Wpis z mikrobloga

@masaj: Otóż ja również ekspertem nie jestem i dlatego szukam wiedzy wśród ekspertów, a jeśli ten ekspert wydaje mi się zabawny to nie mam problemu z wskazaniem tego. Ty masz kij w dupie, bo akurat ktoś śmieszkuje z twojego chwilowego idola. Godne pożałowania.
@handlarz_jaj: może nie wytłumaczył tego językiem dla chłopa odciągniętego od pługa, ale coś tam wytłumaczył.

Drabina eskalacyjna jest to szereg działań w biznesie/polityce gdzie możemy zdominować przeciwnika i zmusić go do robienia tego co chcemy. Zaczynając od zwykłych rozmów, po pyskówkę, sankcje ekonomiczne, później siłę fizyczną, aż do broni termojądrowej. Jeżeli przeciwnik ma przewagę na ostatnich szczeblach to będzie starał się eskalować konflikt do takiego poziomu gdzie czuje się pewniej.
@selflessness: Śmieszne jest lanie wody przez 50% czasu poświęconego na wypowiedź i dopiero później przejście do meritum. Co do słuszności jego twierdzeń, to akurat się mylił, gdyż Ukrainie bez zachodu oczywiście nie udało się odstraszyć Rosji, a przecież Bartosiak wyraźnie zaznaczył, że takie kraje powinny stawiać na siebie w sytuacjach konfliktowych. Wyobraź sobie, co by teraz działo się na Ukrainie bez sankcji i bez innej pomocy zachodu. Z całą pewnością bez
gdyż Ukrainie bez zachodu oczywiście nie udało się odstraszyć Rosji,


@handlarz_jaj: zachodowi nie udało sie odstraszyc Rosji na Ukrainie

a przecież Bartosiak wyraźnie zaznaczył, że takie kraje powinny stawiać na siebie w sytuacjach konfliktowych.


@handlarz_jaj: nie stawiać tylko na siebie, tylko "zachwiać rosyjskim przekonaniem" "zakwestionować zdolność dominacji" i to trzeba zrobić samemu i to zrobiła Ukraina, nie spełniła żądań rosyjskich z przed wojny, a teraz wytrzymuje w wojnie konwencjonalnej i