Wpis z mikrobloga

W całej Polsce na uniwerkach mamy politologie i stosunki międzynarodowe. To dziesiątki tysięcy osób publikujących setki tysięcy nudnych tekstów, które literalnie nikogo nie interesują, są słabe i rozmyte. Na tą armię etatów, katedr, czasopism wydajemy dziesiątki milionów złotych i dosłownie gówno można z tego ukręcić.

I tu wchodzi Bartosiak, cały na biało na środek rimlandu. Wprowadza amerykańską terminologię, jest serio na bieżąco, jeździ po świecie, ale nie na nudne pogaduchy tylko do praktyków wojny, wydaje książki, które ktoś chce czytać.

Nie interesuje mnie w sumie to co mówi XD, a ostatnie memy o nim (obojętnie czy ruskich trolli czy nie) uważam za śmieszne, ale trzeba gościowi przyznać, że osiągnął bardzo dużo w niszowej branży.

Ból dupy tzw. polskich profesorów od politologii i mieszania kawy jest gigantyczny. Tu przykład:

https://klubjagiellonski.pl/2021/06/20/zrodlem-fenomenu-bartosiaka-jest-hermetyczny-jezyk-prostota-wyjasnienia-i-obietnica-alternatywy-dla-polskiej-polityki-video/

Tak więc propsuję gościa. Niech sobie działa, plusik na drogę.

#wojna #rosja #ukraina #bartosiak
mickpl - W całej Polsce na uniwerkach mamy politologie i stosunki międzynarodowe. To ...

źródło: comment_1647078844nenSZ9KjQuj4waotEeQBCM.jpg

Pobierz
  • 27
@mickpl: dokładnie tak. Ja nie jestem w stanie ocenić ile i w czym chłop ma rację, ale obejrzałem sobie parę jego filmików i dużo mi dały chociażby w kwestii zrozumienia, że na takie przypadki jak atak na ukrainę trzeba patrzeć globalnie, jeśli chcemy poznać odpowiedź "czemu to zrobili". Nie wiem, czy w czymkolwiek ma rację, ale mocno zmienił mój sposób postrzegania takich rzeczy, a oglądałem go może ze 3h w sumie.
@mickpl: O to, to. Przez 30 lat wolnej Polski woleli siedzieć w swoim gronie, przytulając granty, a gdy wszedł typ który spopularyzował wśród gawiedzi temat i zaczął go jeszcze monetyzować na rynku to zaczęło się deprecjonowanie. Ktoś im bronił wyleźć z piwnicy i edukować naród? IPN jakoś potrafił w swojej dziedzinie zrobić mnóstwo dobrego i teraz ich pracownicy mogą się skupić na pracy badawczej, a nie waleniu pasywno-agresywnych zaczepek na Twitterze.
@mickpl: @dziadyga1: @vismaiorr: @emasele: moim zdaniem jankesi mu dosypują do szali niezależności.. bo nie wierzę że gość chociazby z samej bibiografi tych swoich publikacji nie znał pojeć jak korytarz sanitarny w znaczeniu ruskim (ciekawostka tego terminu używano już w II wojnie u Ruskich vs US), dlaczego nie ma praktycznie żadnego odwołania do elementarnej historii co samo się ciśnie Afganistan dwa razy te same błedy Ruskich, czy powtórka z
@mickpl: przecież tu nie chodzi o to że osiągnął sukces stylko że pod stosem tych trudno brzmiących słów nie ma żadnej zupełnie treści. Ale co gupszy konfederata czuje się mądry bo słucha trudnych słów i tego że facet mówi spokojnie. To taki Mentzen tylko nie od ekonomii a od wojny.
Tak więc propsuję gościa.


@mickpl: A ja zgoła odwrotnie. Nauczyłem się, że jeśli na wykopie jakaś osoba jest mocno propsowana, to lepiej od razu zakładać, że to szur i szarlatan. Polecam ten stan, ma całkiem dużą skuteczność odsiewania takich osobników.
@mickpl z nim jest jeden problem. Posłuchasz go raz i cały czas gada to samo i w ten sam sposób z tą samą dykcja.

Miał jakieś qa na swoim kanale na temat Ukrainy to po godzinie miałem dość.

Nie mówię, że nie mówi z sensem ale cześć jego treści można by skrócić o jakies 3/4 bo tak mocno się powtarza.

U innych to samo. Robienie z niego Boga geopolityki to też przesada.
W całej Polsce na uniwerkach mamy politologie i stosunki międzynarodowe


@mickpl: Widziałem nagranie z panelu z Bartosiakiem na jakimś uniwerku, skończyło się na tym, że doktorek wplątywał go w dyskusje, czy rzeczywistość istnieje. Aż pajac podskakiwał na krześle z ekscytacji jak usłyszał, że może się do czegoś przypie^dolić