Wpis z mikrobloga

@skitarii: no nie wiem, problem etyczny i generalnie byłoby to karalne? XD z mojego punktu widzenia, obcy ludzie to obcy ludzie, jakby ktos ich podobijał byłoby mi wszystko jedno XD
i im też po dobiciu byłoby wszystko jedno.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogromna większość ludzi mając do wyboru umrzeć samemu albo stracić kogoś bliskiego wybierze jednak własne życie


@pwone: własne życie, w sensie siebie zabije czy zostawi
@harold97: Rozumiem jeśli są dzieci i ktoś musi się nimi opiekować. Z dwojga złego i tragicznego wyboru, to jednak mężczyzna będzie bardziej przydatny na polu bitewnym. Chcąc nie chcąc.

Niemniej chłopaków łapią tam za nielegalne przekraczanie granicy, bo mają obowiązek walczyć, a kobiety? Wysrane, każda mile widziana.

I ja nie mówię, że kobieta ma biegać z kałachem (choć mogą, wiele z nich jest sprawniejsza od wielu chłopaków branych na siłę). Tylko
@blablalbla odkręć gaz w kuchence i włóż rękę na 2 sekundy, zobacz czy to takie fajne spłonąć w czołgu, skoro trudniejsze jest wg ciebie pisanie smutnych emotek na instagramie


@sepuqqu: oho kolejny który nie umie czytać ze zrozumieniem i mi wkłada w usta słowa których nie wypowiadam XD
Masz bardzo słabą wyobraźnie, jeżeli strata bliskiej osoby to dla ciebie "pisanie smutnych emotek" i nigdy nie byłeś świadkiem tragicznej nagłej śmierci kogoś
@blablalbla: jaki znowu wyrok? po prostu zauważam, że proporcjonalnie rzecz biorąc nie ma szans aby jakkolwiek długa żałoba po zabitym żołnierzu równała się z bólem jaki odczuwał ten żołnierz umierając w męczarniach. i stosowanie takiego podejścia w próbach relatywizacji jest wobec zabitych - delikatnie mówiąc - szczytem egoizmu na który nie będzie zgody
mężczyźni w twoim życiu cie chronili od bólu fizycznego i dalej to robią ty plujesz im w mordę robiąc największe ofiary z osób przez nich bronionych, bo żyjesz tylko w świecie emocji z braku doświadczenia Ha tfu


@sepuqqu: XD kuźwa nie no te tagi to rak.
po co ja tu się pchałam XD

naucz się człowieku czytać ze zrozumieniem bez emocji które już ci tam mózg wyprały i przeczytaj moje odpowiedzi
@blablalbla co ty #!$%@?, wypierasz się tego co napisałaś a można sobie przewinąć i przeczytać na górze

stąd rozumiem że na wojnie i ogółem w życiu, bardziej poszkodowany jest ktoś komu umiera bliska osoba, a nie ktoś kto już sam umarł.
Ten, który już nie żyje nie ma żadnego wyboru.


@stray_dog: ale po co mu wybór skoro nie istnieje? Przed narodzinami miałeś wybór czy chcesz żyć? XD
Zmarły niczego nie czuje, nie jest mu przykro, nie ma marzeń, po prostu jego dawny byt już nie istnieje. On nie ma wyboru ale jakie to ma znaczenie skoro nie jest świadom tego że nie żyje, tego że kiedyś żył i że już nie będzie.
@harold97: Ten cały wątek jest rakotwórczy i żałuję, ze to czytałem. Chciałbym wierzyć, że ten @blablalbla to jest troll, ale chyba jednak nie jest. Tak ludzie "myślą" (nie tylko kobiety i nie wszystkie kobiety). Ale to nie ważne w sumie. Lepiej zamiast się zastanawiać czy to troll i nie daj boże jeszcze jemu/jej odpowiadać, to lepiej przeznaczyć energię na zastanowienie się co z tym faktem zrobić, że są ludzie co tak
komus jest zimno? zabij zeby nie marzł. ktos jest glodny? zabij zeby nie czul glodu. ktos ma depresje? ktos ma katar? ktos dostal nietrafiony prezent pod choinke? tyle problemow i jedno rozwiaznie ktore skonczy ich smutki


@Ave2: przecież coś takiego było do niedawna promowane - eutanazja dobra na wszystko
@blablalbla: rozumiem twój tok myślenia i wiem ze strata bliskiej osoby boli, ale nie bierzesz pod uwagę cierpienia osoby która walczy na froncie. Dla ciebie istnieje tylko czas po śmierci tej osoby. A sam czas walk, bycia pod ostrzałem, niepewności co się stanie za chwile, co mi zrobią wrogowie, zdychania postrzelonym w polu przez kilka dni, urwanych kończyn, bądź obserwowania jak twoi kompani, z którymi idziesz ramie leżą rozerwani od bomb
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@blargotron: byl z tydzień temu taki sam wątek i jakas rozowa tez sie uaktywnila ze cierpia ci poza frontem bardziej.

@blablalbla: poczytaj sobie o ptsd, pooglądaj obrazki kombatantów, zwlaszcza z 1wś, ludzi poparzonych od gazu, fosforu. Wiadomo, dla nich urazy psychiczne i fizyczne to drobnostka bo mogli umrzeć ale debile sie nie dali, cierpiały za to matki bo musiały oplakiwac i ich kobiety bo tęsknić. Szkoda czasu.
@blargotron: bo to nie jest troll. Tylko osoba która ma dosyć wąski horyzont w tym temacie. Poprzez taka dyskusje może go rozwinąć. Ten portal chyba właśnie sluzy do dyskusji z ludźmi z odmiennymi poglądami na świat. Często ludzie na mirko przedstawiają mi inny punkt widzenia, którego nie zauważam, a który po głębszym przemyśleniu tematu ma sens. Jakbym chciał czytać samych potakiwaczy, którzy nie przedstawiają własnego światopoglądu i nie są chętni do