Wpis z mikrobloga

@southlander: wykop to nie monolit, tutaj ludzie mają różne opinie na ten temat ale fakt, przebijają się te wzajemnie się wykluczające. Nie zapominajmy że tutaj króluje hotel paradise, fame mma i pokrewne oraz patostreamy rządziły nie tak dawno nie mówiąc już o foliarzach i szurstwie antyszczepionkowym. Wykop to nie jest elita intelektualna polskiego internetu :)
@to_znowu_ja: @dawid476: A niech jadą po co chcą, w dupie mam że teraz każdy polityk chce się pokazać przy Zeleńskim. Dziesiątki tysięcy ludzi jechało pomagać przy uchodźcach a przy okazji żeby się pochwalić samojebką na FB czy insta "z pomagania" i nikt nie miał pretensji. Firmy jeździły wozić pomoc obklejone wszystkimi możliwymi znakami firmowymi, robiąc sobie PR wielkimi komunikatami o pomocy, rozsyłanymi po mediach - i jakoś nie miał nikt
@southlander: Dorośnij - politycy biorą publiczne pieniądze za to, żeby organizować pomoc i dbać o bezpieczeństwo państwa. Pis od lat nie kiwną palcem w żadnej kwestii, od lat żeruje na ludzkich tragediach i dba wyłącznie o własne sondaże. Trzeba im to wypominać i nie można dać się nabrać ¯\_(ツ)_/¯ To się ma nijak do ludzi decydujących się na poświęcenie prywatnego czasu i pieniędzy na pomoc.
@to_znowu_ja: Może Ty dorośnij. W fundacjach też są zatrudnieni ludzie na etatach żeby organizować pomoc.

nie można dać się nabrać ¯_(ツ)_/¯


@to_znowu_ja: Przecież wiem że nie jadą tam z odruchu serca, ale jadą. To ważny gest. Tak samo sąsiedzi Ukrainy dostarczają za friko broń nie z odruchu serca, a żeby zapewniać bezpieczeństwo swojemu krajowi cudzymi rękoma i za publiczne pieniądze. A jednak my to w większości propsujemy, na tagu
@to_znowu_ja: @southlander: Politycy w większości grają na swój rachunek. Społeczeństwo wychowane w poczuciu wyższych ideałów/wartości myśli, że działają (oni) dla dobra narodu, ale jak spojrzysz z perspektywy wszystkich afer to dojdziesz do wniosku, że jest to zalegalizowana forma działalności mafijnej. W państwach, gdzie prawa człowieka nie są respektowane tak jak w UE, USA odbywają się egzekucje, czasami nawet publiczne. Czym śmietanka polityczna różni się choćby od sławnego Escobara - plottwist,
Społeczeństwo wychowane w poczuciu wyższych ideałów/wartości myśli, że działają dla dobra narodu,


@rand0mized: Przecież cały czas piszę, że wiem, że załatwiają przy okazji własne interesy i cele. Wiem. że to zagrywka PR pod budowanie wizerunku. Ile razy mam to jeszcze pisać? Co nie zmienia faktu, że nawet zagrywką PRową można zrobić coś pozytywnego, a to jest konkretny dyplomatyczny znak zarówno dla Ukraińców, jak i putlera. Zwłaszcza, że nie jadą tam
@southlander
Budowanie swojego PR na wizerunku zelenskego to chyba oczywiste, ale jak pokazała katastrofa z 2010 umieszczanie wielu ważnych osobistości w jedym miejscu, tym bardziej oblężonym Kijowie nie jest najrozsadnieszym pomysłem.

Ile czasu trwała afera po locie do smoleńska, że nie powinno się w jedym samolocie znaleźć tyle najważniejszych osób w państwie? A teraz sobie organizują wycieczkę do strefy wojny, i zabierają jeszcze co najmniej dwóch innych premierów i pewnie kilku ministrów.
@southlander: Mnie zastanawia czemu wysyłają Kaczyńskiego, który nie pełni oficjalnie istotnej funkcji w kraju(bo wiadomo że nieoficjalnie jest królem Polski ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Skoro to zagrywka do budowania wizerunku to mogli pomyśleć o budowaniu wizerunku na arenie międzynarodowej, a nie tylko w obrębie naszego kraju. Równie dobrze mogliśmy wysłać ministra rolnictwa
Śmieszki śmieszkami, ale może rzeczywiście robi tam coś istotnego i nie jest partyjną marionetką


@maad: nie no, nie przesadzajmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba narracja jest taka, że Kaczyński odpowiada za tę ustawę o obronie ojczyzny.
@Hatespinner: PiS ma wystarczająco dużo mają za uszami, żeby ich krytykować za to co źle robią, a jeśli robią coś dobrze, to ich pochwalę. Jeśli ktoś coś robi 99 razy źle i 1 raz dobrze, to chętnie 99 razy skrytykuję, a ten jeden raz pochwalę. Chwalenie za dobrze zrobioną pracę, nie jest niczym złym, zwłaszcza że jednak pozostałe unijne kraje są dość bierne.

Ludzie działają ponad podziałami, nawet Komorowski potrafi propsować
@southlander: Jest już dawno wprowadzone określenie na takie zachowanie - "pożyteczny idiota". Jest to ktoś kto bezmyślnie i niebezpośrednio przysługuje się partii rządzącej.

Ludzie działają ponad podziałami, nawet Komorowski potrafi propsować ten wyjazd Vateusza, a Tusk publicznie pochwalić przemówienie długopisa


@southlander: Prawdziwa śmietanka rządzących elit. XD Uroczo w #!$%@?.
@Hatespinner: Cały czas próbuję Ci wytłumaczyć że właśnie wyczerpujesz tę definicję pożytecznego idioty. Jeśli będziesz krytykował bezmyślnie i absolutnie każde działanie bez względu na to czy jest dobre, tym bardziej że jest mnóstwo rzeczy za które bezdyskusyjnie warto krytykować, to zaczną nazywać każdą krytykę hejtem. I będą mieli na to doskonałą podkładkę. Długofalowo, to im właśnie daje paliwo żeby się rozpędzać.

Identycznie było z rzucaniem w ostatnich latach na prawo i
@southlander:
Lech Kaczyński też chciał #!$%@?ć samolot z 5 prezydentami na pokładzie w Gruzji w 2008 roku i tak Lech Kaczyński był #!$%@? coś takiego robiąc, tu mamy podobny scenariusz.
Wystarczy być na bieżąco z polską polityką - nikt mnie nie przekona, że kaczyński i morawiecki robią cokolwiek w imię dobra narodu, A NIE POD PUBLICZKE DLA DOBRA PISU ¯_(ツ)_/¯


@to_znowu_ja: czyli wybory w maju, jak brata poslal do katynia i kazal ladowac we mgle to tez przed wyborami.