia co ja, więc co ja jestem współodpowiedzialny za to? Za to że wąska grupa ludzi, jakiś promil całego społeczeństwa, najbogatsi decydenci tak ustanowili. No wyjaśnij mi gdzie tu logika? Co to zmieni że powiesz że ci którzy stworzyli takie prawo
@Szalom: Ale wiesz, że samotnych ojców i całe rodziny (matki i ojcowie) z 3+ dzieci wypuszczają?
Wlasnie w taki sposób sami robicie sobie krzywdę bo obok rozsądnych argumentów, z ktorymi należy coś zrobić postujecie własne urojenia.
@Paula0404: Jakie moje urojenia? Jeszcze wczoraj Ukraińcy chwalili się że zatrzymali faceta z dzieckiem. Gdzie masz informacje że całe rodziny wypuszczają? Bo nigdzie to się nie przewinęło. Masz jakieś źródło? I tak to by było marne pocieszenie. Jak jesteś ojcem z dwójką, jednym dzieckiem to zdychaj?

W jaki sposób pytam się robie sobie sam krzywdę? Sam ustanowiłem to gówno prawo? Jakie urojenia się pytam że mężczyźni nie mogą opuszczać ukrainy w
@Szalom: a gdzie ja ci zabieram prawo do narzekania? Masz prawo narzekac, tylko bądź świadom, że w wielu tych kwestiach to mężczyźni zgotowali mężczyznom ten los, bo kobiety nie mają nic do gadania. Ja nie obwiniam wszystkich mężczyzn tylko ten promil, który zgotował Wam ten los, więc gdzie tu victim blaming xD victim blaming byłby, jakbym obwiniała żołnierzy, że samo są sobie winni, bo np
Głosowali jak głosowali, a tego nie
@Krynicka: Oczywiście ze to jest victim blaming xd i to jest to samo co gadanie ze przylebska zgotowała ci ten los! Nie zapominaj tego! KOBIETA każe ci rodzic martwe płody

Co to ma do rzeczy? Niczego to nie zmienia. Tylko lepiej chcesz się poczuć
@Szalom: no i mówienie, że jakaś kobieta każe rodzic chore płody też nie jest victim blamingiem...bo przylebska nie jest w tej sytuacji ofiarą, więc gdzie tu victim blaming? Ofiarą jest jakaś inna kobieta, a jej nikt nie wini
@Krynicka: Chyba ty nie rozumiesz czym jest victim blaming xd nie mówię ze przylebska jest ofiara tylko sprawczynią. To jest victim blaming wobec kobiety która taki płód musiałaby urodzić a ty byś jej powiedziała: ‚no wiesz przykra sprawa ale kobieta ustanowiła takie prawo wiec sama rozumiesz’