Wpis z mikrobloga

@masaj: Nie oglądałem wywiadu z Bartosiakiem na kanale sportowym.
Swoją drogą to ty masz wyjątkowo prostacki język, może powinieneś pobrać kilka lekcji od swojego geopolitycznego mentora w tym zakresie?
  • Odpowiedz
@selflessness: W jaki sposób Ukraina zrobiła to sama? Posiadając ekwipunek od krajów zachodu oraz dostając ciągle od nich wsparcie w tym zakresie? Powtarzam, bez zachodu ta wojna już byłaby skończona kilka dni temu.
  • Odpowiedz
@handlarz_jaj: jest odwrotnie, to ze względu na opór Ukrainy masz pomoc NATO i UE. Niemcy i Francja 3 dni siedziały na płocie, az do nich doszło, że wojna potrwa długo i nie da się tego przeczekać, a potem wrócić jak nigdy nic do biznesów.


@selflessness: wrzucając do jednego worka UE i NATO mylisz skutek z przyczyną. Bez dozbrojenia ze strony USA i przekazywania danych wywiadowczych (które pewnie trwało
  • Odpowiedz
@masaj: Nawet przyjmując, że Bartosiak ma rację w niektórych rzeczach, to nadal sposób w jakie te racje przedstawia jest zabawny. Można tę samą wiedzę przekazać w dużo prostszy sposób i spowodować, że dana wypowiedź nie będzie trwała dziesięć minut, tylko pięć. Mnie się podoba wysublimowany sposób wypowiedzi, ale on musi czemuś służyć. W przypadku Bartosiaka rozbudowane wypowiedzi służą tylko laniu wody.
  • Odpowiedz
Myślisz, że to wyłącznie efekt niezłomności Ukraińców i płomiennych przemówień ich prezydenta?


@tomekruslan: uważam,  że to było kluczowe

Bez dozbrojenia ze strony USA i przekazywania danych wywiadowczych (które pewnie trwało od tygodni, jak nie od miesięcy przed rozpoczęciem konfliktu) ten opór nie byłby
  • Odpowiedz
@selflessness wysokie morale bez danych wywiadowczych i odpowiedniego wsparcia sojuszników kończy się powstaniem Warszawskim. Nie bierzesz pod uwagę tego, że postawa Zełenskiego mogła od samego początku wynikać ze świadomości, że wielki brat czuwa i pomaga?
  • Odpowiedz
@handlarz_jaj: @MikoBalagany
Pytanie:
"Tak przy okazji; co to jest ta drabina eskalacyjna, o co Polska powinna grać?"
Inteligentna i jasna odpowiedź eksperta:
"Oczywiście to brzmi bardzo buńczucznie i bardzo ambitne, ale albo mamy niepodległość i na poważnie podchodzimy do swojej przyszłości, albo rezygnujemy z tego i chcemy
  • Odpowiedz
wielki brat czuwa i pomaga?


@tomekruslan: wielki brat przewidywał 72-96 h konwencjonalnej kampanii i nastawiał się na późniejsze wspieranie partyzantki.

Ale oczywiście masz rację, świadomość podnosi morale, ja się z tym nigdzie nie kłócę.
  • Odpowiedz
Mnie Bartosiak z tym swoim językiem śmieszy od samego początku i nie dlatego, że jest on wysublimowany tak jak twierdzisz, tylko dlatego, że te niby to mądre słowa mają zamaskować brak treści w jego przekazie. Czyste lanie wody ze strony wielkiego analityka.


@handlarz_jaj: ale co ty w sumie #!$%@? gościu - przekaz jest bardzo jasny, klarowny i pełen treści. Ty chyba nie wiesz co oznacza lanie wody.
  • Odpowiedz